مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  58379 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ماجرای فایل صوتی ظریف چیست؟/چه کسانی قصد تخریب وی را دارند؟

ماجرای فایل صوتی ظریف چیست؟/چه کسانی قصد تخریب وی را دارند؟

گفته می شود شبکه ایران اینترنشنال این فایل دکتر ظریف را به صورت اختصاصی و برای اولین بار منتشر کرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک فایل صوتی از دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای اولین بار از رسانه های فارسی زبان خارج از کشور منتشر می شود.

اما این فایل چطور و چرا سر از این رسانه ها در آورده جای بحث دارد و اینکه کاملا مسلم است که عده ای قصد تخریب وی را دارند.

اما فایل صوتی دکتر ظریف چیست؟
در ادامه ی این پست آسمونی ببینید.

ماجرای فایل صوتی ظریف چیست؟/چه کسانی قصد تخریب وی را دارند؟
ماجرای فایل صوتی ظریف چیست؟/چه کسانی قصد تخریب وی را دارند؟

پنجم اردیبهشت 1400، یک فایل صوتی (که سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید تقطیع شده‌است) از «محمدجواد ظریف» در شبکه تلویزیونی «ایران اینترنشنال» منتشر شد.

این فایل محصول مصاحبه‌ای با حضور سعید لیلاز و آقای ظریف است که ذیل پروژه‌ای تحت عنوان تاریخ شفاهی دولت حسن روحانی و زیر نظر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری به ریاست حسام الدین آشنا انجام شده‌ است.

در بخش‌هایی از این گفتگوی محرمانه، محمدجواد ظریف، برخی از شکستهای حوزه دیپلماسی را به علت ترجیح میدان (سیاستهای منطقه ای جمهوری اسلامی و فعالیتهای قاسم سلیمانی) بر مذاکره در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده‌ است.

ظریف در بخش‌هایی از فایل صوتی می‌گوید:

-آقایان از همان روز اول می‌دانستند هواپیما با موشک ساقط شده
-جان کری به من خبر داد که اسرائیل در سوریه دویست بار به ما حمله کرده است، جان کری باید به من خبر بده؟
-آمریکا زودتر از من از عین‌الاسد خبردار شد!

ظریف در این مصاحبه همچنین، به نکات قابل توجه دیگری درباره سیاست خارجی ایران در سال‌های اخیر اشاره کرده است. او از جمله از مانع‌تراشی روسیه در هفته‌های منتهی به برجام سخن گفته است.

ظریف در بخشی از مصاحبه گفته سفر قاسم سلیمانی به روسیه با اراده روسیه و بدون کنترل وزارت خارجه ایران شکل گرفت، زیرا به گفته او هدف نابودی دستاورد وزارت خارجه ایران در زمینه برجام بوده است.

به گفته او روسیه حداکثر تلاشش را کرد که برجام به نتیجه نرسد. او گواه این موضوع را غیبت وزیر خارجه روسیه در عکسی می‌داند که پس از امضای برجام با حضور سایر وزرای خارجه کشورهای 1+5 گرفته شد.

وی همچنین عنوان می‌کند که در جلساتی که داشتیم دائما شهید سلیمانی به من می‌گفت که فلان موضوع را به فلان شخصیت فلان کشور بگو و مسائل را پیگیری کن و همیشه فرماندهان میدان بودند که مسائل خود را پیگیری می‌کردند و اینگونه نبود که من از آن‌ها بخواهم که فلان کار را بکنند که از جمله آن می‌توان به بحث سوریه اشاره کرد که البته این مسئله موضع نظام بود.

اما هدف چه بود؟

بسیاری از کارشناسان یکی از مهمترین هدف ها را مسئله انتخاباتی می دانند.

با توجه به مطرح شدن وزیر امور خارجه بعنوان کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری، بهره برداری های انتخاباتی و ایجاد دوقطبی های کاذب همچون دوقطبی مذاکره و جنگ و یا مخالفان برداشته شدن تحریم ها از اهداف محتمل به نظر می رسد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ماجرای فایل صوتی ظریف چیست؟/چه کسانی قصد تخریب وی را دارند؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ماجرای فایل صوتی ظریف چیست؟/چه کسانی قصد تخریب وی را دارند؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید