کد مطلب: 44754 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زنجان در آینده نزدیک مرکز پانتومیم کشور می‌شود

زنجان در آینده نزدیک مرکز پانتومیم کشور می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: استان زنجان، به زودی به عنوان مرکز پانتومیم کشور شناخته می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زنجان در آینده نزدیک مرکز پانتومیم کشور می‌شود - Zanjan will soon be the center of the country's Charades زنجان در آینده نزدیک مرکز پانتومیم کشور می‌شود - Zanjan will soon be the center of the country's Charades

به گزارش آسمونی:فاطمه کرباسی از برگزاری نخستین جشنواره ملی پانتومیم ایران در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: مجوز برگزاری جشنواره پانتومیم طی چند سال گذشته، توسط اداره‌کل هنرهای نمایشی صادر شده اما به مرحله اجرا نرسیده بود. خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته، مجوز برگزاری جشنواره پانتومیم صادر شد و مراحل اولیه برای میزبانی از این رویداد مهم هنری آغاز شده است.این مسئول ادامه داد: شورای سیاست‌گذاری، جشنواره پانتومیم تشکیل و از چند هنرمند مطرح در این عرصه درخواست شده است که برنامه عملیاتی خود را ارائه دهند. در حال حاضر نیز شورا در حال بررسی پیشنهادات دریافتی است و طبق برنامه زمان‌بندی شده، این جشنواره آبان‌ماه سال‌جاری در استان زنجان برگزار خواهد شد.

وی افزود: هدف از برگزاری جشنواره بین‌المللی پانتومیم، تلاش برای گسترش علم پانتومیم، حمایت از هنرمندان پانتومیم در راستای معرفی صحیح و علمی این هنر، تلاش برای تولید آثار فاخر برای حضور در صحنه بین‌المللی، همچنین آموزش و گسترش پانتومیم در ایران با استفاده از ایجاد مرکزی رسمی برای این هنر به‌شمار می‌رود.

کرباسی تصریح کرد: در این زمینه با برگزاری جلسات تخصصی و کارشناسی با صاحب‌نظران، هنرمندان و دست‌اندرکاران، افق‌های مطلوبی برای رشد و گسترش این هنر ترسیم شده است و تلاش می‌شود که استان زنجان به عنوان مرکز و قطب هنر پانتومیم در ایران شناخته و جایگاهش تثبیت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان یادآور شد: پس از تصویب یکی از طرح‌های دریافتی برای برگزاری جشنواره پانتومیم، مهم‌ترین برنامه‌ها و رخدادهای مربوط به جشنواره به صورت مشروح اعلام خواهد شد.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «زنجان در آینده نزدیک مرکز پانتومیم کشور می‌شود»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 3 = ?