کد مطلب:  57216 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دکتر زالی از ارتباط آلودگی هوا با مرگ و میر ناشی از کرونا گفت

دکتر زالی از ارتباط آلودگی هوا با مرگ و میر ناشی از کرونا گفت

زالی: مساله مهم این است که آلایندگی هوا از طریق ایجاد حساسیت ها، فرد مستعد ابتلا به بیماری را در خطر ابتلا به کرونا قرار می دهد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

فرمانده ستاد مدیریت کرونا تهران با اشاره به ارتباط میان مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا با آلودگی هوا، بر لزوم اتخاذ تصمیمات موثرتر تاکید کرد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا؛ دکتر علیرضا زالی در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا ضمن قدردانی از استاندار تهران برای داشتن نگاه سلامت محور در استان تهران گفت: ارتباط بین مرگ و میر کرونا و آلایندگی هوا وجود دارد و در شرایطی که شاهد افول پیک سوم در تهران هستیم به دلیل حجم و تراکم جمعیتی در این استان روند افول تدریجی و آرام است.

دکتر زالی از ارتباط آلودگی هوا با مرگ و میر ناشی از کرونا گفت
دکتر زالی از ارتباط آلودگی هوا با مرگ و میر ناشی از کرونا گفت

وی گفت: در حال حاضر 2 هزار و 100 نفر بیمار با تشخیص قطعی این بیماری بستری هستند. هر چند که شرایط مطلوب تری نسبت به گذشته داریم اما همچنان با حجم بیماران مواجه هستیم و 290 نفر روز گذشته در شرایط بحرانی بیماری کرونا قرار داشتند.

وی افزود: مساله مهم این است که آلایندگی هوا از طریق ایجاد حساسیت ها، فرد مستعد ابتلا به بیماری را در خطر ابتلا به کرونا قرار می دهد.

سیستم مژک ها نقش مهمی در سیستم تنفسی دارند و در بیماری کرونا و زدودن فضای تنفسی از ویروس نقش بسزایی دارند که آلودگی هوا تاثیر بسیاری بر روی آنها دارد. در وارونگی هوا ویروس زمان بیشتری در فضا می ماند.

وی ادامه داد: ظرفیت بخش های تنفسی ما که آنها را برای بیماران کرونایی اماده کرده ایم ممکن است توسط افرادی که به دلیل آلودگی هوا به بیمارستان ها مراجعه می کنند تحت تاثیر قرار گیرد. علی رغم اعمال همه محدودیت ها کماکان درشهر تهران، تقریبا تغییر محسوسی متناسب با محدودیت ها نمی بینیم لذا باید آسیب شناسی شود که محدودیت های ستاد ملی تا چه میزان اجرایی می شود.

از آمار ایستگاههای مترو نیز مشخص شده در ساعتهای پیک الگوی استفاده از مترو تغییری نکرده است البته محدودیت های شبانه اثر بسیار خوبی داشته است.

: برای دریافت مشاوره درباره دکتر زالی از ارتباط آلودگی هوا با مرگ و میر ناشی از کرونا گفت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دکتر زالی از ارتباط آلودگی هوا با مرگ و میر ناشی از کرونا گفت» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید