میزان زکات فطریه سال 1400 چقدر است؟ | آسمونی
کد مطلب: 58483 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
میزان زکات فطریه سال 1400 چقدر است؟

میزان زکات فطریه سال 1400 چقدر است؟

شخصی که پرداخت زکات فطره بر او واجب است باید برای خودش و کسانی که نانخور او هستند، هر نفری یک صاع (تقریبا 3کیلو و 600گرم) از خوراکی‌های رایج به عنوان فطریه بپردازد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

میزان زکات فطریه برای عید فطر سال 1400 از سوی مراجع تقلید اعلام شد.

در ادامه این پست آسمونی، میزان فطریه ی تعیین شده را ببینید.

زکات فطره یا فطریه یکی از فروع دین اسلام است که در عید فطر پرداخت می‌شود.

میزان زکات فطریه سال 1400 چقدر است؟
میزان زکات فطریه سال 1400 چقدر است؟

از غروب شب عید فطر می‌تواند فطریه را بپردازد یا کنار بگذارد و بنابر احتیاط واجب، مکلّف باید فطریه را پیش از نماز عید بدهد، اما اگر نماز عید نمی‌خواند می‌تواند دادن فطریه را تا ظهر تأخیر بیاندازد و در صورتی که دسترسی به فقیر دارد کنار گذاشتن فطریه، کافی نیست؛ اما اگر تا ظهر دسترسی به فقیر نداشت، فطریه را کنار بگذارد و هرگاه دسترسی پیدا کرد به فقیر بدهد و اگر کنار نگذاشته باشد نیز بنا بر احتیاط واجب ساقط نمی‌شود و باید با قصد قربت و بدون نیت ادا و قضا، فطریه را بپردازد.

میزان زکات فطره 1400 از سوی دفاتر حضرات آیات مراجع تقلید ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، سیدمحمدعلی علوی گرگانی، لطف‌الله صافی گلپایگانی، جعفر سبحانی و حسین وحید خراسانی مشخص شد.

مبلغ فطریه 1400 از سوی آیت‌الله سیستانی
از آنجا که میزان زکات فطره برای هر فرد سه کیلوگرم است، مبلغ آن برای فطریه بدل از آرد 21 هزار تومان و برای فطریه بدل از برنج ایرانی 100 هزار تومان و فطریه بدل از برنج غیر ایرانی، 75 هزار تومان تعیین شده است.

مبلغ فطریه 1400 از سوی آیت‌الله‌العظمی ناصر مکارم شیرازی
زکات فطره قوت غالب گندم 20 هزار تومان
زکات فطره قوت غالب برنج 70 هزار تومان
کفاره روزه غیر عمد 5 هزار تومان
کفاره روزه عمد 300 هزار تومان

مبلغ فطریه 1400 از سوی آیت‌الله‌العظمی حسین نوری همدانی
بر اساس اعلام دفتر آیت‌الله‌العظمی حسین نوری همدانی زکات فطره قوت غالب گندم 20 هزار تومان و زکات فطره قوت غالب برنج 75 هزار تومان است.

مبلغ فطریه 1400 از سوی آیت‌الله‌العظمی محمدعلی علوی گرگانی
بر اساس اعلام دفتر آیت‌الله‌العظمی محمدعلی علوی گرگانی زکات فطره قوت غالب گندم 20 هزار تومان و زکات فطره قوت غالب برنج 100 هزار تومان است.

مبلغ فطریه 1400 از سوی آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی
بر اساس اعلام دفتر آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی زکات فطره مبلغ معادل یک صاع (سه کیلوگرم) گندم یا برنج است.

مبلغ فطریه 1400 از سوی آیت‌الله‌العظمی سبحانی
بر اساس اعلام دفتر آیت‌الله‌العظمی سبحانی زکات فطره یک صاع (که تقریبا سه کیلو) گندم یا برنج یا جو یا خرما یا کشمش یا ذرت است.

مبلغ فطریه 1400 از سوی آیت‌الله‌العظمی وحید خراسانی
بر اساس اعلام دفتر آیت‌الله‌العظمی وحید خراسانی زکات فطره قوت غالب گندم 20 هزار تومان و زکات فطره قوت غالب برنج 75 هزار تومان است.

مبلغ فطریه 1400 از سوی آیت الله شبیری زنجانی
دفتر آیت‌الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید مبلغ 25 هزار تومان را برای زکات فطره هر نفر (به‌حساب قیمت گندم)در رمضان 1400 تعیین کرده است. با توجه به این که قیمت گندم و برنج در شهر‌های مختلف، ممکن است اندکی متفاوت باشد، لذا مؤمنین می‌توانند معادل مقادیر مذکور را بر طبق قیمت محل زندگی خود، محاسبه و پرداخت نمایند.

مبلغ 6500 تومان را برای کفاره افطار غیر عمدی و مبلغ 390هزار تومان را برای افطار عمدی هر روز، قبول می‌کند و به مصرف آن می‌رساند.

شخصی که پرداخت زکات فطره بر او واجب است باید برای خودش و کسانی که نانخور او هستند، هر نفری یک صاع (تقریبا 3کیلو و 600گرم) از خوراکی‌های رایج در منطقه خود (مانند گندم، برنج و …) یا مبلغ آن را به عنوان فطریه بپردازد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره میزان زکات فطریه سال 1400 چقدر است؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان های راز گورستان مخفی و سکوت پرستو, همچنین فعال در بخش‌های مُد و زیبایی و سینمایی بخصوص معرفی جدیدترین فیلم و سریال‌های کره‌ای داخل آسمونی

Educated in English
Interested in Korean

ثبت نظر درباره «میزان زکات فطریه سال 1400 چقدر است؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 6 = ?