کد مطلب:  7985 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
علت مسمومیت شهروندان زاهدانی در حال بررسی است

علت مسمومیت شهروندان زاهدانی در حال بررسی است

1393/08/05 برای آلودگی هوای اهواز باید سازمان محیط زیست وارد عمل شود وزیر بهداشت با بیان اینکه آلودگی هوای...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

1393/08/05

برای آلودگی هوای اهواز باید سازمان محیط زیست وارد عمل شود

وزیر بهداشت با بیان اینکه آلودگی هوای اهواز موضوع پیچیده‌ای است گفت: تاکنون هزار نفر به دلیل این آلودگی راهی بیمارستان شده‌اند بنابراین برای حل این معضل باید محیط زیست وارد عمل شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت آلودگی هوا در اهواز گفت: موضوع این آلودگی در اهواز جدی است، بدون تردید آلاینده‌ای در آسمان ایجاد می‌شود که با بارش باران این آلاینده در هوا قرار می‌گیرد که مردم با استنشاق این هوا دچار تنگی نفس می‌شوند.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: این موضوع از سال گذشته ایجاد شده که اطلاع رسانی‌های صحیحی سال گذشته انجام شد و بارش این نوع باران‌ها قطع شد ولی دوباره امسال با شروع بارندگی دوباره موضوع تشدید آلودگی هوا ایجاد شده که تا به حال هزار نفر را راهی بیمارستان‌ها کرده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه این آلاینده‌ها از محیط‌های اطراف به داخل شهر می‌آیند، عنوان کرد: محیط زیست باید وارد این موضوع شود و تمهیداتی را برای پیشگیری از وقوع دوباره بیاندیشد.

علت مسمومیت زاهدان در حال بررسی است

دکتر هاشمی در خصوص مسمومیت 235 نفر از ساکنین یک منطقه در زاهدان به دلیل متصاعد شدن گازی ناشناخته گفت: دیروز یک گروه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و امروز گروهی دیگر از معاونت های بهداشت و درمان به منظور بررسی علت بروز این اتفاق راهی زاهدان شدند. موضوعات مختلفی برای علت این مسمومیت مطرح شده که نظر قطعی را باید استاندار زاهدان اعلام کند ولی در عین حال تمام گروه‌های درمانی و خدماتی وزارت بهداشت، انتقال خون و اورژانس در حال آماده باش هستند که در صورت لزوم بتوانند مصدومین را به تهران یا دیگر استانهای اطراف اعزام کنند.

همچنین وزیر بهداشت در جلسه امضای تفاهم نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز گفت: امروز فرصت های بالقوه زیادی در جامعه وجود دارد که اگر توان بهره برداری از آنها را داشته باشیم می توانیم فرصتی را فراهم کنیم تا خیرین قبل از سرمایه گذاری با آرامش و آسایش، سرمایه خود را جهت کمک به مردم نیازمند وقف کنند.

وی گفت: بدون شک در حوزه سلامت، مردم عزیز و مسلمان ایران از گذشته های دور در امور خیریه پیش قدم بودند و در زمینه های مختلف بهداشتی اماکنی را برای بهرمندی مردم وقف می کردند.

وی با بیان این که امروز نوع وقف نسبت به گذشته تغییر کرده است، گفت: در حال حاضر فرصتی فراهم شده است که واقفین و خیرین در کمک به ساخت مراکز بهداشتی و بیمارستانی کمک نمایند و اماکنی را در اختیار مراکز آموزشی قرار دهند که حاصل آن تربیت افرادی برای پیشگیری و درمان مردم کشور باشد.

وی با تاکید بر این که باید فرصت بیشتری برای سرمایه گذاری خیرین در حوزه سلامت فراهم شود، گفت: باید افراد را تشویق کرد تا در این حوزه سرمایه گذاری کنند و با این کار جهت کمک به مسائل بهداشت و درمان مردم پیش قدم شوند.

هاشمی با اشاره به حساسیت این وزارتخانه در اجرای صحیح سنت وقف خاطرنشان کرد: در زمینه وقف نهایت دقت را خواهیم کرد چرا که ما امانتدار هستیم و غیر از مسیری که واقف تعیین کرده است، قدمی برنخواهیم داشت.

وی افزود: معتقدیم هرکس صرفنظر از هرگونه اعتقاد و در هر دوره از حاکمیت هر گونه موقوفه ای را وقف کرد، در همان مسیری که وقف کرده است، استفاده شود و نام و نشانش در سردر آن موقوفه نصب شود و در این زمینه بسیار سختگیر هستیم.

وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم چه در قالب وقف جمعی و چه در قالب وقف فردی، ظرفیت های مناسبی را برای سرمایه گذاری خیرین ایجاد نماییم.

هاشمی خطاب به سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اولویت هایی را در استانهای مختلف کشور مشخص و به این سازمان معرفی خواهیم کرد که علاقمندان بتوانند در این حوزه سرمایه گذاری نمایند.

گفتنی است: به منظور بهره­برداری بهینه از امکانات، توانمندی­ها و ظرفیت­های مشترک در امر توسعه و ارتقاء سنت حسنه وقف در حوزه سلامت و اجرای طرح­های عام­المنفعه در این حوزه، تفاهم نامه ای صبح امروز بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان اوقاف و امور خیریه به امضا رسید.

براساس این تفاهم نامه که به امضای دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر علی محمدی سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور رسیده است، طرفین در جهت یکپارچه­سازی مدیریت مراکز درمانی و بهداشتی موقوفه از طریق ساختارسازی، هدف گذاری و ارتقاء بهره­وری موقوفات همکاری خواهند کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره علت مسمومیت شهروندان زاهدانی در حال بررسی است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علت مسمومیت شهروندان زاهدانی در حال بررسی است» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید