مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  42459 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعتراضات جلیقه زردها وارد بیست و چهارمین هفته شد

اعتراضات جلیقه زردها وارد بیست و چهارمین هفته شد

به گزارش آسمونی:معترضان و فعالان مدنی موسوم به جلیقه زردها برای بیست و چهارمین هفته متوالی اقدام به برپایی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

اعتراضات جلیقه زردها وارد بیست و چهارمین هفته شد
اعتراضات جلیقه زردها وارد بیست و چهارمین هفته شد

به گزارش آسمونی:معترضان و فعالان مدنی موسوم به جلیقه زردها برای بیست و چهارمین هفته متوالی اقدام به برپایی تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای مختلف فرانسه کردند.

به نقل از اسپوتنیک، اعتراضات سراسری جلیقه زردها در مخالفت با سیاست های اقتصادی و اجتماعی دولت فرانسه در حالی وارد بیست و چهارمین هفته متوالی شده است که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به تازگی در یک کنفرانس خبری وعده داده است تا مالیات بر درآمد را کاهش دهد تا بخشی از فشارها و مشکلات اقتصادی این کشور حل و فصل شود.

در تظاهرات هفته گذشته بیش از 27900 نفر در سراسر فرانسه به اعتراضات جنبش جلیقه زردها پیوستند که این رقم در شهر پاریس به بیش از 9 هزار نفر رسید. بر اساس اعلام پلیس فرانسه تنها در شهر پاریس حداقل 126 نفر بازداشت شدند.

اعتراضات سراسری در فرانسه از اواسط نوامبر 2018 آغاز شده و علی رغم عقب نشینی دولت ماکرون از اجرای برخی اصلاحات اقتصادی و مالی، این اعتراضات همچنان ادامه داشته است.

از آغاز این اعتراضات تاکنون حداقل 10 نفر کشته و حدود 6 هزار نفر بازداشت شده اند. بیش از 2 هزار نفر نیز در جریان این اعتراضات زخمی شده اند.

معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه‌زردها دو روز پس از رد قانون «ضدخرابکاری» از سوی شورای قانون اساسی فرانسه، با حضور پررنگ‌تر نسبت به هفته گذشته در بیست و یکمین شنبه متوالی، تجمع اعتراض خود را در شهرهای مختلف فرانسه برگزار کردند.

پارلمان فرانسه اخیرا لایحه ضدخرابکاری دولت فرانسه را که با هدف تشدید برخورد با اقدام‌های مخرب معترضان تدوین شده بود، تصویب کرد ولی این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زردها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری اوست و خواهان استعفای او هستند.

منبع: تسنیم

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره اعتراضات جلیقه زردها وارد بیست و چهارمین هفته شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعتراضات جلیقه زردها وارد بیست و چهارمین هفته شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید