کد مطلب:  39348 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی وبسایت یاندکس

معرفی وبسایت یاندکس

یاندکس نام یک شرکت فناوری اطلاعات روسی-هلندی است. وبسایت یاندکس بزرگترین موتور جستجوی وب روسیه را مدیریت می کند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

یاندکس (Yandex) بزرگ ترین موتور جستجو وب روسیه و هشتمین موتور جستجوی جهان است. جالب است بدانید که شرکت یاندکس، توسعه دهنده محصولات اینترنتی و سرویس های بسیاری (مانند یاندکس تاکسی) است و صفحه خانگی Yandex.ru محبوب ترین وبسایت روسیه می باشد. وبسایت یاندکس یکی از موتورهای جستجوگر معروف و محبوب بعد از گوگل و یاهو است. همچنین مرورگر وبسایت یاندکس بر پایه گوگل کروم و سافاری است. در ادامه مطلب آسمونی با وبسایت و موتور جستجوی یاندکس بیشتر آشنا می شویم.

جستجوگر یاندکس چیست؟

جستجوگر یا همان موتور جست و جو یاندکس از سال 1394 شمسی به مدت هفت سال در ایران فیلتر بود اما سرانجام در تاریخ 2 مرداد 1401 شمسی، بعد از گذشت چهار روز از سفر ولادیمیر پوتین به ایران، این موتور جست و جو رفع فیلتر شد. قابل ذکر است که وبگاه رفع فیلتر شده تنها مربوط به دامنه Yandex.ru بوده و دامنه Yandex.com قبلاً نیز قابل دسترس بوده است.

امکانات یاندکس

  1. یاندکس بازی
  2. نقشه
  3. و غیره...
معرفی وبسایت یاندکس
وبسایت یاندکس

مسابقات الگوریتم وبسایت یاندکس

این شرکت دارای مسابقات بزرگ برنامه‌نویسی در جهان بوده و هر ساله هزاران نفر از برنامه نویسان در روسیه برای این مسابقات جمع می‌شوند. تنها تیم شرکت‌کننده از ایران در این مسابقات تیم تحقیقاتی فارال به سرپرستی محمد امین قائمی می‌باشد.

نظر خود را درباره «معرفی وبسایت یاندکس» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید