کد مطلب: 29394 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
میوه های مخصوص شب یلدا

همانطور که می دانید میوه هایی هستند که مخصوص شب یلدا هستند مانند انار و هندوانه. آسمونی در این بخش به معرفی میوه های مخصوص یلدا و خواص هر کدام می پردازد.

 

 هندوانه، یکی از میوه های مخصوص یلدا

مصرف هندوانه از بروز حملات آسم، سرطان کولون و حتی آرتروز جلوگیری کرده و به علت خواص آنتی اکسیدانی مانع بروز برخی از انواع سرطان می‌شود.

هندوانه

 

انگور

یکی از میوه های مخصوص یلدا که به همراه انار و هندوانه میل می‌شود، کاهش دهنده فشار خون است و به دلیل وجود آنتی اکسیدان‌های بسیار قوی از پیشرفت بیماری آرتروز جلوگیری می‌کند.

انگور

انار

انار نیز مانند هندوانه باید در شب یلدا خورده شود. این میوه زمستانی دارای خواص بسیار است به نحوی که مصرف یک انار حدود  15درصد از نیاز افراد را به ویتامین C و دو درصد از نیاز روزانه به آهن را بر طرف می کند.

انار

خرمالو

خرمالو را می توان به دو صورت خام و خشک مصرف کرد. این میوه خوشمزه به تعدادی از دسر ها نیز اضافه می شود و ترکیب جالبی را ایجاد می کند. این میوه کالری کمی دارد و به کاهش وزن کمک بسیاری می کند.

خرمالو

نارنگی

نارنگی یکی از میوه های خوش طعم فصل پاییز می باشد و منبع مناسبی برای ویتامین C می باشد. نارنگی نقش مفیدی درترمیم سلولی، کاهش روند پیری و تقویت سیستم ایمنی دارد.

نارنگی

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «میوه های مخصوص شب یلدا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 8 = ?