کد مطلب:  38960 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
17 دسامبر ، نخستین پرواز بشر با هواپیما (روز برادران رایت)

17 دسامبر ، نخستین پرواز بشر با هواپیما (روز برادران رایت)

17 دسامبر سال 1903 میلادی در صحرای «كيتی هاک» ايالت كارولينای شمالی آمريكا برادران رايت (ارويل و ويلبر رايت) هواپيمایی را كه در كارگاه دوچرخه‌سازیشان بر پايه استفاده از مقاومت هوا ساخته بودند به پرواز درآوردند كه به عنوان نخستين پرواز بشر با هواپيما ثبت شده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

آسمونی: پرواز بشر با بالون هوای گرم در چهارم ژوئن 1783 صورت گرفته بود. این بالون توسط دو برادر فرانسوی به نام‌های ژاک و ژوزف مون گلفیه، ساخته شده بود. بالون ساخت این دو برادر در نوامبر و دسامبر آن سال چند مسافر را هم حمل و در ارتفاع 500 متری با سرعت 22 کیلومتر در ساعت پرواز کرده بود.

17 دسامبر ، نخستین پرواز بشر با هواپیما (روز برادران رایت)
17 دسامبر ، نخستین پرواز بشر با هواپیما (روز برادران رایت)

در هفدهم دسامبر 1903، اولین هواپیمای موتور دار جهان، پس از بارها آزمایش و تجربه، سرانجام با موفقیت از زمین برخاست و نزدیک به یک دقیقه در فضا پرواز کرد. این هواپیما توسط دو برادر به نام‏‌های ویلبر و ارویل رایت، ساخته شد و در ایالت کارولینای شمالی آمریکا آزمایش شد.

پورتال آسمونی : برادران رایت در ابتدا دوچرخه‌‏ساز بودند و با مشاهده پرواز هواپیماهای بدون موتور به پرواز علاقه‌‏مند شدند و سرانجام با پشتکار فراوان، موفق به ساخت و پرواز اولین هواپیمای موتوردار جهان شدند. آنها توانستند ماشین پرنده‏‌ای سنگین‌‏تر از هوا و دارای حجم بزرگ را ساخته و مورد آزمایش قرار دهند.

نخستین پرواز، 12 ثانیه طول کشید و آزمایش دیگری که در همان روز انجام شد، زمان بیشتری را دربرگرفت. هواپیمای برادران رایت که با سلامت فرود آمد، دارای دو بال و و ملخ بود و اولین هواپیمای موتوری به حساب می‌آید که انسان با آن پرواز کرد.

آسمونی : برادران رایت 18 دسامبر، و یک روز پس از نخستین پرواز که پیروزمندانه بود، از دولت آمریکا خواستند که اختراع آنان را خریداری کند. وزارت جنگ آمریکا مامور بررسی این درخواست شد و پس از مذاکره و مشاهده اختراع، تصمیم گرفت براداران رایت را به خدمت بگیرد و کمک مالی به تکمیل این صنعت کند.

: برای دریافت مشاوره درباره 17 دسامبر ، نخستین پرواز بشر با هواپیما (روز برادران رایت) فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «17 دسامبر ، نخستین پرواز بشر با هواپیما (روز برادران رایت)» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید