کد مطلب:  9578 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
www مخفف چیست؟

www مخفف چیست؟

www در تمامی آدرس های اینترنتی می آید اما تابحال به معنای آن توجه کرده اید؟
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

اینترنت بزرگ ترین و قوی ترین شبکه رایانه ای است که رایانه های شخصی، رایانه های Main Frame و سوپررایانه ها را در سرتاسر جهان به هم متصل می کند. WWW اول تمامی نشانی های اینترنتی را تشکیل می دهد. اما متخصصان امور کامپیوتر و شبکه به خوبی از این موضوع اطلاع دارند که استفاده از www بر اول نشانی های اینترنتی هیچ ضرورتی ندارد و معلوم نیست که چرا رایج شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره www و اینکه www مخفف چیست با ادامه مطلب آسمونی همراه باشید.

www چیست؟

وجود تعداد بی شماری رایانه و برنامه های مرتبط با آن در این شبکه، با توجه به اینکه اطلاعات با استفاده از رایانه ها و نرم افزارهای مختلف و متفاوت تولید می شود، ممکن است موجب ناسازگاری شود. در سال 1989 گروهی از دانشمندان آزمایشگاه فیزیک ذره ای در اروپا، مستقر در ژنو، ابزار اینترنتی ای تهیه کردند که بتوانند با آن اطلاعات تولیدشده تمام محققان این آزمایشگاه را به هم ارتباط دهند.

در زبان عبری و همچنین لاتین، نشانه های مجزایی برای نشان دادن اعداد وجود ندارد و اعداد را با ترکیب حروف نشان می دهند. در زبان عبری برای نشان دادن اعداد از ابجد حروف بهره گرفته میشود. حرف W در زبان انگلیسی معادل حرف واو زبان عبری است که عدد ابجد آن معادل 6 میباشد. به این ترتیب www معادل عدد 666 میباشد.

www مخفف چه کلماتی است؟

وب یک فضای جهانی اطلاعات است که مردم می‌توانند توسط اینترنت در آن بخوانند یا بنویسند. عبارت www آنطور که تبلیغ شده است، مخفف World Wide Web می باشد و آنطور که امروزه رایج شده است، اول تمامی نشانی های اینترنتی را تشکیل می دهد. 

بنابراین:

استفاده از پیشوند www یک توافق است که بین سازمان‌های ارائه دهنده خدمات وب انجام شده است تا تمامی نام‌های میزبان از یک پروتکل تبعیت کنند.

 اما استفاده از آن در اول نشانی های اینترنتی هیچ ضرورتی ندارد!

نظر خود را درباره «www مخفف چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید