کد مطلب: 53248 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
22 اردیبهشت، روز جهانی دوقلوها

22 اردیبهشت، روز جهانی دوقلوها

هر ساله در اقصی نقاط دنیا روزی را به دوقلوها اختصاص داده و در آن روز جشنواره‌ای با حضور دوقلوها و چندقلوها ترتیب می‌دهند. روز دوقلوها که تاریخچه‌ای 50 ساله دار
زمان مطالعه: 1 دقیقه

روز جهانی دوقلوها - world twins day

روز جهانی دو قلوها از یک جفت دوقلو در قرن نوزدهم، «موسس و ارون ویلکاکس» الهام گرفته شده است. آن‌ها برادران دو قلویی بودند که چیزی در حدود 4 هزار هکتار زمین را در منطقه‌ای در آمریکا در سال 1819 خریداری کردند و سپس پیشنهاد دادند تا 6 هکتار از زمین را به به میدان شهر و 20 دلار به مدرسه جدید اختصاص دهند؛ اما به شرط آن که نام آن مکان از «میلس ویل» به «تویینزبرگ» تغییر کند.

بیش از یک قرن و نیم بعد، در سال 1976، زمانی که شهر در حال برگزاری جشن‌های دویست ساله استقلال آمریکا بود، مردم شهر تصمیم گرفتند به یاد ویلکاکس‌ها یک مهمانی ترتیب دهند. تنها 36 جفت دوقلو به این مهمانی آمدند، اما مردم تویینزبرگ متوجه جذابیت‌های این رخداد شده و آن را به جشنی سالانه تبدیل کردند. این جشن که در تویینزبرگ اوهایو برگزار می‌شود، به عنوان بزرگترین گردهمایی دوقلو‌ها در کتاب رکورد گینس ثبت شده است.

هر ساله در روز دوقلوها در سرتاسر دنیا مراسم‌ها، جشن‌ها و گردهمایی‌هایی برگزار می‌شود. در ایران نیز این جشنواره در سالهای قبل برگزار میشد. امسال به دلیل تعطیلی تمامی تجمعات در اقصی نقاط دنیا در سال 2020 این جشنواره برگزار نمی شود. به این بهانه، تصاویری از این گردهمایی را در کشورهای مختلف را برای شما به اشتراک می گذاریم.

آیا جشن دوقلوها و چندقلوها در سال 1401 برگزار می‌شود؟

طبق اطلاعیه منتشر شده دوازدهمین جشنواره ملی روز دوقلوها و چندقلوها (همسان و غیرهمسان) در هر رده سنی از سراسر کشور روز پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401 در ایران مال با شعار «همدلی و وحدت درکنار هم باشیم» برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان جهت اطلاع از شرایط حضور و ثبت‌نام در این جشن می‌توانند به وب‌سایت انجمن دوقلوها و چندقلوهای پارسی مراجعه کنند.

یکی از قوانین نانوشته‌ این جشنواره این است که باید دو قلوها لباس‌های یکسانی به تن داشته باشند. این قانون باید توسط دو قلوهای 7 تا 70 ساله، حتی در مورد نوزادانی که سوار بر کالسکه در این جشنواره شرکت می‌کنند، باید رعایت شود.

: برای دریافت مشاوره درباره 22 اردیبهشت، روز جهانی دوقلوها فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

فارغ‌التحصیل از رشته کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آبادان
شیفته کتاب، سفر و دلخوشی‌های کوچک
Change YOURSELF; So You Have Done Your Part In Changing The WORLD! ✌

نظر خود را درباره «22 اردیبهشت، روز جهانی دوقلوها» در کادر زیر بنویسید :

4 * 7 = ?