مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  56255 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
15 اکتبر، روز جهانی دانش آموزان

15 اکتبر، روز جهانی دانش آموزان

15 اکتبر روز جهانی دانش آموز است. این روز در کشور‌های مختلف جشن گرفته می‌شود. با این حال در بسیاری از کشور‌ها از جمله ایران جشن گرفته می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

دانش‌آموز از لحاظ لغوی به معنی کسی است که دانش می‌آموزد و در اصطلاح، برای اطلاق به محصلان رسمی در سطح تحصیلات پیش از دانشگاه به کار می‌رود. در یک نظام آموزشی، وقتی یک فرد می‌آموزد که «دیگران چه گفته‌اند و چه کرده‌اند» و برایش می‌گویند که «مسایل پیچیدهٔ یک علم را چگونه حل کرده‌اند» دانش آموز، دانشجو یا طلبه است. فقط از زمانی که خودش به مرز دانش می‌رسد و مسئله تازه‌ای را کشف یا حل می‌کند یک محقق و دانشمند است.

دانش آموز کیست؟

دانش آموز یعنی فردی که می خواهد دانش را بیاموزد و علم خود را افزایش داده تا روزی بتواند علمش را به دیگران انتقال داده یا معلم شود و یا ازعلم خود در راه توسعه صنعت و آبادانی کشورش استفاده نماید.

حال از خود می پرسیم یک دانش آموز موفق کیست؟ و چگونه به مقام و مرتبه ی موفقیت در تحصیل علم می رسد ؟ از نظر اندیشمندان و علمای اسلامی دانش آموز موفق فرد با استعدادی است که می کوشد تمامی اوقات تحصیل در دروس مختلف را از معلمش بیاموزد و در تمامی ساعات کلاس به کلمات و سخنان استاد و معلمش ، کاملا گوش فرا دهد و بعد از اتمام دروس در همان روز درس ،

مجددا دروس را تمرین و تکرار نموده تا در روز امتحان پایان سال ، مطالعه و حفظ و ضبط دروس برایش سهل و آسان بوده تا بتواند شاگرد ممتاز گردد مضافا لازم به توضیح است دانش آموز موفق کسی است که علاوه بر احترام به معلمین خود در مدرسه ، در خانه نیز به پدر و مادرش و دیگر اعضای خانواده بسیار مهربان بوده و به آنان اکرام می نماید.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره 15 اکتبر، روز جهانی دانش آموزان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «15 اکتبر، روز جهانی دانش آموزان» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید