کد مطلب: 53981 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
21 ژوئن ، روز جهانی سلفی

21 ژوئن ، روز جهانی سلفی

21 ژوئن روز جهانی سلفی نام دارد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سلفی به نوعی خودنگاره یا عکاسی پرتره گفته می‌شود که توسط خود فرد و اغلب به‌وسیله دوربین تلفن همراه گرفته می‌شود. خودعکسی ها بیشتر در شبکه‌های اجتماعی چون: فیس‌بوک، گوگل پلاس، اینستاگرام و مانند آن‌ها به اشتراک گذاشته می‌شوند.

روز جهانی سلفی

تا پیش از ژوئن 2013 در اینستاگرام (شبکه اشتراک گذاری عکس) بیش از 272 میلیون نفر از هشتک سلفی (Selfie#) استفاده کرده و 330 میلیون نفر نیز از هشتک من (Me#) استفاده کرده بودند.

بیشتر خودعکسی ها با نگه داشتن دوربین با دست و تاجای ممکن دور از خود و چرخش لنز دوربین به سمت خود گرفته می‌شود. این روش عکاسی جایگزین عکاسی به کمک زمان سنج خودکار است. در برخی از موارد افراد با استفاده از پایه خودعکسی اقدام به خودعکسی می‌کنند تا با افزایش فاصله دوربین عکاسی با خود، فضای وسیعتری را به تصویر بکشند.

پیشینه سلفی

اولین سلفی به‌شکل نوین در اوایل سدهٔ بیستم توسط جوزف بایرون، مؤسس کمپانی عکاسی بایرون و بن فالک گرفته شده‌است. پنج نفری که در این عکس حاضر هستند عکاسان شرکت بایرون هستند. این عکس در پشت بام مارسیو استودیو در خیابان پنجم نیویورک گرفته شده‌است. شرکت بایرون در سال 1892 در منهتن توسط جوزف بایرون تأسیس گردید.[8] نخستین استفاده از واژه «سلفی» در مقالات یا رسانه‌های الکترونیکی در یک فروم اینترنتی استرالیایی در 13 سپتامبر 2002 در مطلبی که توسط فردی بنام نیتن هوپ پست شده بود دیده شد.  

 

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «21 ژوئن ، روز جهانی سلفی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 2 = ?