کد مطلب: 54058 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
22 ژوئن ، روز جهانی جنگلهای بارانی

22 ژوئن ، روز جهانی جنگلهای بارانی

تاریخ 22 ژوئن به نام جنگلهای بارانی نامگذاری شده است. هدف از نامگذاری این روز کمک به حفظ و افزایش آگاهی نسبت به جنگلهای بارانی است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

جنگل‌های بارانی جنگل‌هایی هستند که به واسطه مقدار زیاد بارش متمایز می‌شوند. طبق تعریف میزان کمینه بارش سالانه در یک جنگل بارانی بین 1750 نا 2000 میلی‌متر است. جنگل‌های بارانی دو نوع هستند: جنگل‌های بارانی استوایی و جنگل‌های بارانی معتدله. مناطقی که دارای باران‌های موسمی هستند که به مناطق همگرای میان‌استوایی نیز معروفند، نقش مهمی در ایجاد شرایطی اقلیمی دارند که لازمه جنگل‌های بارانی کره زمین است. حدود %40 تا %75 از کل گونه‌های زنده بومزاد جنگل‌های بارانی هستند. برآورد می‌شود که شاید چندین میلیون گونه از گیاهان و حشرات و ریزاندامگان در جنگل‌های بارانی وجود داشته باشند که هنوز شناخته نشده‌اند. جنگل‌های بارانی «جواهرات زمین» و «بزرگترین داروخانه زمین» نامیده شده‌اند.

روز جهانی جنگلهای بارانی - World Rainforest Day
روز جهانی جنگلهای بارانی - World Rainforest Day

در سال 2009 شرکت نایک و تیمبرلند خرید چرم از بخش‌های جنگل‌زدایی شدهٔ جنگل‌های آمازون را متوقف کردند. این عمل تنها چند هفته پس از گزارش سازمان صلح سبز صورت گرفت که نشان می‌داد گله‌های دامداری‌های منطقهٔ آمازون باعث تخریب جنگل‌های آمازون می‌شوند. طبق تحقیق آرنولد نیومن هر همبرگری که می‌خریم باعث از بین رفتن 6٫25 متر مربع از جنگل‌های بارانی می‌شود.

 

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «22 ژوئن ، روز جهانی جنگلهای بارانی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 3 = ?