کد مطلب:  36465 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 9 دقیقه
10 سایت برتر عکاسی جهان

10 سایت برتر عکاسی جهان

اگر می خواهید اولین عکس تان را آپلود کنید یا به دنبال پلاتفرم عکاسی جدیدی هستید...
زمان مطالعه: 9 دقیقه

بهترین سایت های عکاسی جهان

1- فلیکر (Flicker ) یکی از سایت های عکاسی جهان
فلیکر یکی از مشهور ترین و قدیمی ترین وب سایت های عکاسی در جهان است . وقتی شروع به اشتراک عکس هایم کردم ، این سایت را نه تنها به خاطر شهرتش بلکه به خاطر جنبه های اجتماعی اش انتخاب کردم . چرا ؟ خب ، وقتی عکس تان را آپلود می کنید ، می توانید آن را در گروهی اجتماعی مثل عکاسی مفهومی ، عکاسی ماکرو و مواردی  از این قبیل اضافه کنید . فلیکر با دیگر سایت های نشر کننده ی عکس ، به خاطر جامعه ی بزرگ و سطوح مهارتی گوناگون موجود در جامعه اش متفاوت است . تفاوت در سطوح مهارتی جامعه ی فلیکر به شما این امکان را می دهد که عکس ها را بدون این که قضاوت شوید ، آپلود کنید . اگر به داشتن پروفایلی در فلیکر علاقه مندید ، تنها به یک حساب Yahoo نیاز دارید چرا که Yahoo صاحب فلیکر است . در این جا آمار فلیکر را ببینید . قیمت : حساب پایه رایگان است . حساب حرفه ای به مبلغ 25 دلار سالانه است . بازدید کننده گان برآورد شده در ماه : 80000000 گنجایش : یک ترا بایت رایگان ، برای حساب های حرفه ای نامحدود است . بیشترین اندازه ی تصویر : 20 مگا بایت نوع فایل های قابل قبول : jpg,gif,png,tiff

2- تصاویر گوگل یکی از سایت های عکاسی جهان
Google Photos یک سرویس ذخیره سازی عکس است که گوگل آن را عرضه کرده است ، به این معنا که عکس های شما همان امنیت و سادگی را دارند که سرویس های دیگر گوگل از آن برخوردارند. این سرویس هم عالی است اگر با استفاده از دستگاه اندروید تان میلیون ها عکس گرفته باشید و بخواهید به صورت خودکار همه ی عکس های تان را به رایگان پشتیبانی کنید . با محبوبیتی که گوگل دارد ، احتمالا این سایت یکی از مطمئن ترین وب سایت های عکاسی در جهان است . قیمت : حساب رایگان ،  ظرفیت پشتیبانی نا محدود در وضوح پائین ( 15 گیگا بایت در وضوح کامل ) . برنامه های حرفه ای با مبلغ 1 دلار ماهانه شروع می شود . بازدید کننده گان برآورد شده در ماه : 120000000 گنجایش : نا محدود برای عکس هایی تا 16 مگا پیکسل ( می توانید عکس ها را به صورت خودکار فشرده کنید ) . برنامه های حرفه ای از 100 گیگا بیت شروع می شوند . بیشترین اندازه تصویر : 20 مگا بایت نوع فایل های قابل قبول :  jpg,gif,tiff,bmp,webp,svg عکس های گوگل به شما امکان ایجاد و نشر آلبوم را می دهد .

SmugMug-3 یکی از سایت های عکاسی جهان
SmugMug اولین بار در سال 2002 معرفی شد. برای برآورده کردن نیاز های عکاسان حرفه ای که قابلیت قبول سفارش ، ارائه و تجارت الکترونیک می خواستند ، معرفی شد . این وب سایت جایی بسیار خوب برای ایجاد فضای گالری آن لاین برای تجارت عکاسی حرفه ای شما است. اگر عکس ها را با رزولوشن کاملی برای هر سایتی آپلود می کنید ، احتمال دارد عکس ها به منظور کاهش اندازه ی فایل بهینه سازی شوند . اگرچه ، سیستم تقویت شده ی SmugMug بهتر از دیگر سیستم ها کار می کند . پس اگر کیفیت عکس برای تان مهم است ، یکبار امتحانش کنید . برای فروش عکس های چاپی ، تجارت الکترونیک تو کاری دارد که به شما اجازه می دهد از چهار کمپانی اجرایی برای تکمیل سفارش تان انتخاب کنید . ( عکس Bay ، پرینت Ez  و ...) تجربه ی سبد خرید شان بسیار خوب است و SmugMug  از این که آن را برای کاربران آسان کند ، سود می برد . قیمت : شروع قیمت از 48 دلار سالانه تا 300 دلار در سال بازدید کننده گان برآورد شده در ماه : 5میلیون گنجایش : نا محدود بیشترین اندازه ی تصویر : 150 مگابایت نوع فایل های قابل قبول : Jpg,gif,png SmugMug  جایی برای به نمایش گذاشتن نمونه کار حرفه ای است. هرآن چه نا پیداست را ببینید .

4- اینستاگرام یکی از سایت های عکاسی جهان
اینستاگرام به خاطر جنبه های اجتماعیش نامی آشناست . به علاوه این که فیلترها یش به همه امکان ادیت فوری عکس و اصلاح آن را می دهد . طبق آخرین تحقیقات در رسانه ی ملی ، اگر بخواهیم دقیق بگوییم ، اینستاگرام ، دل 700 میلیون نفر را برده است . یک راه برای استفاده از قدرت این جامعه استفاده از هشتگ ها برای آشکار سازی بیشتر است . تحقیقات نشان داده است که پست هایی با حداقل یک هشتگ 12.6 درصد بیشتر مورد قبول واقع می شوند . بیشترین هشتگ های معروف در اینستاگرام ، ≠love ,≠instagood,≠me, ≠cute  و  ≠follow  هستند . اینستاگرام مکانی عالی برای ادیت ، هنر نمایی و نشر عکس های تان با دوستان تان یا دنیاست . قیمت : رایگان بازدید کننده گان برآورد شده در ماه : 700 میلیون گنجایش : نامحدود بیشترین اندازه ی تصویر : نامحدود ( آن چه گوشی همراه تان تنظیم کرده است ) نوع فایل های قابل قبول : Jpg , png اینستاگرام به شما اجازه می دهد افکار درونی تان را به آسانی بیابید . کار عکاسان مورد علاقه تان را در بزرگترین وب سایت عکاسی دنبال کنید .

5 - 1X.com یکی از سایت های عکاسی جهان
برخلاف همه ی وب سایت های گفته شده 1X.com توسط گروهی از حرفه ای ها ایجاد شده است . به این معنا که ، بعد از آپلود کردن عکس های تان ، توسط گروهی از عکاسان حرفه ای پذیرفته یا رد می شوند . گفته شده است که تنها 5 درصد از عکس های گرفته شده به اشتراک گذاشته می شوند . از آن جایی که تصاویر منتشر شده کیفیت بالایی دارد ، گذاشتن عکس های تان در 1.com  می تواند برای رزومه و اعتماد به نفس تان مفید باشد . طبق تجربه ی خودم ، همه ی عکاسان ، این وب سایت را دوست ندارند  اما نه به خاطر این که بد است ، بلکه به این خاطر که در گذشته بارها توسط متصدیانش رد شده اند . همه ی عکس ها در 1X.com  به صورت چاپی می تواند به فروش برسد . سود ناشی از فروش عکس ها نصف نصف بین شما و 1X تقسیم خواهد شد . دیگر جنبه ی مفید این پلاتفرم شامل بررسی و نقد ، قسمت آموزشی و منع  دانلود با کلیک راست است . قیمت : عضویت حرفه ای از 5.99 دلار تا 9.99 دلار ماهانه ، کاربران آزاد اجازه ی آپلود ندارند . بازدید کننده گان برآورد شده در ماه : نا معلوم گنجایش : تنها 20 عکس در هفته آپلود می شود . بیشترین اندازه ی تصویر : نامحدود نوع فایل های قابل قبول : Jpg( اطمینان پیدا کنید که عکس های تان را به  SRGB  استاندارد تبدیل کرده اید ) . 1X.com به شما اجازه می دهد مهارت های تان را بیازمایید و حرفه ای ها راهنمایی تان کنند.

10 سایت برتر عکاسی جهان
10 سایت برتر عکاسی جهان

6- 500px یکی از سایت های عکاسی جهان
500Px بازار و اجتماعی برای بهترین عکس های تان است. از سال 2009 عضو هایش را تشویق می کند تا بهترین کارهای شان را آپلود کنند . جایی است که می توانید در معرض دید قرار گیرید ، با دیگر عکاسان ارتباط برقرار کنید یا دنبال افکارتان بروید . برخلاف فلیکر ، که عکس هایش بیشتر از مبتدیان است ، 500PX  به نمایش بهترین عکس ها تاکید دارد . این سایت چگونه کار می کند ؟ به محض این که عکس تان را آپلود کردید ، برای پر طرف دار شدن 24 ساعت وقت دارید . هرچه لایک ها و نظرات بیشتری کسب کنید ، عکس تان بیشتر پر طرف دار می شود . بعد از 24 ساعت ، اگر عکس تان طرفدار کافی پیدا نکرد ، کنار هزاران عکس دیگر مدفون می شود و فرصتی برای محبوبیت پیدا نمی کند . قیمت : حساب پایه رایگان است . حساب های حرفه ای در محدوده ی 4.99 دلار تا 19.99 دلار در ماه است . بازدید کننده گان برآورد شده در ماه : 7 میلیون گنجایش : 7 عکس در هفته برای کاربران آزاد . نا محدود برای کاربران حرفه ای بیشترین اندازه ی تصویر : اندازه ی نا محدود برای هر عکس نوع فایل های قابل قبول : Jpg

7-  photoBlog یکی از سایت های عکاسی جهان
PhotoBlog پلاتفرم وبلاگ نویسی است که به طور هوشمندانه ای برای کمک به عکاسان نه تنها برای نشر عکس های شان بلکه برای ایجاد داستان های شگفت آور طراحی شده است. اگر کمبود علم فنی تان شما را از باز کردن وبلاگ باز داشته است ، این وب سایت جای خوبی برای شماست . PhotoBlog تنها دقایقی طول می کشد تا تنظیم شود و نیازی به نگرانی در مورد برنامه نویسی ، SEO یا الگو ها ندارید. بزرگترین مشکل وبلاگ نویسی پیدا کردن مخاطب است .  PhotoBlog سعی دارد این مشکل را با ایجاد یک نت ورک اجتماعی برای وبلاگ نویسان عکاسی حل کند. برخلاف یک وبلاگ خود کفا ، وبلاگ شما مخاطب حاضر زیادی دارد . خیلی شبیه به اینستاگرام ، می توانید لایک . فالو کنید و روی نوشته های بقیه نظر بگذارید . به طور قطع گزارش نویسی برای داستان های تان جالب تر از این است که فقط عکس تان را جایی آپلود کنید . قیمت : حساب رایگان امکان 10 عکس در هر پست وبلاگ را می دهد . قیمت پکیج حرفه ای 19 دلار در سال است . بازدید کننده گان برآورد شده در ماه : 100 هزار گنجایش : نا محدود بیشترین اندازه ی تصویر : نامحدود در عرض 2048PX نمایش داده می شود . انواع فایل های قابل قبول : Jpeg ,Jpg , png , gif PhotoBlog به شما اجازه می دهد تا بلاگی را در چند دقیقه ایجاد کنید و شروع به بازگو کردن گزارش عکس تان کنید. یک نمونه عکس از گزارش میزبانی در PhotoBlog

8- Zenfolio یکی از سایت های عکاسی جهان
Zenfolio یک پلاتفرم تجارت الکترونیک برای سازماندهی ، نمایش و فروش تصاویر است. طرح های عالی زیادی مانند سبک های سفارشی ، ادغام تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل ، پشتیبانی از همه ی فضا های رنگی و گزینه های بسیار خوبی برای فروش عکس های تان  وجود دارد . به علاوه Zenfolio قابلیت توکاری برای ایجاد پست های وبلاگ از عکس های تان دارد . طبق بررسی های مان ، کاربر هایش  پشتیبانی از مشتری را قابل اعتماد و مفید می دانند . قیمت : 14 روز آزمایشی به صورت رایگان . حرفه ای از 5 دلار درماه تا 30 دلار در ماه گنجایش : نا محدود بازدید کننده گان برآورد شده در ماه : نا معلوم بیشترین اندازه ی تصویر : 36 تا 64 مگا بایت بسته به نوع پکیج نوع فایل های قابل قبول : Jpg , gif , png , tiff Zenfolio به شما اجازه می دهد عکس و پلاتفرم تجارت الکترونیک خود را بسازید.

9- Photobucket یکی از سایت های عکاسی جهان
Photobucket یک سایت قدیمی ذخیره ای عکس در سال های زیادی بوده است. عمدتا از این وب سایت به عنوان سرویس ذخیره سازی استفاده می کنیم تا محلی برای نمایش استعداد . اگر به دنبال راهی هستید که به صورت خودکار عکس های تان را از کامپیوتر به محیط Cloud  پشتیبانی کنید ، برنامه ای مخصوص دسکتاپ وجود دارد که این کار را می کند . علاوه بر ذخیره ی عکس و گزینه های به اشتراک گذاری ، Photobucket توانایی ایجاد کالا مثل ( عکس چاپی ، کارت و برچسب ) را دارد تا با عکس های شان به مشتری ها ارائه دهند . می توانید عکس های PhotoBucket خود را در شبکه های اجتماعی هم آپلود / به اشتراک بگذارید . قیمت : حساب پایه رایگان است . برنامه های حرفه ای از 4 دلار تا 40 دلار در ماه است . گنجایش : 2 گیگ رایگان . گنجایش برنامه های حرفه ای از 50 تا 500 گیگا بایت بازدید کننده گان برآورد شده در ماه : 60 میلیون بیشترین اندازه تصویر : نا محدود نوع فایل های قابل قبول : Gif , Jpeg , Png بیشترین اندازه ی تصویر : Photobucket به شما اجازه می دهد که با استفاده از عکس های تان کالای مختص به خودتان را بسازید .

10- UnSplash یکی از سایت های عکاسی جهان
اخرین مورد ولی نه کمترین ، UnSplash  هم استحقاق بودن در لیست ما را دارد . کلکسیونی از تصاویر زیبای اهدا شده از طرف عکاسان حرفه ای و نیمه حرفه ای است . همه ی آن ها برای استفاده رایگان ، جمع آوری و نام گذاری شده اند . به این معنا که می توانید عکس ها را به رایگان کپی ، اصلاح ، پخش و استفاده کنید . اولین باری که این وب سایت را دیدم فکر کردم چرا مردم می خواهند عکس های شان را به رایگا ن پخش کنند ؟ بعد فهمیدم که عکاسان  روی تعداد زیادی از دانلود ها در سایت پیوست شده اند . انتظار می رود این آشکار بودن احتمالا با فروش و تبلیغات درآمدی برای شان داشته باشد . وب سایت هایی شبیه به  UnSplash  وجود دارد که همان سرویس رایگان عکس را ارائه می دهند . مثل : Pixabay  یا FreeImages  . شخصا  UnSplash را بیشتر دوست دارم چرا که کیفیت عکس بالاتری دارد و در مقایسه با دیگر وب سایت ها سریع تر لود می شود .به علاوه ، رقبای بزرگی از جمله شرکت اپل ، در کمپین اش از تصاویر دانلودی از وب سایت  Unsplash استفاده می کند . قیمت : رایگان گنجایش : نامحدود بیشترین اندازه تصویر : هر اندازه نوع فایل های قابل قبول : png , jpeg , jpg , gif

: برای دریافت مشاوره درباره 10 سایت برتر عکاسی جهان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «10 سایت برتر عکاسی جهان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید