کد مطلب:  53180 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
10 اکتبر، روز جهانی پرنده مهاجر

10 اکتبر، روز جهانی پرنده مهاجر

9 می ، روز جهانی پرنده مهاجر است که به‌ دلیل اختلاف در زمان اوج مهاجرت پرندگان در کشورهای مختلف، 9 و 10 می تعیین شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 ایده‌ روز جهانی پرنده‌ مهاجر در سال 1993 در مرکز تماشای پرنده‌های مهاجر آمریکا مطرح شد و از سال 1995 تا 2006، این برنامه توسط بنیاد ملی حیات‌وحش ایالات متحده هدایت می‌شد.

در سال 2007، سازمان غیرانتفاعی محیط‌زیست برای آمریکا (EFTA )، تصمیم گرفت از طریق آموزش، مردم را به شناخت پرندگان و حفاظت از آنها تشویق و ترغیب کند و از آن سال به بعد، این سازمان تمام فعالیت‌های مربوط به روز جهانی پرنده‌ مهاجر را انجام می‌دهد.

روز جهانی پرنده‌ مهاجر، یک برنامه‌ تبلیغاتی سالانه است که بر ضرورت حفاظت از پرندگان مهاجر و زیستگاه آنها تأکید می‌کند. این برنامه، روشی مؤثر برای کمک به افزایش سطح آگاهی جهانی از تهدیداتی است که پرنده‌های مهاجر با آنها مواجه هستند. امسال (2018) یک دوره‌ مهم‌گذار در تاریخ روز جهانی پرنده مهاجر است زیرا مجریان برنامه سعی دارند با کمک همه‌ کشورها، مسیرهای طولانی و اصلی پرواز پرندگان مهاجر در سیاره‌ زمین از آفریقا، اروپا، آسیا، استرالیا و آمریکا را که شناسایی شده‌اند، برای پرواز آنها امن کنند. این برنامه‌ها هر سال، 700 فعالیت را شامل می‌شود که راه‌های حفاظت از پرندگان مهاجر را به مردم آموزش می‌دهد.

: برای دریافت مشاوره درباره 10 اکتبر، روز جهانی پرنده مهاجر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «10 اکتبر، روز جهانی پرنده مهاجر» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید