ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  56156 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
10 اکتبر، روز جهانی بی خانمان ها

10 اکتبر، روز جهانی بی خانمان ها

دهمین روز از دهمین ماه سال روز جهانی بی خانمان ها نامگذاری شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ 10 اکتبر روز جهانی بی‌خانمانی است. بی‌خانمانی پدیده ی تازه ای در دنیا نیست، بلکه فاجعه بزرگی است که هم کشورهای توسعه‌ یافته و هم جهان سوم با آن روبه‌رو هستند. اگر بخواهیم از اعلامیه ها و نشست های متعدد حقوق بشر در رابطه با این معضل فاکتور بگیریم و به دنبال راه حلی برای حل این معضل باشیم، صادقانه باید بگوییم؛ ”لازم است از خودمان شروع کنیم!”

حداقل یک میلیارد و 200 میلیون نفر در سراسر دنیا هستند که در تامین حداقل نیازهای اولیه نظیر مسکن، خوراک، پوشاک و حتی آب برای زنده ماندن ناکام هستند و این آمار بی خانمانی را می توانیم تا حدی مقعولی به کشور خودمان تعمیم دهیم و با خودمان بگوییم که سهم ما از کمک به این افراد چیست؟ با این تفکر است که می توانیم به رسالت خود در باب مصرع ” بنی آدم اعضای یکدیگرند” به شایستگی عمل کنیم.

خوشبختانه همان قدر که می توانیم نیمه ی تاریک بی خانمانی را ببینیم و ساعت ها در مورد راهکارهای حمایت از این افراد آن به شعار و بحث بنشینیم، می توانیم نیمه ی روشن فعالیت های مردم نهاد برای حمایت از وضعیت بی خانمان ها و سازماندهی به آن ها را سرلوحه ی راه خود قرار دهیم و با تکرار فعالیت های آن ها در این زمینه گره گشای این معضل باشیم.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره 10 اکتبر، روز جهانی بی خانمان ها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «10 اکتبر، روز جهانی بی خانمان ها» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید