کد مطلب: 52266 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
17 آوریل ، روز جهانی هموفیلی

17 آوریل ، روز جهانی هموفیلی

17 آوریل ، روز جهانی هموفیلی است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

17 آوریل روز جهانی هموفیلی (world hemophilia day) است.

روز جهانی هموفیلی برای بالا بردن آگاهی مردم جهان نسبت به این بیماری است که در این مطلب آسمونی به مناسبت روز جهانی هموفیلی این بیماری را به طور کامل معرفی می کنیم.

روز جهانی هموفیلی - world hemophilia day
روز جهانی هموفیلی - world hemophilia day

آسمونی : 17 آوریل هر سال به عنوان روز جهانی هموفیلی تعیین شده است تا آگاهی عمومی نسبت به هموفیلی و دیگر اختلالات خونی ارثی افزایش پیدا کند. تلاش برای افزایش آگاهی نسبت به اینگونه بیماری ها بسیار مهم است زیرا افزایش آگاهی باعث تشخیص بهتر و دسترسی به مراقبت های لازم برای افراد مبتلا می شود.

روز جهانی هموفیلی در سال 1989 و توسط فدراسیون جهانی هموفیلی WFH تعیین شد. به احترام فرانک اشنابل Frank Schnabel موسس فدراسیون جهانی هموفیلی 17 آوریل یعنی روز تولد وی به عنوان روز جهانی هموفیلی در نظر گرفته شد.

در روز جهانی هموفیلی دانش و تجربیات شخصی خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

هموفیلی چیست ؟

هموفیلی یک اختلال نادر است که در آن خون به طور طبیعی لخته نمی شود چرا که پروتئین های لخته کننده به اندازه کافی در خون وجود ندارد. اگر به هموفیلی مبتلا باشید، بعد از یک جراحت بیشتر از فرد سالم خونریزی خواهید داشت.

بریدگی های کوچک معمولا مشکل ساز نیستند. بزرگترین نگرانی مربوط به خونریزی های عمیق داخلی است، به ویژه در زانو، مچ و آرنج. خونریزی های داخلی می توانند به اندام ها و بافت های داخلی آسیب زده و حتی باعث مرگ شوند.

هموفیلی یک اختلال ژنتیکی و ارثی است. درمان هموفیلی شامل جایگزین کردن منظم عوامل لخته کننده ای که کاهش پیدا کرده اند.

نشانه های هموفیلی

نشانه های هموفیلی در افراد مختلف یکسان نیست و بستگی به سطح عوامل لخته کننده خون دارد. اگر عوامل لخته کننده خون به میزان خفیفی پایین باشد، ممکن است فقط بعد از جراحی یا آسیب دیدگی شدید خونریزی کنید. اگر کمبود عامل لخته کننده شدید باشد، دچار خونریزی های ناگهانی خواهید شد.

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «17 آوریل ، روز جهانی هموفیلی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 9 = ?