کد مطلب:  5665 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
7 آوریل؛ روز سلامتی (روز جهانی بهداشت)

7 آوریل؛ روز سلامتی (روز جهانی بهداشت)

هفتم آوریل هر سال برابر است با روز جهانی بهداشت می باشد که در تمامی مراکز بهداشتی تحت نظر مجمع بهداشت جهانی و سایر سازمان های مرتبط مراسمی برگزار می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

7 آوریل ، روز سلامتی (روز جهانی بهداشت)

در تاریخ 7 آوریل سال 1948 میلادی در نیویورک، نخستین اساسنامه کنفرانس بین‌المللی بهداشت از سوی سازمان بهداشت جهانی تدوین گردید.

در ژوئن 1948، نخستین مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی با حضور نمایندگان بیش از 61 کشور جهان در ژنو تشکیل شد و تاریخ 7 آوریل را به نام روز بهداشت نام‌گذاری کردند.

با این تصمیم از سال 1950 به بعد در روز 7 آوریل هر سال، برگزاری جشن بزرگداشت این روز از سوی سازمان بهداشت جهانی و یا سازمان های نرتبط برگزار می شد.

مراسم روز جهانی بهداشت، سالانه به عنوان فرصتی به منظور جلب توجه جهان به موضوع بهداشت جهانی است و سازمان بهداشت جهانی و کشورهای جهان رویدادهای بین‌المللی، منطقه‌ای و محلی را در چنین روزی بررسی می‌کنند.

دولت‌ها و سازمان‌های غیردولتی مختلف به روز جهانی بهداشت، منافع و دستاوردهای آن برای بهداشت عمومی اذعان دارند. آن‌ها فعالیت‌های مربوطه مانند شورای جهانی بهداشت را ساماندهی کرده و حمایتشان را از آن‌ها در رسانه‌ها اعلام می‌کنند.

روز جهانی بهداشت همراه با روز جهانی سل، هفته جهانی ایمن‌سازی، روز جهانی مالاریا، روز جهانی علیه توتون و تنباکو، روز جهانی ایدز، روز جهانی اهدای خون، و روز جهانی هپاتیت، یکی از هشت کمپین رسمی سازمان بهداشت جهانی WHO است.

شعار روز جهانی بهداشت سال 2022: سیاره ما، سلامت ما

نظر خود را درباره «7 آوریل؛ روز سلامتی (روز جهانی بهداشت)» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید