کد مطلب: 9571 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برتری هفت بر یک تیم ملی کشتی ایران از ترکیه در جام جهانی 2015

برتری هفت بر یک تیم ملی کشتی ایران از ترکیه در جام جهانی 2015

1394/01/23 تیم ملی کشتی آزاد ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی 2015 مقتدرانه و با حساب هفت بر یک از سد ترکیه...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

world-cup-match-wrestling-iran-turkey

1394/01/23

تیم ملی کشتی آزاد ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی 2015 مقتدرانه و با حساب هفت بر یک از سد ترکیه نیز عبور کرد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، تیم ملی کشتی آزاد ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی 2015 در آمریکا مقابل ترکیه به برتری هفت بر یک دست یافت.

نتایج کشتی‌گیران ایران مقابل ترکیه در هشت وزن برگزار شده به ترتیب زیر است:

وزن 57 کیلوگرم :

یونس سرمستی 10 سزار آکگل 13

کشتی‌گیر جوان ایران در حالی که در دقایق ابتدایی کشتی بسیار خوب و جنگنده ظاهر شد توانست هشت بر یک که از حریف خود که عنوان نایب قهرمانی جهان را یدک می‌کشید پیش بیافتد، اما در ادامه دو بار اسیر فیتوی حریف ترک خود شد و امتیازات زیادی را از دست داد تا در نهایت با نتیجه‌ 13 بر 10 نتیجه‌ واگذار کند و اولین باخت ایران در این رقابت‌ها به نام او رقم بخورد.

وزن 61 کیلوگرم :

بهنام احسان پور 5 منیر رجب آکتاش صفر

کشتی‌گیر جوان ایران و دارنده مدال طلای جوانان جهان در این کشتی بسیار خوب و جنگنده ظاهر شد و با حملات پی در پی خود در وقت اول توانست حریف خود را خاک کند و با اجرای فن بارانداز بر روی او چهار بر صفر جلو بیافتد. احسان پور در وقت دوم نیز یک امتیاز فنی به دلیل کم کاری حریف ترک از آن خود کرد تا در نهایت این کشتی را بر پنج بر صفر پیروز شود.

وزن 65 کیلوگرم :

مسعود اسماعیل پور 10 صفا آکسوی صفر

مسعود اسماعیل پور، کشتی‌گیر با تجربه ایران پس از حضور در وزن 65 کیلوگرم در نخستین دیدار خود در جام جهانی بسیار سر حال و جنگنده نشان داد و توانست حریف ترک را بارها اسیر فنون زیبای خود کند تا این که در نهایت در حالی که سه دقیقه و 46 ثانیه از کشتی گذشته بود، توانست 10 بر صفر از حریف پیش بیافتد و به این ترتیب او را شکست دهد تا دومین برد ایران در دیدار مقابل ترکیه به دست بیاید. اسماعیل پور در این مبارزه توانست بارها حریف خود را خاک کند و در ادامه نیز پای حریف را سه بار از تشک خارج کرد و یک امتیاز هم به دلیل کم کاری حریف دریافت کرد.

وزن 70 کیلوگرم :

یعقوب گور، دارنده مدال نقره مسابقات جهانی 2014 ازبکستان حاضر نشد به روی تشک مبارزه بیاید و به این ترتیب داور دست حسن یزدانی را به عنوان فرد پیروز بالا برد.

وزن 74 کیلوگرم :

پیمان یاراحمدی نیز همانند حسن یزدانی به دلیل این که سنور دمیرتاش ، دارنده مدال برنز اروپا حاضر نشد به روی تشک بیاید پیروز میدان لقب گرفت تا ایران تا این جای کار چهار بر یک از ترکیه پیش بیافتد.

وزن 86 کیلوگرم :

میثم مصطفی جوکار 10 سردار بوکه صفر

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی اینچئون در این مبارزه موفق شد پنج مرتبه حریف خود را در خاک بنشاند و در حالی که یک دقیقه تا پایان مبارزه باقی مانده بود، 10 بر صفر پیروز میدان شود و ایران را صاحب پنجمین برد خود در دیدار مقابل ترکیه کند.

وزن 97 کیلوگرم :

محمد حسین محمدیان 4 (پیروز شد) ابراهیم بلوکباشی 4

کشتی‌گیر جوان و آینده دار ایران که برای نخستین بار در وزن 97 کیلوگرم مبارزه می‌کرد، مقابل ابراهیم بلوکباشی نفر پنجم المپیک لندن قرار گرفت و در پایان توانست حریف خود را با حساب چهار بر چهار و به علت اخطار حریف شکست دهد.

وزن 125 کیلوگرم :

کمیل قاسمی موفق شد تانجو گمیجی را در مدت زمان یک دقیقه و شش ثانیه ضربه فنی کند. تا به این ترتیب ایران مقابل ترکیه به برتری هفت بر یک دست یابد.

ایران در دیدار نخست نیز هشت بر صفر بلاروس را شکست داد و در آخرین پیکار مرحله گروهی از ساعت 24 امشب برای صعود به فینال به مصاف آذربایجان می‌رود.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «برتری هفت بر یک تیم ملی کشتی ایران از ترکیه در جام جهانی 2015»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?