کد مطلب: 9580 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طوفان کشتی ایران آذربایجان را در نوردید

طوفان کشتی ایران آذربایجان را در نوردید

1394/01/24 ایران با پیروزی قاطعانه مقابل آذربایجان به فینال جام جهانی کشتی آزاد رسید. به گزارش آسمونی به نقل از...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

world-cup-match-wrestling-iran-east-azerbaijan

1394/01/24

ایران با پیروزی قاطعانه مقابل آذربایجان به فینال جام جهانی کشتی آزاد رسید.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، در دور سوم جام جهانی کشتی آزاد در لس آنجلس، تیم ملی کشتی آزاد ایران با حمایت چند هزار تماشاگر ایرانی به مصاف آذربایجان رفت و موفق شد این تیم را قاطعانه شکست دهد تا با سه پیروزی پیاپی مقابل بلاروس، ترکیه و آذربایجان، فینالیست جام جهانی شود.

ایران در این مسابقه، هفت کشتی از هشت مبارزه را با برتری پشت سر گذاشت که کشتی های زیبای شاگردان رسول خادم تماشاگران ایرانی را به وجد آورد. ایران و آمریکا در ساعت 5:15 بامداد بر سر قهرمانی مبارزه خواهند کرد.

پیروزی بهنام احسانپور مقابل حاجی علی یف قهرمان وزن 61 کیلوگرم جهان و برتری سید احمد محمدی مقابل طغرل عسگروف قهرمان المپیک لندن، اوج کار ملی پوشان ایران بود که با این دو برد حیاتی، ایران به فینال رسید.

حسن رحیمی، حسن یزدانی، مرتضی رضایی قلعه، میثم مصطفی جوکار و پرویز هادی دیگر بردهای ایران را رقم زدند و رضا یزدانی تنها کشتی گیری بود که نتیجه را به شریف اف قهرمان المپیک لندن واگذار کرد.

نتایج انفرادی : ایران 7 - آذربایجان یک

وزن 57 کیلوگرم :

حسن رحیمی 8 - جلال سلیمانوف 2

رحیمی دارنده یک طلا و دو برنز جهان در ابتدای مسابقه خاک شد اما در ادامه با حملات پیاپی حریف را در خاک نشاند تا وقت اول 2-2 تمام شود. در وقت دوم رحیمی فرصت عرض اندام به حریف جوان اما پرقدرت آذربایجانی نداد و سه بار دیگر او را خاک کرد تا 8 بر 2 برنده شود.

وزن 61 کیلوگرم :

بهنام احسان پور 5 (برنده) - حاجی علی یف 5

احسانپور در وقت اول شگفتی ساز شد و قهرمان سال 2014 جهان را در خاک نشاند و یک بارانداز یک امتیازی هم زد تا نتیجه در سه دقیقه اول 3-0 شود. در وقت دوم یک نبرد جانانه بین احسان پور و علی یف در گرفت که احسان پور در نهایت موفق شد با نتیجه 5 بر 5 یک نبرد جانانه را از قهرمان جهان ببرد تا شیرازه تیم آذربایجان از هم بپاشد. احسان پور به دلیل اجرای دو فن دو امتیازی و داشتن امتیاز درشت تر نسبت به حریف برنده شد.

وزن 65 کیلوگرم :

سید احمد محمدی 14 - طغرل عسگروف 10

در وقت اول یک مبارزه پر افت و خیز بین محمدی نایب قهرمان جهان و عسگروف قهرمان المپیک لندن در گرفت. در حالی که محمدی 6 بر 2 عقب بود با خاک کردن و فتیله پیچ های پیاپی 7 بر 6 پیش افتاد که اگر وقت تمام نمی شد محمدی می توانست کار را یکسره کند.

در وقت دوم محمدی هر چه به سختی امتیاز می گرفت، به راحتی امتیاز از دست می داد. در پایان دقیقه چهارم نتیجه 10 بر 10 مساوی بود که محمدی در دقیقه آخر دو بار دیگر عسگروف را در خاک نشاند و 14 بر 10 به برتری رسید تا ایران سه بر صفر از آذربایجان پیش افتد.

وزن 70 کیلوگرم :

حسن یزدانی 10 - دیبیرگاجیف 8

یزدانی که قهرمان جوانان جهان است روی کم تجربگی سه امتیاز از دست داد اما خیلی سریع جبران کرد و وقت اول 3 بر 3 شد.

در وقت دوم هم دائم امتیاز رد و بدل شد و در حالی که یزدانی در 10 ثانیه پایانی 7 بر 8 عقب بود روی یورش حریف به زیبایی رو کرد و دو امتیاز گرفت. اعتراض آذربایجانی ها به بازبینی فیلم هم بی نتیجه بود تا یزدانی 10 بر 8 پیروز شود و ایران را در آستانه فینالیست شدن قرار دهد.

وزن 74 کیلوگرم :

مرتضی رضایی قلعه 10 - جبرئیل حسن اف 0

رضایی قلعه در وقت اول یک بار حریف را روی پل نگه داشت و یک بار هم بیرون بردن حریف در حالت کنده 3-0 پیش افتاد و این درحالی بود که حسن اف به شدت از ناحیه مچ پا آسیب دیده بود.

در وقت دوم هم رضایی موفق شد روی فیتوی حریف، او را روی پا نگه دارد و دو فتیله بارانداز هم زد تا 6-0 پیش افتد. رضایی با خاک و دو فتیله بارانداز نتیجه را 10 بر صفر کرد تا ایران با پنج برد پیاپی، به فینال جام جهانی برسد.

وزن 86 کیلوگرم :

میثم مصطفی جوکار 12 - الکساندر گوستیف 1

جوکار در حالی که در وقت اول اخطار کم کاری گرفت و یک بر صفر عقب افتاد، در سه دقیقه دوم حریف را از نفس انداخت و با خاک کردن های پیاپی، بارانداز و اجرای فن سگک 12 بر یک پیروز شد تا ششمین برد نصیب ایران شود.

وزن 97 کیلوگرم :

رضا یزدانی 1 - شریف شریف اف 8

یزدانی در این کشتی تشریفاتی نشان داد که از آمادگی لازم هم بدور است و 8 بر یک مغلوب قهرمان المپیک لندن شد.

وزن 125 کیلوگرم :

پرویز هادی 13 - جمال الدین ماگومداف 2

ماگومداف مقابل قهرمان آسیا و بازیهای آسیایی حرفی برای گفتن نداشت و هادی در یک مبارزه یک طرفه به برتری 13 بر 2 رسید تا در نهایت ایران با نتیجه 7 بر یک آذربایجان را شکست دهد و حریف آمریکا در فینال شود.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «طوفان کشتی ایران آذربایجان را در نوردید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 6 = ?