مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  43654 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جام جهانی 2022 همچنان 32 تیمه برگزار خواهد شد

جام جهانی 2022 همچنان 32 تیمه برگزار خواهد شد

جام جهانی 2022 قطر با حضور 32 تیم برگزار خواهد شد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مراسم قرعه کشی دقیقا چه زمانی و کجا برگزار می شود؟

مراسم قرعه‌کشی جام جهانی روز جمعه، اول آپریل 2022 (12فروردین 1401) ساعت 19:30 به وقت تهران در مرکز نمایشگاهی و همایش‌های دوحه (DECC) برگزار می‌شود.

رقابت های انتخابی جام جهانی تقریبا به پایان رسید و به جز چند بازی باقی مانده در پلی تمام سهمیه ها مشخص شده است.

از 32 تیم راه یافته به جام جهانی چهره 27 تیم مشخص شد. 12 تیم دیگر مجوز حضور در این مسابقات را کسب خواهند کرد تا تعداد تیم های حاضر در بزرگترین تورنمنت فوتبال جهان به عدد 32 برسد.

تیم ملی فوتبال کانادا با برتری 4 صفر مقابل جاماییکا در رقابتهای انتخابی منطقه کونکاکاف برای اولین بار از سال 1986 به جام جهانی صعود کرد. پیش از این 19 تیم قطر, برزیل، آلمان, دانمارک، بلژیک، فرانسه، کروواسی، اسپانیا، صربستان، سوئیس، انگلیس، هلند، آرژانتین، ایران، کره جنوبی، عربستان سعودی، ژاپن، اکوادور و اروگوئه حضورشان در جام جهانی 2022 قطر قطعی شده بود.

صعود نکردن تعداد زیادی از تیم‌ها مانند ایتالیا و جمهوری چک نیز مسجل شده است. فهرست غایبان قطعی جام جهانی همین حالا هم فهرست پروپیمانی به نظر می‌رسد اما شکی نیست که این لیست حتی نام‌های بزرگ‎تری هم به خودش خواهد دید. باید منتظر بمانیم و ببینیم که در پایان دور پلی‌آف، این فهرست چقدر تغییر می‌کند.

نحوه انجام رتبه بندی تیم ها توسط فیفا

  • امتیازات به دست آمده در تمام مسابقات گروهی؛
  • گل‌شماری در تمام مسابقات گروهی؛
  • تعداد گل زده در تمام مسابقات گروهی؛

اگر دو یا چند تیم بر اساس سه معیار فوق یکسان باشند، رتبه‌بندی آن‌ها به صورت زیر تعیین می‌شود:

  1. امتیازات گرفته شده از یکدیگر (بازی رو در رو)؛
  2. گل‌شماری با بازی رو در رو؛
  3. گل‌های زده در بازی مقابل؛
  4. امتیازات بازی جوانمردانه: کارت زرد: 1 امتیاز منفی؛ کارت قرمز غیرمستقیم (کارت زرد دوم): 3 امتیاز منفی؛ کارت قرمز مستقیم: 4 امتیاز منفی؛ کارت زرد و کارت قرمز مستقیم: 5 امتیاز منفی؛ قرعه کشی توسط کمیته برگزاری فیفا.

 

بعد از روی کار آمدن اینفانتینو، تصمیماتی مبنی بر 48 تیمه شدن جام جهانی گرفته شد که به نظر می رسد این طرح در سال 2022 با شکست مواجه شده و از جام جهانی 2026 اجرایی خواهد شد. به نقل از مارکا، ایده برگزاری جام جهانی در قالب 48 تیم و چندین کشور اطراف قطر در خلیج فارس قرار بود در کنفرانس فیفا که در شهر پاریس در ماه بعد برگزار خواهد شد لغو شود که با اطلاعیه صادر شده در شب چهارشنبه این اتفاق جلوتر رخ داد.

رئیس فیفا، جیانی اینفانتینو، همچنان امید دارد که تعداد تیم های حاضر در جام جهانی 2026 که با همکاری چندین کشور کانادا، ایالات متحده آمریکا و مکزیک برگزار خواهد شد از 32 تیم به 48 تیم تغییر کند. اینفانتینو همچنین اذعان کرد که با توجه به شرایط موجود و بررسی تمامی جهات با کشور قطر FIFA به این نتیجه رسیده است که جام جهانی 2022 را با همان فرمت قبلی به همراه 32 تیم برگزار کند. گفته می شود مشکلات سیاسی پیش آمده بین کشور های حاشیه خلیج فارس مهم ترین دلیل عدم برگزاری 48 تیمه این رقابت ها می باشد زیرا در این صورت کشور قطر می بایست با کشورهایی چون کویت به همکاری بپردازد که با توجه به مشکلات سیاسی بین این کشور ها چنین چیزی میسر نخواهد بود .   اختصاصی آسمونی

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره جام جهانی 2022 همچنان 32 تیمه برگزار خواهد شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «جام جهانی 2022 همچنان 32 تیمه برگزار خواهد شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید