کد مطلب:  33615 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
3 ژوئن، روز جهانی دوچرخه

3 ژوئن، روز جهانی دوچرخه

سوم ژوئن هر سال روز جهانی دوچرخه سواری است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
3 ژوئن ، روز جهانی دوچرخه
3 ژوئن ، روز جهانی دوچرخه

آسمونی : دکتر برنارد انسینک، دبیر کل اتحادیه دوچرخه سواری جهانی (WCA) و فدراسیون دوچرخه سواری اروپا (ECF) که از سال 2016 برای تصویب روز جهانی دوچرخه سازمان ملل متحد را هدف قرار داده است، بسیار از این اعلامیه خوشحال است. سازمان ملل اعلام کرد سوم ژوئن، روز جهانی دوچرخه سواری است.

سازمان ملل اعلام کرد سوم ژوئن 2018 برابر با 13 خرداد 1397  اولین سال ”روز جهانی دوچرخه سواری”  است و از تمامی فعالان فرهنگ دوچرخه سواری خواست که در این تاریخ، اولین روز زندگی خود را با دوچرخه تجربه نمایند تا حفظ محیط زیست و سلامت در جامعه پوشش همگانی یابد.

برزیل و بلژیک برای ارتقا فرهنگ دوچرخه سواری در حال حاضر مراحل جدیدی را وارد شده اند که سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد روز جهانی دوچرخه سواری در جهان است. این قطعنامه که در تاریخ 12 آوریل 2018 در 72 جلسه منظم مجمع عمومی سازمان ملل متحد مورد بحث قرار گرفت، با توافق 193 کشور عضو تصویب شد.

دکتر برنارد انسینک، دبیر کل اتحادیه دوچرخه سواری جهانی (WCA) و فدراسیون دوچرخه سواری اروپا (ECF) که از سال 2016 برای تصویب روز جهانی دوچرخه سازمان ملل متحد را هدف قرار داده است، بسیار از این اعلامیه خوشحال است. “دوچرخه سواری یک منبع برای منافع اجتماعی، اقتصادی و محیط زیست است که مردم را با هم متحد می کند. این اعلامیه سازمان ملل متحد، تأییدیه استفاده از دوچرخه سواری برای اهداف توسعه پایدار است. “ یک سند را برای سازمان ملل متحد در سال 2015 ارائه دادند که در آن نشان داده شده است که دوچرخه سواری به طور مستقیم با حداقل 12 مورد از اهداف توسعه پایدار مرتبط است. این اعلامیه تمام کشورهای عضو و ذینفعان مربوطه را شامل می شود و آگاهی از روز جهانی دوچرخه را فراخوان می دهد. این اعلامیه، کشورهای عضو را تشویق می کند توجه ویژه ای به دوچرخه در استراتژی های توسعه متقابل داشته و دوچرخه را در سیاست ها و برنامه های توسعه بین المللی، منطقه ای، ملی و زیرزمینی قرار دهد.

: برای دریافت مشاوره درباره 3 ژوئن، روز جهانی دوچرخه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «3 ژوئن، روز جهانی دوچرخه» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید