کد مطلب:  52616 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
7 آوریل؛ روز جهانی سگ آبی

7 آوریل؛ روز جهانی سگ آبی

7 آوریل در تقویم جهانی به عنوان روز بین المللی سگ آبی شناخته می شود. حیوانی که زیستگاه بومی آن در نزدیکی رود خانه های شمالی آمریکا و کانادا می باشد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

7 آوریل ، روز جهانی سگ آبی 

سگ آبی رده ای از جوندگان شب‌زی و نیمه‌آبزی شامل دو گونه سگ آبی آمریکایی (بومی آمریکای شمالی) و سگ آبی اوراسیایی (بومی اروپا و بخشی از آسیا) است.

سگ‌های آبی به دلیل ساخت سد، کانال و خانه‌های چوبی بسیار پرآوازه‌اند. آن‌ها پس از برگچه‌خوار دومین جوندهٔ بزرگ دنیا هستند. یک گروه از آن‌ها معمولاً به ساخت یک یا دو سد می‌پردازند تا آب ساکن و عمیق ایجاد کرده باشند تا بوسیلهٔ آن هم خانوادهٔ خود را از دسترس شکارچیان دور نگه داشته باشند و هم بتوانند غذا و مواد مورد نیاز برای ساخت خانه را در آن آب شناور کنند و به آسانی جابجا کنند.

شکار گسترده برای استفاده از پوست این جانور و همچنین تخریب اکوسیستم‌های آبی باعث کاهش شدید جمعیت این جانور شده‌است. بخصوص سگ آبی اروپایی در سال 1900 در آستانه انقراض قرار گرفته بود اما پس از آن با حفاظت مناسب جمعیت آن افزایش یافته و به بسیاری از نقاطی که پیشتر منقرض شده بود بازگشت. جمعیت سگ‌های آبی آمریکای شمالی هم‌زمانی بیش از 60 میلیون بود اما در سال 1988 جمعیت آن‌ها به 6 تا 12 میلیون رسیده‌است.

از آنجایی که این جانوران به بریدن درخت‌ها و ایجاد آبراهه‌ها می‌پردازند، از بین رفتن آن‌ها در یک منطقه باعث تغییر قابل توجهی در اکوسیستم می‌شود که بر جانوران و گیاهان دیگر هم تأثیرگذار خواهد بود.

سگ آبی جانور ملی رسمی کشور کانادا از سال 1975 به این سو است. همچنین حیوان شانس بیار و نماد دانشگاه ام آی تی است.

: برای دریافت مشاوره درباره 7 آوریل؛ روز جهانی سگ آبی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «7 آوریل؛ روز جهانی سگ آبی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید