مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  8314 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
1 دسامبر ، روز جهانی مبارزه با ایدز

1 دسامبر ، روز جهانی مبارزه با ایدز

اولین روز از ماه دسامبر را روز جهانی مبارزه با ایدز به منظور افزایش بودجه‌ها و افزایش آگاهی، آموزش و مبارزه با تبعیض‌ها نامیده اند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

روز جهانی ایدز از سال 1988 به منظور افزایش بودجه‌ها و افزایش آگاهی، آموزش و مبارزه با تبعیض‌ها به اول دسامبر هر سال اطلاق می‌گردد و هر ساله برای این روز، شعار خاصی نیز در نظر گرفته می‌شود. هدف عمده از این کار این است که به عموم مردم یادآوری شود که HIV از بین نرفته‌است و هنوز کارهای زیادی است که باید انجام شود.

1 دسامبر ، روز جهانی مبارزه با ایدز
1 دسامبر ، روز جهانی مبارزه با ایدز

 

شعار روز جهانی ایدز از 2011 تا 2015 «Getting to zero» بوده ‌است.

به صفر رساندن مرگ ناشی از ایدز

به صفر رساندن برچسب و تبعیض

به صفر رساندن مبتلایان جدید

اپیدمی جهانی ایدز

اپیدمی جهانی ایدز و ویروس آن، با توجه به مقیاس و تأثیر ویرانگری که دارد یک مورد اضطراری جهانی و یکی از وحشتناک ترین چالشها را در برابر زندگی و حیثیت انسان و همچنین در برابر برخورداری مؤثر ازحقوق بشر تشکیل می دهد، که رشد اجتماعی و اقتصادی را در سراسر جهان تضعیف می کند و بر تمامی سطوح جامعه ملی، اجتماعی، خانوادگی و فردی تاثیر می گذارد.

ایدز تا به حال جان میلیون ها انسان را گرفته است و در سرتاسر جهان هر ساله میلیون ها انسان به ویروس "اچ. آی. وی." آلوده می شوند. تاکنون هیچ راهی برای درمان قطعی آن پیدا نشده است.

  ویروس ایدز چیست؟

ویروس ایدز همان ویروس نقص ایمنی اكتسابی انسان است كه بیماری ایدز را به وجود می آورد. ویروس ایدز عضو گروهی از ویروسها به نام رترویروسها است كه سلولهای انسان را آلوده میكند و انرژی و مواد غذایی این سلولها را صرف رشد و تولیدمثل خود می كند.

اول دسامبر، روز جهانی ایدز
اول دسامبر، روز جهانی ایدز

 

در روز جهانی ایدز، مردم لباس‌های شان را به روبان قرمز مزین می‌کنند تا توجه و مراقبت در برابر HIV و ایدز را متذکر شده و به دیگران یادآور شوند که تعهد و پایبندی و حمایت آنها مورد نیاز است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره 1 دسامبر ، روز جهانی مبارزه با ایدز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «1 دسامبر ، روز جهانی مبارزه با ایدز» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید