ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  37975 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی موسسه‌ای است که به نشر آثار سید روح‌الله خمینی، رهبر پیشین ایران...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی موسسه‌ای است که به نشر آثار سید روح‌الله خمینی، رهبر پیشین ایران می‌پردازد و از هنگام بنیان‌گذاری در سال 1367 تا کنون با نظارت فرزندان و نوادگان او اداره شده است. آسمونی در این بخش به معرفی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی می پردازد.موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در قالب‌هایی چون نگهداری اسناد روح‌الله خمینی، تنظیم و چاپ کتاب‌های او و مقالات مربوطه فعالیت می‌کند و بر چاپ تمام مطالب و کتاب‌های ناشران دیگر دربارهٔ وی نظارت دارد.

بنیان‌گذاری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی با اهتمام سیداحمد خمینی و بر اساس حکم روح‌الله خمینی در 17 شهریور 1367 و بر مبنای طرح پیشنهادی «تشکیلات و شرح وظایف مؤسسه» که توسط محمدعلی انصاری و حمید انصاری تدوین شد و کلیات آن مورد موافقت روح‌الله خمینی، سیداحمد خمینی و رؤسای سه قوه قرار گرفت، در سال 1367 تأسیس شد.

این مؤسسه شش سال با هدایت و نظارت سیداحمد خمینی اداره شد و پس از مرگ وی تا کنون با نظارت سیدحسن خمینی فعالیت خود را در بخش‌های پژوهشی، هنری، امور فرهنگی و ارتباطات، انتشارات، امور بین‏‌الملل، طرح و برنامه، اداری و مالی، دفاتر نمایندگی، واحدها و مؤسسات وابسته و پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی ادامه می‏‌دهد.

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

مدیریت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

پس از مرگ سید روح‌الله خمینی، سید احمد خمینی فرزندش سرپرستی مؤسسه را عهده‌دار شد و پس از مرگ او، سید حسن خمینی تولیت آن را بر عهده گرفت. سرپرستی مؤسسه در حال حاضر با محمدعلی انصاری است.

فعالیت‌های موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

این مؤسسه در قالب‌هایی چون نگهداری اسناد روح‌الله خمینی، تنظیم و چاپ کتاب‌های او و مقالات مربوطه فعالیت می‌کند و بر چاپ تمام مطالب و کتاب‌های ناشران دیگر دربارهٔ وی نظارت دارد.

عکس، آلبوم، نوار سخنرانی، فیلم و سی‌دی از محصولات مؤسسه است.

مؤسسات زیر مجموعه موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

چاپخانه عروج متعلق به این مؤسسه است و همچنین صحیفه امام از آثار منتشره توسط این مؤسسه است. همچنین پرتال امام خمینی اصلی‌ترین وب‌گاه این مؤسسه است. دفتر این مؤسسه در شهر قم قرار دارد.

پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی از نهادهای وابستهٔ این مؤسسه است که به آموزش عالی و پذیرش دانشجو می‌پردازد.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید