کد مطلب:  15958 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساعت کاری ادارات و مراکز مختلف

ساعت کاری ادارات و مراکز مختلف

ساعات کاری در هر جای دنیا و برای هر شخصی وجود دارد و افراد شاغل در طول هر روز زمانی مشخص را در محل کار خود می باشند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بخش ساعات کاری ادارات دولتی و شرکت های خصوصی را جهت سهولت افراد در پورتال آسمونی ساخته ایم و به بررسی ساعت های کاری صنوف، بانک ها، موسسات، ادارات، سازمان ها و مجموعه های مختلف ایرانی پرداخته ایم. لطفاً در تکمیل نمودن این بخش ما را همراهی نمایید. اگر شما نیز به دنبال اطلاع از ساعت کار مجموعه موردنظرتان هستید این صفحه را با دقت مرور نمایید.

لطفاً نکات پایین صفحه را به دقت مطالعه نمایید

  • ساعت کار بانک ها

ساعت کار عمومی تمام شعبه های بانک ها از 7.30 تا 14.30 تعریف شده و بانک‌ های دولتی و خصوصی مکلفند شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 تا 13.30 و پنجشنبه ها از ساعت 7:30 تا 12:30 به مشتریان خدمات ارائه کنند.

  • ساعت کار ادارات دولتی

ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی، سازمان ها و ارگان ها، شهرداری ها، ادارات، نهادها، بانک‌ها، بیمه‌ها، دانشگاه‌ها و شرکت‌های دولتی و نیمه دولتی از ساعت 7:30 الی 14:30 می باشد.

  • ساعت کار شرکت های خصوصی

ساعت کاری شرکت های خصوصی متغیر است و طبق قانون کار، هر شرکت باید 7 ساعت و 33 دقیقه در روز کار کنند. برخی شرکت ها ممکن است علاوه بر جمعه، پنجشنبه ها را نیز تعطیل اعلام کنند که در این صورت، باید 8 ساعت و 50 دقیقه در روز کار کنند. ساعت کاری شرکت های خصوصی می تواند از 7 صبح تا 3 عصر، 8 صبح تا 4 عصر، 9 صبح تا 5 عصر و یا 10 صبح تا 6 عصر باشد.

  • ساعت کار مراکز خرید

ساعت کاری تمامی مراکز خرید در تمام روزهای هفته از 08:30 صبح الی 22:30 تعیین شده است. این بازه زمانی در میان پاساژهای مختلف متفاوت است و ممکن است از 30 دقیقه تا یک ساعت با یکدیگر تفاوت داشته باشند. در تعطیلات رسمی خاص ممکن است ساعت کار مراکز خرید تحت تاثیر قرار بگیرد و در ساعات ابتدایی روز تعطیل باشند. لازم به ذکر ساعت کاری فروشگاه ها در مراکز خرید به طور معمول متفاوت است، برای مثال یک فروشگاه لوازم آرایشی 08:30 کار خود را آغاز کند و یا یک بوتیک لباس ساعت 10 صبح خود روزانه خود را آغاز کند.

  • ساعت کار فرودگاه ها

ساعت کاری فرودگاه های کشور به صورت 24 ساعته می باشد.

  • ساعت اماکن تفریحی

ساعت کاری موزه های تهران و کشور از ساعت 9 صبح لغایت 19 عصر می باشد.

 

نکات مهم ساعات کاری و تعطیلی ها

ساعت کار ایام خاص

باید به این موضوع توجه داشت که ساعت کاری تمام مراکز فوق در همان زمان تعیین شده می باشد، اما گاهی بر اساس مناسبتهای خاص، نظیر 22 بهمن (سالروزی پیروزی انقلاب اسلامی ایران)، 29 فروردین (روز ارتش جمهوری اسلامی ایران)، 14 خرداد (سالروز وفات امام خمینی «ره») و روز تاسوعا و عاشورا، ایام ماه رمضان و شب های قدر، این ساعات ممکن است دچار تغییراتی شوند، برای مثال در ایام ذکر شده فرودگاه ها و مراکز خرید دارای تعطیلی حداقل 5 ساعته (از آغاز صبح) می باشند و یا در ایام ماه رمضان 1 ساعت از پایان ساعت کاری در دستگاه های اجرایی کسر می شود.

ساعات کار تابستان

در ایام تابستان به خاطر مدیریت مصرف برق؛ ساعت کاری ادارات دولتی از ساعت 7 تا 13:30 می باشد (بازه زمانی 21 خرداد تا 3 شهریور)

ساعت کار ایام کرونا

در ایام کرونا ساعت کاری ادارات خصوصی و دولتی پیرو مصوبات ستاد کرونا، تحت تاثیر موج های کرونا و بیماری پرسنل مجموعه ها قرار می گیرد، لذا پیش از مراجعه حضوری به مجموعه خاص از فعال بودن آن اطمینان حاصل نمود.

ساعت کار ایام نوروز

در خصوص ایام نوروز فعالیت داروخانه بصورت نوبتی و شیفتی می باشد و خللی در پخش و تهیه دارو وجود ندارد.

ادارات نیز در روزهایی که تعطیل رسمی نیستند، طبق ساعات کاری عادی فعالیت دارند.

 

♦ در این صفحه هرگونه تغییر در ساعت فعالیت کارکنان دستگاه‌ های اجرائی بخاطر تعطیلات، ایام خاص و کرونا، بروزرسانی می شود ♦

 

: برای دریافت مشاوره درباره ساعت کاری ادارات و مراکز مختلف فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :
    • سعید زنگنه

نظر خود را درباره «ساعت کاری ادارات و مراکز مختلف» در کادر زیر بنویسید :

5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید