کد مطلب:  50241 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کارگران با حقوق 2 میلیون و 300 از مالیات معاف می‌شوند

کارگران با حقوق 2 میلیون و 300 از مالیات معاف می‌شوند

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: براساس مصوبه این کمیسیون، حقوق کارگران تا 2 میلیون و 300هزار تومان از مالیات معاف می‌شوند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
Workers are exempt from tax with a salary of 2,300 tomans
Workers are exempt from tax with a salary of 2,300 tomans
کارگران با حقوق 2 میلیون و 300 از مالیات معاف می‌شوند - Workers are exempt from tax with a salary of 2,300 tomansac

به گزارش آسمونی : هادی قوامی امروز در نشست خبری در تشریح آخرین مصوبات این کمیسیون، گفت: جزء 2 و 3 تبصره 12 در کمیسیون تلفیق مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بر اساس بند 2، به وزارت اقتصاد و دارایی اجازه داده شد نسبت به مولدسازی دارایی‌های دولت در سقف 80 هزار میلیارد ریال با استفاده از ابزار صکوک اجاره و اموال غیرمنقول مازاد بر نیاز دستگاه‌های اجرایی اقدام کند.وی افزود: همچنین در بند 3 تبصره 12 لایحه بودجه به وزارت اقتصاد و دارایی اجازه داده شده است تا سقف 400 هزار میلیارد ریال از اموال و دارایی‌های خود را به استثنای اموال و موارد مندرج در اصل 83 قانون اساسی بدون رعایت تشریفات واگذار کند که در این بند عبارت «بدون رعایت تشریفات» حذف شد و بنا شد واگذاری‌ها از طریق مزایده و به صورت شفاف به اطلاع برسد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به بررسی بخش درآمدی تبصره 14 لایحه بودجه در موضوع هدفمندی، گفت: منابع درآمدی هدفمندی در هفت بخش پیش‌بینی شده است که عبارت از فروش داخلی فرآورده‌های نفتی 77 هزار میلیارد تومان، فروش صادرات فرآورده‌های نفتی 88 هزار و 800 میلیارد تومان، فروش داخلی گاز طبیعی 31 هزار میلیارد تومان، فروش برق به مشترکین 24 هزار و 300 میلیارد تومان، سوخت نیروگاه 420 میلیارد تومان، خوراک میعانات گازی پتروشیمی‌ها 26 هزار میلیارد تومان و منابع حاصل از فروش آب 3100 میلیارد تومان است.قوامی تاکید کرد: به منظور شفاف‌تر شدن بخش درآمدی منابع حاصل از تبصره 14، بحث‌های مفصلی هم اکنون در کمیسیون تلفیق در حال طرح و بررسی است تا درباره منابع درآمدی تبصره 14 نیز تصمیم‌گیری شود.

وی درباره معافیت مالیاتی پزشکان، اظهار داشت: اگرچه بحث‌هایی در این خصوص مطرح شد و در لایحه دولت یک پیشنهاد در این زمینه آمده است، اما به دلیل آنکه خلاف برنامه ششم توسعه است رأی لازم برای تصویب را نیاورد و آنچه که در لایحه دولت بود، با اصلاحاتی به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اضافه کرد: در تبصره 6 لایحه بودجه سقف معافیت مالیاتی برای کارکنان دولتی و غیردولتی تا 3 میلیون تومان تعیین شد و مازاد آن تا 15 میلیون تومان به نرخ سالانه 10 درصد و مازاد 15 میلیون تومان در ماه به نرخ سالانه 20 درصد محاسبه خواهد شد. همچنین در این تبصره سقف معافیت مالیاتی برای کارگران تا 28 میلیون تومان یعنی ماهیانه حدود دو میلیون و 300 تومان تعیین شد.

قوامی با اشاره به دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق، گفت: در تبصره 5 مقرر شد که شرایطی را در سال 1399 فراهم کنیم که پروژه‌های عمرانی در بخش‌های غیردولتی و سایر نهادها از ظرفیت اوراق مشارکت استفاده کنند. بر این اساس به دولت اجازه داده شد برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده در سال 1399 معادل یکصد هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی منتشر کند.وی افزود: همچنین در بند (الف) تبصره 5 به شرکت‌های دولتی اجازه داده شد تا سقف 65 هزار میلیارد ریال اوراق منتشر کنند و در بند (ب) تبصره 5 به دولت اجازه داده شد برای تامین مالی تا مبلغ 55 هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کند که از این محل فعالیت امور عمرانی بودجه را انجام دهد. همچنین در بند (ج) تبصره 5 مصوب شد اوراق فروش نرفته بند «الف» و «ب» تبصره 5 لایحه بودجه سال آینده با تایید رییس دستگاه اجرایی به طلبکاران واگذار شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بیان کرد: مطابق با یکی دیگر از مصوبات کمیسیون تلفیق، شهرداری‌ها تا سقف 80 هزار میلیارد ریال اوراق برای قطار شهری و حمل و نقل شهری منتشر کنند. همچنین در بند «ه» تبصره 5 لایحه بودجه سال آینده مقرر شد دولت تا سقف 20 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی را با حفظ قدرت خرید در سقف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به طلبکاران واگذار کند.قوامی تصریح کرد: در بند «و» تبصره 5 نیز که خبر خوشی برای طلبکاران دولت دارد ظرفیت اوراق برای پرداخت طلب طلبکاران از دولت به ویژه پیمانکاران تا سقف 50 هزار میلیارد ریال افزایش یافت.

وی متذکر شد: در سال‌های گذشته یکی از مشکلات طلبکاران دولت این بود که موظف بودند 25 درصد را نقد و مابقی طلب را تهاتر کنند که کمیسیون این شرط را برداشت تا تسویه طلبکاران دولت راحت‌تر انجام شود و اولویت پرداخت هم با کسانی است که مدت زمان بیشتری از دولت طلب دارند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: در بند «ز» تبصره 5 به بیمه مرکزی اجازه داده شد هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه انواع اوراق بهادار منتشر کند.

قوامی با بیان اینکه همچنین مقرر شد وزارتخانه‌ها از طریق شرکت‌های تابعه در صف 35 هزار میلیارد ریال اوراق با تصویب شورای اقتصاد منتشر کنند، افزود: در بند «ه» تبصره 5 مقرر شد که 20 هزار میلیارد ریال از ظرفیت اوراق برای طرح‌های سازمان تجهیز و نوسازی مدارس استفاده شود.وی بیان کرد: تقریبا در این هفته بحث مرتبط با تبصره‌های درآمدی تمام شد و تنها چند بند همچون بند مرتبط با بودجه صدا و سیما باقی مانده است که درباره آن نیز تصمیم گیری خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: هفته آینده کمیسیون از روز یکشنبه جلسات خود را به صورت مرتب در خارج از وقت جلسه علنی پیگیری خواهد کرد و امیدواریم با اتمام بحث‌های درآمدی بتوانیم وارد بحث های هزینه لایحه بودجه سال 99 شویم.

: برای دریافت مشاوره درباره کارگران با حقوق 2 میلیون و 300 از مالیات معاف می‌شوند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «کارگران با حقوق 2 میلیون و 300 از مالیات معاف می‌شوند» در کادر زیر بنویسید :

6 - 5 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید