کد مطلب:  45309 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جام جهانی فوتبال زنان ؛ پایان نیمه نهایی ، چهارمین قهرمانی در انتظار ایالات متحده ؟

جام جهانی فوتبال زنان ؛ پایان نیمه نهایی ، چهارمین قهرمانی در انتظار ایالات متحده ؟

پایان نیمه نهایی جام جهانی فوتبال زنان / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعیچهارمین قهرمانی در انتظار ایالات...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

با تک گلی که هلند در وقت اضافی مقابل سوئد به ثمر رساند، سوئدی ها نتوانستند افتخار خود در مسابقات جام جهانی 2003 و المپیک ریو را تکرار کنند و از رسیدن به فینال جام جهانی بازماندند. هلند چهار سال پیش هم در جام جهانی حضور داشت و مرحله گروهی را با برد مقابل نیوزیلند (1-0)، باخت (1-0) در برابر چین و تساوی (1-1) با کانادا به پایان رساند و تنها به عنوان تیم سوم گروه راهی مرحله بعد شد. جایی که یک باخت (2-1) در برابر ژاپن در انتظار این تیم بود و نارنجی ها ناچار شدند چهار سال انتظار بکشند تا بهترین نتایج تاریخ خود را در فوتبال زنان برجای گذارند. آسمونی ، هلند اما امسال از همان ابتدا در اندازه های یک مدعی نشان داد. برد مقابل نیوزیلند (1-0)، کامرون (3-1) و کانادا (2-1)، این تیم را صدرنشین گروه پنجم ساخت و آن گاه نوبت به انتقام این تیم از ژاپن رسید. آن هم با نتیجه ای برعکس دوره قبل یعنی (2-1) به سود نارنجی ها. برد (2-0) در برابر ایتالیا هلند را برای اولین بار به جمع چهار تیم برتر جام رساند و این تیم برای صعود به فینال مقابل سوئد قرار گرفت.

سوئدی ها هم به مراتب بهتر از دوره قبل کار کردند. آنها در سال 2015 با سه تساوی مقابل نیجریه (3-3)، ایالات متحده (0-0) و استرالیا (1-1) به عنوان آخرین تیم سوم راهی مرحله حذفی شدند و با شکست (1-4) در برابر آلمان از رسیدن به دور بعد بازماندند. اما امسال آنها  بعد از برد (2-0) مقابل شیلی، تایلند را هم (5-1) شکست دادند و بعد از باخت (2-0) از آمریکا به عنوان تیم دوم، راهی مرحله بعد شدند. سوئد در مرحله یک هشتم نهایی کانادا را (1-0) برد و به دنبال برد (2-1) از آلمان، به نیمه نهایی رسید و حریف هلند شد. این دو تیم 90 دقیقه را بدون گل سپری کردند تا سرنوشت صعود به وقت ای اضافی کشیده شود. در دقیقه 99 جکی نوئل خرونن موفق شد تنها گل مسابقه را برای هلند به ثمر برساند تا این تیم مسابقه را (1-0) به سود خود خاتمه داده و راهی فینال شود. اما در دیگر دیدار نیمه نهایی، انگلیس یک بار دیگر از رسیدن به فینال جام جهانی زنان بازماند و باید همچون دوره قبل مسابقات، در دیدار رده بندی به میدان برود. انگلیس امسال بهتر از همیشه در جام جهانی حاضر شد و بعد از سه برد مقابل اسکاتلند (2-1)، آرژانتین (1-0) و ژاپن (2-0) با امتیاز کامل صدرنشین گروه چهارم جام جهانی شد. آسمونی ، این تیم در مراحل حذفی هم فوق العاده کار کرد و با دو برد (3-0) در برابر کامرون و نروژ به یک قدمی فینال رسید.

چهار سال پیش انگلیس مرحله گروهی را با باخت (1-0) در برابر فرانسه آغاز کرد و بعد از برد مقابل مکزیک و کلمبیا (هر دو با نتیجه 2 بر یک) راهی مرحله حذفی شد. در دور حذف هم سریال بردهای (2-1) این تیم ادامه پیدا کرد و دو برد مقابل نروژ و کانادا این تیم را در نیمه نهایی حریف ژاپن کرد. جایی که این بار هم نتیجه (2-1) تکرار شد اما به ضرر انگلیس تا این تیم از رسیدن به فینال بازمانده و به لطف برتری (1-0) مقابل آلمان در پایان وقت های اضافی عنوان سوم مسابقات را از آن خود سازد. اما این بار انگلیس در نیمه نهایی باید به مصاف امریکا می رفت. آمریکا مدافع عنوان قهرمانی که ناکامی بزرگ خود در المپیک ریو را به فراموشی سپرده، امسال مقتدرتر از همیشه ظاهر شد و با 3 برد پیاپی در برابر تایلند (13-0)، شیلی (3-0) و سوئد (2-0) به مرحله حذفی رسید. جایی که سه برد (2-1) در برابر اسپانیا، فرانسه و انگلیس در انتظار این تیم بود. آمریکا در برابر انگلیس با گل دقیقه 10 پرس پیش افتاد و هر چند وایت در دقیقه 19 کار را به تساوی کشاند اما آلکس مورگان در دقیقه 31 گل برتری آمریکا را به ثمر رساند تا یک بار دیگر ایالات متحده راهی فینال بازیها شود. به این ترتیب امریکا تنها یک قدم تا چهارمین قهرمانی خود در این مسابقات فاصله دارد ...   اختصاصی آسمونی

: برای دریافت مشاوره درباره جام جهانی فوتبال زنان ؛ پایان نیمه نهایی ، چهارمین قهرمانی در انتظار ایالات متحده ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «جام جهانی فوتبال زنان ؛ پایان نیمه نهایی ، چهارمین قهرمانی در انتظار ایالات متحده ؟» در کادر زیر بنویسید :

2 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید