کد مطلب:  2911 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شکنجه هولناک همسر در برلین، دستگیری در تهران

شکنجه هولناک همسر در برلین، دستگیری در تهران

  در پي انتشار خبري در رسانه‌هاي آلمان مبني بر اينکه يک زن ايراني به هويت «بنفشه» در آپارتمانش در محله...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

در پی انتشار خبری در رسانه‌های آلمان مبنی بر اینکه یک زن ایرانی به هویت «بنفشه» در آپارتمانش در محله شونه برگ برلین مجروح و مجرم نیز پس از مجروح کردن شدید وی متواری شده است، موضوع در برخی روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های ایران نیز منتشر شد ؛ یکی از روزنامه‌ها داخل کشور نیز در روز 21 آبان 91 با عنوان «حمله وحشیانه به یک زن ایرانی در برلین» به این موضوع پرداخت .

 

پس از وقوع حادثه در روز 30 اکتبر (نهم آبان) رسانه‌های آلمان اقدام به انعکاس این خبر به صورت گسترده کردند ؛ روزنامه بیلد دو روز بعد از این حادثه نوشت: «این زن به احتمال زیاد توسط دوست سابق خود به شدت مجروح شده» و هویت این زن را نیز بنفشه و 36 ساله اعلام کرد.

 

در ادامه و در 9 نوامبر (نوزدهم آبان) پلیس برلین نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «کمیسیون ویژه 2 پلیس جنایی مسئول رسیدگی به جرایم قتل و دادستانی برلین امیدوارند تا از طریق انتشار عکس مظنون اطلاعاتی درباره محل اقامت او کسب کنند» و ضمن معرفی هویت وی به نام «امید . ر» (متولد 3 سپتامبر 1967) تابعیت او را هلندی و اصلیتش را ایرانی ـ عراقی اعلام کرد. پلیس برلین در اطلاعیه خود تصریح کرده بود که شخص مظنون از طریق صفحات اینترنتی گوناگون با زنان ایرانی تبار تماس برقرار می‌کند و به احتمال قوی در صدد برقرای تماس مجدد با زنان دیگری است که قبلا با آنها به مناسبتی از طریق صفحه‌های اینترنتی آشنا شده است. همزنان با انتشار این خبر در سطح روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها، اخبار و اطلاعاتی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که نشان از ورود متهم به کشور و از طریق مرز ترکیه داشت ؛ بلافاصله با توجه به حساسیت موضوع، هماهنگی‌های لازم با سرپرست دادسرای امور جنایی تهران انجام و تیم ویژه ای جهت دستگیری متهم در پلیس آگاهی تهران بزرگ تشکیل شد. با انجام اقدامات پلیسی و اخبار و اطلاعاتی که از طریق پلیس بین الملل در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته بود، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم بلافاصله پس از ارتکاب جرم، آلمان را به مقصد ترکیه و از طریق مرز هوایی ترک کرده و از آنجا نیز و از طریق مرز زمین وارد ایران شده است .

 

در ادامه رسیدگی به این پرونده کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم پس از ورود به کشور، ارومیه را به مقصد تهران ترک کرده که با انجام تحقیقات پلیسی، کارآگاهان در مسیر حرکت متهم به سمت تهران و در ساعت 16 روز 26 آبان 91 موفق به شناسایی متهم و دستگیری متهم شدند. متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی، ضمن اعتراف صریح به ارتکاب جرم به کارآگاهان گفت: «بسیاری از اخباری که در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها منتشر شده دروغ است» و ضمن معرفی بنفشه به عنوان همسرش، انگیزه خود برای ارتکاب این جرم را خیانت همسرش به وی عنوان کرد .

 

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «در حال حاضر متهم در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد و به دستور مقام محترم قضایی، متهم جهت تحقیقات تکمیلی و بررسی صحت اظهاراتش در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است».

: برای دریافت مشاوره درباره شکنجه هولناک همسر در برلین، دستگیری در تهران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «شکنجه هولناک همسر در برلین، دستگیری در تهران» در کادر زیر بنویسید :

3 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید