کد مطلب: 21441 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چرا آمریکا و اسرائیل از ایران می‌ترسند؟

چرا آمریکا و اسرائیل از ایران می‌ترسند؟

یک کارشناس مسائل استراتژیک و مدیر مرکز مطالعات دمشق تاکید کرد وجود ایران مستقل همواره سبب نگرانی غرب و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چرا آمریکا و اسرائیل از ایران می‌ترسند؟
چرا آمریکا و اسرائیل از ایران می‌ترسند؟

یک کارشناس مسائل استراتژیک و مدیر مرکز مطالعات دمشق تاکید کرد وجود ایران مستقل همواره سبب نگرانی غرب و رژیم صهیونیستی است و رژیم‌های سرسپرده را رسوا می‌کند.

 به گزارش آسمونی به نقل از مشرق، «بسام ابو عبدالله» کارشناس مسائل استراتژیک و مدیر مرکز مطالعات دمشق گفت: ایالات متحده آمریکا خیلی از جمهوری اسلامی ایران می‌ترسد، لابی اسرائیلی، آمریکا را علیه ایران تحریک می‌کند، چرا که فقط ایران به عنوان یک کشور بزرگ منطقه‌ای را که دارای توانمندی‌های علمی است، مخالف طرح صهیونیستی می‌داند.

وی درباره نتیجه و تاثیر سیاست‌های جدید آمریکا بر ضد جمهوری اسلامی ایران همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را جشن می‌گیریم، من همواره می‌گویم که عبرت در نتایج است،‌برای اینکه بدانیم که محصول و ثمره انقلاب اسلامی ایران چه بود،‌باید به ایران پیش از 38 سال قبل و ایران اکنون نگاه کنیم.

این کارشناس سوری خاطر نشان کرد : از نظر جایگاه علمی و تکنولوژی و جایگاه منطقه‌ای و تاثیرگذاری سیاسی و موثر بودن و وزن منطقه‌ای و بین‌المللی ایران، بدون شک آن را اکنون احساس می‌کنیم، به همین سبب دیگر عبارت‌هایی از این نوع را که همیشه در این باره بیان می‌شود، تکرار نمی‌کنم.

ابوعبدالله تاکید کرد:‌ ایالات متحده خیلی از جمهوری اسلامی ایران می‌ترسد، ایالات متحده به مفهوم آمریکا نیست، بلکه باید نگاه کنیم که اسرائیل در این زمینه چه می‌گوید، زیرا طرفی که آمریکا را تحریک می‌کند،‌لابی اسرائیلی است که به جز ایران به عنوان کشور بزرگ منطقه‌ای که دارای توانمندی‌های علمی است، طرف دیگری را ضد طرح صهیونیستی نمی‌یابد، و این مسئله اسرائیل را نگران می‌کند، این موضوع را نتانیاهو در انگلیس بیان کرد، به همین سبب معتقدم این مسئله(تشدید خصومت‌ورزی آمریکا) قابل پیش‌‌بینی بود، زیرا اطرافیان ترامپ از راستگرایان افراطی هستند.

مدیر مرکز مطالعات دمشق در ادامه گفت: نکته دیگر اینکه باید این مسئله را درک کنیم که ایران پایه اساسی دو طرح بزرگی که رقیب آمریکاست، به شمار می‌رود، طرح «اوراسیا» که پوتین رئیس جمهور روسیه به دنبال تحقق آن است، ایران تکیه‌گاه و پایه اساسی و مانعی در برابر امتداد تکفیری به سمت روسیه است، ایران یک کشور بزرگ در منطقه است.

ابوعبدالله افزود: طرح مهم دیگر، طرح چین و جاده ابریشم است که این دو طرح در ایران به هم پیوند می‌خورد، چرا که بخشی از غرب آسیا و یک کشور منطقه‌ای با امکانات و توانمندی‌های اقتصادی واقعی در زمینه نفت و گاز و تکنولوژی و علم است به همین سبب مورد طمع‌ورزی این قدرت‌هاست.

وی خاطر نشان کرد: وجود ایران مستقل عامل نگرانی غرب است و همواره اسرائیل را نگران می‌کند، وجود ایران رژیم‌های عربی را که تبهکار و وابسته‌اند، رسوا می‌کند، صرف وجود این تناقضات قطعا، ایران را ایستگاه و تکیه‌گاه قرار می‌دهد، علاوه بر موضوع حمایت از مقاومت و فرهنگ مقاومت و تقویت آن در منطقه، که این مسئله قطعا اسرائیل و غرب را آشفته و ناراحت می‌کند

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «چرا آمریکا و اسرائیل از ایران می‌ترسند؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?