مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  56401 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مقتدرترین زن در فوتبال جهان کیست؟

مقتدرترین زن در فوتبال جهان کیست؟

این مدیر 45 ساله اهل روسیه که گذرنامه کانادا را هم دارد، به یک مذاکره‌ کننده سرسخت مشهور است.

زمان مطالعه: 3 دقیقه

باشگاه فوتبال چلسی بعد از محرومیت از نقل و انتقال در تابستان سال پیش، امسال حدود 230 میلیون پوند خرج خرید هفت بازیکن جدید کرد، بیش از مجموع هزینه تمام 24 باشگاه حاضر در لیگ قهرمانی (دسته دوم فوتبال انگلیس) در نقل‌وانتقالات دو سال گذشته. این در حالی بود که در سراسر فوتبال اروپا هزینه نقل‌وانتقالات به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا کاهش یافته بود.

به گزارش آسمونی به نقل از بی بی سی، معمار این سیاست جدید اقتصادی باشگاه، مارینا گرانوفسکایا، "مقتدرترین" زن در فوتبال جهان است.

گران‌ترین خرید تابستانی چلسی استخدام کای هاورتز آلمانی بود. "آبی‌های لندن" ستاره جوان فوتبال آلمان را که باشگاه‌های متعددی دنبالش بودند، بعد از ماه‌ها مذاکره به قیمت 71 میلیون پوند و با قراردادی پنج ساله از بایر لورکوزن به خدمت گرفتند.

چلسی که فصل گذشته در لیگ برتر انگلیس چهارم شد، امسال می‌خواهد دوباره بر سر قهرمانی رقابت کند. مغز متفکر و تصمیم‌گیرنده اصلی این سیاست بلندپروازانه نقل‌وانتقالات، خانم مارینا گرانوفسکایا، بیش از ده سال است که مدیریت چلسی را برعهده دارد.

خانم گرانوفسکایا که معتمد رومن آبراموویچ مالک باشگاه است در هیات مدیره نیز عضویت دارد اما به دلیل حضور کم‌رنگ‌اش در انظار عمومی، کمتر شناخته ‌‌شده است. این مدیر 45 ساله اهل روسیه که گذرنامه کانادا را هم دارد و به یک مذاکره‌ کننده سرسخت مشهور است، کیست؟

مقتدرترین زن در فوتبال جهان کیست؟
مقتدرترین زن در فوتبال جهان کیست؟

از دستیار تا رئیس

رابطه کاری مارینا گرانوفسکایا با رومن آبراموویچ سال 1997 آغاز شد. خانم گرانوفسکایا بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه دولتی مسکو، در 22 سالگی به عنوان دستیار آبراموویچ در شرکت نفتی او، "سیب‌نفت" استخدام شد. در سال 2003 پس از اینکه آبراموویچ چلسی را خرید، گرانوفسکایا را به عنوان مسئول دفترش به لندن فرستاد.

اوایل خانم گرانوفسکایا فقط خریدهای آبراموویچ را انجام می‌داد اما با گذشت زمان بیشتر و بیشتر اعتمادش را جلب کرد و قدرت و اختیاراتش بیشتر شد تا اینکه مدیریت باشگاه را کامل به عهده گرفت و سال 2013 عضو هیات مدیره چلسی هم شد.

پس از آن بود که روزنامه تایمز به او لقب "مقتدرترین زن در فوتبال جهان" را داد و در رده‌بندی نشریه فوربز از "پرنفوذترین زنان ورزش جهان" در سال 2018، در رده پنجم قرار گرفت.

آبراموویچ حالا بندرت به چلسی سر می‌زند و اداره امور در باشگاه را کاملا به خانم گرانوفسکایا سپرده است، بویژه از وقتی روابط سیاسی کرملین و لندن سرد و پرتنش شد و آبراموویچ برای گرفتن روادید به مشکل خورد.

با این حال گفته می‌شود که مالک چلسی هر روز با گرانوفسکایا تلفنی صحبت می‌کند و به او اعتماد کامل دارد. خانم گرانوفسکایا در واقع بیش از دو دهه است که در حلقه نزدیکان آبراموویچ است. به گواه شاهدان در چلسی حرف خانم گرانوفسکایا حکم قانون را دارد.

who-is-the-most-powerful-woman-in-world-football
who-is-the-most-powerful-woman-in-world-football

قدرت اصلی در چلسی

چندی پیش روزنامه "ایونینگ استاندارد" به نقل از منبعی داخل باشگاه که نامش را نبرد نوشت: "گرانوفسکایا قدرت اصلی در چلسی است. رومن آشکارا به او اعتماد دارد. او هیچ علاقه‌ای به شهرت ندارد ولی در اینکه حرف آخر را چه کسی می‌زند هم هیچ تردیدی وجود ندارد."

بیشتر اعتماد رومن آبراموویچ به خانم گرانوفسکایا سر مسائل مالی است. اگر در گذشته باشگاه چلسی به ریخت‌وپاش بی‌حد و اندازه معروف بود، حالا خانم گرانوفسکایا کاملا حواسش به دخل و خرج باشگاه هست.

در دورانی که زمام امور دست آبراموویچ بود، عملکرد چلسی در بازار نقل‌وانتقالات چندان تعریفی نداشت و بیشتر به خرید ستاره‌های گران محدود می‌شد. چلسی با فروش بازیکنانی نظیر کوین دبروینه و محمد صلاح که درباشگاه‌های بعدی‌شان فوق‌ستاره شدند، مبلغ نسبتاً ناچیزی گیرش آمد. اما از وقتی که اختیار خرید و فروش بازیکن و تصمیم‌های اصلی به خانم گرانوفسکایا واگذار شده، باشگاه معامله‌های پرسودی انجام می‌دهد.

مقتدرترین زن در فوتبال جهان کیست؟
مقتدرترین زن در فوتبال جهان کیست؟

پیش از اینکه او بازیکنانی نظیر کای هاورتز را از چنگ رقبا دربیاورد، با معامله‌هایی مانند فروش ادن آزار بلژیکی به رئال مادرید، اعتباری بهم زد و بر سر زبان‌ها افتاد. مادریدی‌ها سال گذشته برای آزار که تنها یک سال از قراردادش باقی مانده بود، 88 میلیون و 500 هزار پوند پرداختند.

خانم گرانوفسکایا البته مدت‌هاست که فراتر از امین و معتمد رومن آبراموویچ است. او حالا به نوعی میانجی مالک و پرسنل باشگاه هم به شمار می‌رود. او بود که توانست رابطه شکرآب آبراموویچ و ژوزه مورینیو را درست کند و زمینه بازگشت مربی پرتغالی به استمفورد بریج را پیش از اخراج دوباره‌اش فراهم کند. رابطه خانم گرانوفسکایا با فرانک لمپارد سرمربی کنونی چلسی هم بسیار خوب است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره مقتدرترین زن در فوتبال جهان کیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مقتدرترین زن در فوتبال جهان کیست؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید