مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  51391 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سازمان جهانی بهداشت نامِ بیماری ناشی از کروناویروس جدید را اعلام کرد

سازمان جهانی بهداشت نامِ بیماری ناشی از کروناویروس جدید را اعلام کرد

سازمان جهانی بهداشت (WHO) نام رسمی برای بیماری ناشی از کروناویروس جدید را "کووید-19" (Covid-19) اعلام کرد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سازمان جهانی بهداشت نامِ بیماری ناشی از کروناویروس جدید را اعلام کرد - WHO has announced the name of the disease due to the new coronavirus
سازمان جهانی بهداشت نامِ بیماری ناشی از کروناویروس جدید را اعلام کرد - WHO has announced the name of the disease due to the new coronavirus
سازمان جهانی بهداشت نامِ بیماری ناشی از کروناویروس جدید را اعلام کرد - WHO has announced the name of the disease due to the new coronavirus

به گزارش آسمونی : تدروس آدهانوم گبریسوس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت ضمن درخواست از جهانیان برای مقابله با کروناویروس جدید به صورت هرچه تهاجمی‌تر در ژنو اعلام کرد نام بیماری تنفسی جدید شیوع یافته در جهان اکنون کووید-19 است.

این نام‌گذاری در حالی صورت گرفته که تاکنون ده‌ها هزار نفر به این ویروس مبتلا شده و بیش از 1000 نفر نیز در اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.کلمه کروناویروس به گروهی وسیع‌تر از ویروس‌ها اطلاق می‌شود که به دلیل ساختار پروتئینی ویژه‌ به خانواده‌ای خاص از ویروس‌ها تعلق دارند و کروناویروس جدید نیز سویه‌ای از همین مجموعه است.

این ویروس توسط کمیته بین‌المللی طبقه‌بندی ویروس‌ها با عنوان SARS-CoV-2 مشخص شده است. متخصصان خواستار نامی رسمی برای کروناویروس جدید شده‌اند تا از سردرگمی و ایجاد شرم برای هر گروه یا کشوری جلوگیری شود.

به گفته رئیس سازمان جهانی بهداشت، نام‌گذاری این ویروس باید به گونه‌ای صورت می‌گرفت که به یک موقعیت جغرافیایی، یک حیوان، یک فرد یا یک گروه از افراد اشاره نمی‌کرد و در حین حال به بیماری مرتبط بوده و به راحتی قابل تلفظ باشد.

آدهانوم هم‌چنین به این نکته اشاره کرد که داشتن نام برای ویروس‌های جدید از این نظر اهمیت دارد که از استفاده از نام‌های دیگر که ممکن است نادرست یا برای گروهی ننگ‌آور باشند، جلوگیری می‌کند.نام جدید از کلمات "کرونا" به معنی "تاج"، ، "ویروس" و "بیماری" گرفته شده است و عدد 19 آن نیز نشانه سال 2019 میلادی است که این ویروس در آن زمان پدید آمده است. شیوع این بیماری در 31 دسامبر 2019 میلادی به سازمان جهانی بهداشت گزارش شد.

هم‌اکنون بیش از 42 هزار مورد ابتلا به این ویروس در چین گزارش شده است و شمار قربانیان که تاکنون بیش از 1000 نفر بوده از شمار قربانیان شیوع کروناویروس عامل سارس در سال‌های 2002 و 2003 میلادی عبور کرده است.

روز دوشنبه، حدود 103 نفر تنها در یک روز و در استان "هوبئی" چین جان باختند و شمار تلفات ملی چین را از این ویروس جدید به 1016 نفر رساندند اما شمار مبتلایان به این ویروس نسبت به روز گذشته آن با کاهش حدود 20 درصدی از  3062 نفر به 2478 نفر رسید.

در روزهای اخیر مقامات چینی به شدت به دلیل نحوه کنترل این بحران در هنگام آغاز شیوع این ویروس مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. مرگ دکتر لی، پزشکی که هشدارهای اولیه شیوع این بیماری را داده بود اما با برخورد پلیس چین مواجه شده بود، این روزها خشم بسیاری از مردم را برانگیخته است.

دولت چین در حال حاضر چندین تن از مقامات ارشد خود را به دلیل اقدامات ضعیف خود در مقابله با کروناویروس برکنار کرده است. دبیر حزب کمیسیون بهداشت هوبئی و رئیس کمیسیون بهداشت این استان از جمله افرادی بودند که شغل خود را از دست دادند. آن‌ها بالاترین مقاماتی هستند که تاکنون عزل شده‌اند.

دولت مرکزی هم‌چنین تیمی از بالاترین آژانس مبارزه با فساد خود را به هوبئی اعزام کرده است تا در مورد رفتار پلیس با دکتر لی، پزشک مشهور قربانی این ویروس تحقیق کند.

دانشمندان از سراسر جهان برای گفت‌وگو درمورد راه‌های مبارزه با شیوع این بیماری در ژنو گرد هم آمده‌اند.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده اگر منابع کافی به این مبارزه اختصاص یابد، هنوز احتمال واقعی برای مهار این بیماری وجود دارد. او هم‌چنین اقدامات دولت چین را که منجر به "کاهش سرعت شیوع این ویروس به سایر نقاط جهان" شده است، ستود.

بنا بر گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا (فدرال رزرو) هم‌چنین هشدار داده اختلال در اقتصاد چین می‌تواند بیش از پیش بر جهان تأثیر بگذارد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره سازمان جهانی بهداشت نامِ بیماری ناشی از کروناویروس جدید را اعلام کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سازمان جهانی بهداشت نامِ بیماری ناشی از کروناویروس جدید را اعلام کرد» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید