کد مطلب: 53414 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شب های سفید سن پترزبورگ روسیه + عکس

شب های سفید سن پترزبورگ روسیه + عکس

به جرات می توان گفت یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری، سن پترزبورگ روسیه است و یکی از زیباترین اتفاقات طبیعی، شب های سفید در آن جا است که تنها در کشور روسیه و بخصوص سن پترزبورگ اتفاق می افتد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شب های سفید سن پترزبورگ روسیه-white nights of saint petersburg شب های سفید سن پترزبورگ روسیه-white nights of saint petersburg

کشور روسیه یکی از پهناورترین کشورهای جهان است که زیبایی آن شهرت جهانی دارد.

به جرات می توان گفت یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری، سن پترزبورگ روسیه است و یکی از زیباترین اتفاقات طبیعی، شب های سفید در آن جا است که تنها در کشور روسیه و بخصوص سن پترزبورگ اتفاق می افتد.

سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است که در منتهی‌الیه شمال‌غرب این کشور واقع شده‌است. این شهر مرکز مهم اقتصادی، حمل و نقل، علمی و فرهنگی روسیه محسوب می‌شود. بسیاری مراکز تاریخی شهر در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده‌اند.

شب های روشن، این پدیده ی طبیعی زیبا یکی از بزرگ ترین و مهم ترین عوامل سفر بسیاری از مسافران و گردشگران به روسیه و شهر سن پترزبورگ است. این پدیده که تنها در زمانی خاص رخ می دهد، به یک جاذبه ی معروف فصلی تبدیل شده است.

شب های سفید در روسیه در واقع هر سال و در اوایل فصل تابستان در شهر سن پترزبورگ رخ می دهد.

شب های سفید در واقع یک استعاره ی بسیار زیباست از حادثه ای که بین ماه و خورشید آن هم تنها در آسمان سن پترزبورگ رخ می دهد.

در زمان انقلاب تابستانی، موقعیت قرار گیری 3 کره ی مرتبط به یکدیگر یعنی زمین، ماه و خورشید به صورتی است که خورشید در موقعیتی نزدیک تر به جو آسمانی سنت پترزبورگ قرار می گیرد و به این صورت شدت اشعه های آفتاب مانع از رسیدن نور ماه به زمین می شود.

به همین خاطر در هنگام شب، به جای این که تاریکی تمامی آسمان شهر سن پترزبورگ را فرا بگیرد، به جای آن آفتاب بر زمین می تابد و در ضعیف ترین شکلش، حالتی گرگ و میش و بسیار سرخ رنگ به آسمان سن پترزبورگ می دهد.

یکی از بزرگترین فستیوال های روسیه، جشنی است که سالانه در سن پترزبورگ برگزار می شود و به خاطر شب های سفید روسیه است. کمی قبل تر از بروز این پدیده و تا چند وقت بعد از آن، شهر سن پترزبورگ بیش از هر وقت دیگری شلوغ می شود.

این شلوغی در حدی است که شاید حتی نتوانید به راحتی هتل و اتاق خالی در هتل های این شهر پیدا کنید. تخمین زده می شود که در سال میلیون ها توریستی که از سن پترزبورگ بازدید می کنند، در هنگام بروز پدیده ی شب های سفید در روسیه به این شهر می آیند.

یکی از کارهای جالبی که مردم روسیه در زمان شب های سفید انجام می دهند این است که سعی می کنند که برنامه هایشان را به صورتی تنظیم کنند که بتوانند شب ها و در زمانی که آسمان کاملا سفید رنگ است به پیاده روی های طولانی در خیابان هایی که به خواب رفته و خلوت است، بپردازند.

 

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «شب های سفید سن پترزبورگ روسیه + عکس»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 2 = ?