کد مطلب:  49212 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کدام شخصیت‌های سیاسی برای ثبت نام در انتخابات مجلس در فرمانداری تهران حضور یافتند؟

کدام شخصیت‌های سیاسی برای ثبت نام در انتخابات مجلس در فرمانداری تهران حضور یافتند؟

در جریان سومین روز مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سه نفر از شخصیت‌های مطرح سیاسی با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران ثبت نام خود را انجام دادند.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کدام شخصیت‌های سیاسی برای ثبت نام در انتخابات مجلس در فرمانداری تهران حضور یافتند؟ - Which political figures went to Tehran Government Office to register for parliament election?
کدام شخصیت‌های سیاسی برای ثبت نام در انتخابات مجلس در فرمانداری تهران حضور یافتند؟ - Which political figures went to Tehran Government Office to register for parliament election?
کدام شخصیت‌های سیاسی برای ثبت نام در انتخابات مجلس در فرمانداری تهران حضور یافتند؟ - Which political figures went to Tehran Government Office to register for parliament election?

به گزارش آسمونی : امروز (سه شنبه) در جریان سومین روز مهلت قانونی ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیش از 200 نفر با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران، اعلام کاندیداتوری کردند.

در این بین حضور  سه تن از شخصیت‌های سیاسی توجه عکاسان و خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات فرمانداری تهران را به خود جلب کرد؛ علیرضا محجوب نماینده مجلس دهم، رضا تقی‌پور وزیر دولت احمدی‌نژاد و حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری از شخصیت‌های بودند که برای داوطلبی در انتخابات مجلس یازدهم در این ستاد حضور یافتند.

علیرضا محجوب در جمع خبرنگاران با بیان این که انتخابات یازدهمین دوره مجلس انتخاباتی بسیار دشوار خواهد بود اظهار کرد: علت دشواری در انتخابات پیشرو از این جهت است که هم میزان شرکت کنندگان موضوع مهمی است و هم تاثیر گذاری تصمیمات اقتصادی در این ایام و همچنین افزایش قیمت‌های بنزین، ارز و کالاها همه فضای منفی ایجاد کرده است؛ ممکن است برخی به اصل مجلس و کارکرد نگاه مثبتی نداشته باشند.وی افزود: امیدوارم آحاد مردم با وجود همه گرفتاری‌ها ، مشکلات و دلخوری‌های که دارند، بتواند غالب خواسته‌ها و اعتراضاتی خود را در کسانی پیدا کنند که کاندید می‌شوند.

رضا تقی پور نیز با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که با حمایت کدام گروه از جبهه اصولگرایی قصد ورود به مجلس را دارید؟ با تاکید بر اینکه نماینده هیچ جبهه ای نیستم، اظهار کرد: اساسا دسته بندی اینگونه به عنوان اصولگرایی یا اصلاح طلبی جای بحث دارد؛ ما دو جبهه و جریان اصلی بیشتر نداریم؛ یک جریان انقلابی با شعار پیروی از منویات مقام معظم رهبری و اعتقاد به ولایت فقیه و حرکت در خط ولایت فقیه چه به صورت نظری و عملی است و جریان دیگر جریانی است که به هر دلیلی از این خط مشخص فاصله و نسبت به آن زاویه دارد و ممکن است این زاویه خیلی کم باشد و از 10 درجه باشد تا 180 درجه که این طیف گسترده و وسیعی از جهت جریان شناسی می تواند باشد. ان شاءالله اگر به تشخیص خودمان باشد می خواهیم در جریان انقلاب باشیم.وی تاکید کرد: در حال حاضر هیچ گروهی ندارم؛ بعدا گروه ها تشخیص می دهند که  با توجه به مواضعی که دارم با کدام گروه باشم. تا این لحظه هیچ گروهی برای اینکه در لیست آنها باشم صحبتی با من انجام نداده، اما بنده گذشته و نظرات سیاسی و اعتقادی روشنی دارم؛ طبیعتا لیست ها تشخیص می دهند که من در آن لیست ها قرار بگیریم یا نه.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی دبیر کل جبهه پایداری انقلاب در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره شفافیت هزینه تبلیغات کاندیداها گفت: من به شدت طرفدار این موضوع هستم و اول از همه از خودم شروع میکنم؛ من هیچ پولی از حوزه یا دانشگاه نمیگیرم و با پاکت روضه خوانی در انتخابات شرکت می کنم اکنون هم دفتر اقای اراکی منبر داشتم و با پول آن تا اینجا آمدم برای همین پولی برای چاپ تراکت و تبلیغات ندارم.

وی در پاسخ به این پرسش که رویکرد سیاسی اش به کدام جبهه سیاسی نزدیک تر است اظهار کرد: قاعدتا مورد حمایت جبهه پایداری هستم البته این جبهه اصولی دارد لیکن من از طرف این جبهه داوطلب نشده ام.

امروز همچنین استاندار تهران و  رئیس ستاد انتخابات کشور با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران از نزدیک در جریان روند ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار گرفتند.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه این بازدید با ابراز رضایت از رسیدگی و روند ثبت‌نام داوطلبان در فرمانداری تهران اظهار کرد: به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی دارای یک قانون اساسی مردم‌ نهاد هستیم که تمام صفحات آن تجلی حضور مردم است. اکنون نیز انتخابات یازدهمین دوره مجلس و میان‌دوره‌ای خبرگان را با نظم و شفافیت برگزار خواهیم کرد و هر فردی که این صلاحیت را در خود می‌بیند که در تبیین قانون و نمایندگی مردم نقش داشته باشد، می‌تواند کاندیدا شود.

وی با بیان اینکه «ساعت 10 صبح امروز 480 نفر ثبت‌نام کردند که 18 درصد آن زنان و 6 نفر نیزاز اقلیت‌های مذهبی هستند»، خاطرنشان کرد: این انتخابات از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا در هفته‌های اخیر ما با انواع توطئه‌ها روبه‌رو بودیم که قصد داشتند امید مردم را ناامید کنند. حضور مردم در این انتخابات می‌تواند تجلی ایستادگی آنها در برابر این توطئه و دلبستگی آنها به نظام اسلامی باشد.

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور نیز پس از بازدید خود از ستاد انتخابات فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران حضور یافت و گفت: خوشبختانه در این دو روز و نیم بیش از 2500 نفر ثبت نامی داشتیم که به نسبت زمان مشابه در دوره قبل این میزان افزایش داشته است.وی اظهار کرد: در روز اول به نسبت دوره گذشته که بیش از 150 نفر بوده شاهد افزایش بوده ایم. در روز دوم بیش از 100 نفر به نسبت دوره قبل افزایش داشته ایم. امروز هم 178 نفر ثبت نام کرده اند که به نظر می رسد نسبت به دوره مشابه افزایش خواهد داشت.

رییس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه در دوره گذشته 12 هزار نفر ثبت نام داشتیم خاطرنشان کرد: اگر روند ثبت نام مانند این روزها ادامه پیدا کند پیش بینی ما این است که نسبت به دوره قبل افزایش نهایی داشته باشیم.

: برای دریافت مشاوره درباره کدام شخصیت‌های سیاسی برای ثبت نام در انتخابات مجلس در فرمانداری تهران حضور یافتند؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کدام شخصیت‌های سیاسی برای ثبت نام در انتخابات مجلس در فرمانداری تهران حضور یافتند؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید