کد مطلب:  54632 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در تابستان 99 با شرایط کرونا به چه شهر هایی در ایران می شود سفر کرد؟

در تابستان 99 با شرایط کرونا به چه شهر هایی در ایران می شود سفر کرد؟

اگرچه بهترین راه برای پایان دادن به چرخه کرونا جلوگیری از سفر های غیر ضروری می باشد و انتظار می رود مردم قوانین قرنطینه را جدی بگیرند ولی محدودیت هایی نیز ب

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شیوع بیماری کوید19 تابستان 99 را در ایران  و اغلب کشور های جهان تحت تاثیر قرار داده است. شیوع کرونا در 31 استان کشور سبب شده است که سفر های تابستانی تحت تاثیر این موضوع قرار بگیرند. پیش تر بزرگترین دغدغه ی مردم در تعطیلات تابستانه مسافرت بوده است ولی در این شرایط ویژه وضعیت اغلب استان ها مانند اصفهان، شیراز، گیلان، قرمز و یا حتی در سطح هشدار قرار دارد این شهر ها در های خود را به روی گردشگران و مهمانان تابستانی بسته اند و اغلب مراکز گردشگری و اقامتی در این استان ها تعطیل شدند. برای حفظ سلامت خود و کاهش گسترش ویروس کرونا نیاز است این تابستان را کمی متفاوت تر از تابستان های گذشته سپری کنید. موارد ابتلا به این ویروس چینی از اوایل تابستان در ایران رو به افزایش است که قطعا یکی از دلایل افزایش این آمار سفر های غیرضروری بوده است. اگرچه بهترین راه برای پایان دادن به چرخه کرونا جلوگیری از سفر های غیر ضروری می باشد و انتظار می رود مردم قوانین قرنطینه را جدی بگیرند ولی محدودیت هایی نیز برای سفر های تابستانی در نظر گرفته شده است.

اگر در این ایام قصد مسافرت دارید، به مکان های خلوت بروید. ساحل ها و اقامتگاه های خلوت مکان های ایمنی برای تفریحات هستند. در صورت قرار گرفتن در مکان های پر تردد فاصله دو متری خود را با اشخاص حفظ کنید. همچنین، مسافرت با ماشین امن از دیگر گزینه هاست چراکه اغلب وسایل عمومی در معرض آلودگی هستند. در فضای بیرون حتما ماسک بپوشید و از حضور در مکان هایی که امکان فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد خودداری کنید. تا حد امکان از خوراکی های خشک و مواد غذایی بسته بندی شده استفاده کنید و آب زیاد بنوشید. همواره به این نکته توجه داشته باشید که سطح ایمنی بدن در دئران سفر ممکن است دچار تغییر و تضعیف شود. ویروس کرونا در افراد مختلف به شیوه های متفاوتی بروز میکند که در بعضی افراد به صورت خفیف و در بعضی با شدت بیشتر تاثیر میگذارد. اگر در طول سفر دچار بروز نشانه های کرونا شدید، با رعایت موازین بهداشتی خود را به اولین مرکز درمانی واقع در محل برسانید. لازم به ذکر است غذاهایی که حاوی ویتامین های C,D و E هستند نیز بسیار برای سلامتی و تقویت سیستم ایمنی مفید می باشند. برخی تصور میکنند که حیوانات به این ویروس مبتلا نمی شوند اما سازمان بهداشت جهانی به هیچ وجه این موضوع را تایید نمی کند. در نتیجه از نزدیک شدن به حیوانات خیابانی خودداری کنید. بهتر است از وسایل تفریحی استفاده نکنید و در صورت استفاده حتما آن ها را ضد عفونی کنید. در این ایام از رفتن به رستوران هایی که موازین بهداشتی را رعایت نمیکنند خودداری کنید و در صورت غذا خوردن در رستوران و سلف های غذا خوری، به جز زمان غذا خوردن، در باقی وقت حتما ماسک به صورت داشته باشید. در نظر داشته باشید که تا حد امکان از سفر های غیر ضروری و با جمعیت زیاد خودداری نموده و برای کاهش شیوع بیماری نکات بهداشتی را رعایت کنید.

نظر خود را درباره «در تابستان 99 با شرایط کرونا به چه شهر هایی در ایران می شود سفر کرد؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید