کد مطلب: 54877 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کجا سرمایه گذاری کنیم؟ (طلا، دلار یا مسکن)

کجا سرمایه گذاری کنیم؟ (طلا، دلار یا مسکن)

بازار سرمایه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

این روز ها اهمیت موضوع سرمایه گذاری دوچندان شده است. شاید این سوال برای بیشتر افراد به وجود بیاید که چرا باید سرمایه گذاری کنیم؟ چه فرصت هایی برای سرمایه گذاری وجود دارد؟ در این مطلب از آسمونی به بررسی انواع فرصت ها و روش های سرمایه گذاری می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

در اقتصاد هایی همچون ایران به دلیل تورم موجود، راهکاری مناسب برای حفظ ارزش پول بسیار حائز اهمیت می باشد. سرمایه گذاری به رشد دارایی ها کمک می کند و افراد باید با در نظر گرفتن میزان پول در دسترس و تناسب آن با کمترین حجم سرمایه ‌گذاری در بازار سرمایه گذاری کنند. از فرصت های موجود برای سرمایه گذاری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بازار پول
  • بازار سرمایه
  • بازار مسکن
  • بازار سکه
  • بازار طلا
  • بازار ارز

 

در اغلب موارد بازار ارز وضعیت طلا و سکه را مشخص می کند. سرمایه گذاری روی سکه انتخاب بدی نیست و در مواردی بسیار منطقی است. به خصوص اینکه طلا هیچوقت ارزش خود را از دست نخواهد داد. بنابراین سرمایه گذاری بلند مدت در طلا می تواند در طول زمان سود دهی بالایی برای شما داشته باشد. در اقتصاد هایی که دچار نواسانات زیادی هستند سرمایه گذاری در طلا منبع قابل اعتمادی محسوب نمی شود، به همین دلیل افراد گاهاٌ به سمت معاملات و خرید و فروش سهام در بورس و همینطور معامله ارزهای دیجیتال (بیت کوین) می روند. در سال های اخیر قیمت ارز از تاثیرگذار ترین عوامل در اقتصاد کشور بوده است و این ویژگی بازار ارز به مسائل سیاسی و بین المللی مربوط می شود. به خصوص که تا این اواخر شاهد نوسانات مثبت و منفی بسیاری در بازار ارز بودیم. در حال حاضر تشدید تحریم ها و یا کسر بودجه دولت باعث افزایش قابل توجهی در قیمت دلار شده است و به نظر می رسد در دوره ی یکساله نوسان مثبتی در بازار ارز نخواهیم دید. مدت هاست که بازار مسکن دچار رکود دردناکی شده است ولی با این وجود شاهد نوساناتی در این بازار هستیم اما خبری از رونق فروش نیست. اگر پول نقد کافی دارید میتوانید در خرید مسکن و اجاره آن سرمایه گذاری کنید. موضوع ملک کاملا با مسکن متفاوت است چرا که خرید ملک در دراز مدت همچنان ارزش خود را حفظ می کند. لازم است به این نکته نیز اشاره کنیم که این روزها افراد زیادی تحت عنوان کارشناس و تحلیلگر بازار بورس سعی می‌کنند تا مردم را در این آشفته بازار درگیر کنند. متاسفانه به دلیل تحریم‌ها، ریسک بازار بورس بسیار بالاست و تصمیمات سیاسی به شدت بر بازار بورس تاثیر می گذارد. بنابراین در ورود به این بازار باید بسیار محتاط عمل کرد

بدست آوردن هرچیز ارزشمند زمان می‌برد و شما در گذر زمان می توانید سرمایه خود را طی سال‌ها به سرمایه بزرگی تبدیل کنید. در حقیقت سرمایه‌گذاری ترکیبی از سود و زیان را در خود جای داده است و سرمایه گذار می تواند با ریسک پذیری مشخصی، سود قابل قبولی دریافت کند. با توجه به مطالب گفته شده به نظر می‌رسد که سرمایه گذاری بر اساس ترکیبی از موارد فوق می تواند سود خوبی را در پی داشته باشد.

 

 

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «کجا سرمایه گذاری کنیم؟ (طلا، دلار یا مسکن)»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?