کد مطلب:  41002 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 9 دقیقه
عید سفر کجا بریم؟

عید سفر کجا بریم؟

سفر عید یکی از تفریحات مهم ایرانی‌ها در ماه فروردین و شروع سال نو است. بسیاری بعد از یک‌سال کار قصد دارند تا جایی را برای گذراندن عید به تفریح بپردازند.
زمان مطالعه: 9 دقیقه

تعطیلات نوروز قصد سفر دارید؟ می‌خواهید از کارهای روزمره طی یک سال کاری دور شده و از طبیعت و سفر لذت ببرید یا به نوعی آرامش و رفع خستگی در تعطیلات نوروز بهترین بهره را ببرید؟ با آسمونی همراه باشید تا با برخی از مناطق گردشگری ایران و همچنین جهانگردی در تعطیلات نوروز آشنا شوید. البته براساس افزایش نرخ دلار و وضعیت اقتصادی کشور، می‌توان گفت عید امسال ایرانگردی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

عید سفر کجا بریم؟
سواحل خلیج فارس

سفر عید به سواحل خلیج فارس

وقتی قصد سفر به شهر جنوبی ایران را دارید نمی‌شود گفت برای سواحل زیبای خلیج فارس و آب وهوای دلنشین بهار این منطقه انتخاب نکردید. بوشهر و بوی ماهی های تازه و نسیم بهاری در کنار بندر روح و روان تان را تازه می کند. بندری که تاریخش به دوره ساسانی و و اردشیر ساسانی که سنگ بنای این بندر و شهر را نهاده که تا امروز بند بوشهر شناخته می شود البته مرهون زحمات نادرشاه افشار برای ساخت بندری تجار است.

دیدار از ریشهر، آب انبار قوام، خانه‌ی قاضی، عمارت ملک، گوردختر، عمارت دهدشتی، مدرسه ی گلستان، امامزاده عبدالمهیمن، قبر ژنرال انگلیسی، آرامگاه اصفهانی، معبد خدادریا، کلیسای مسیح مقدس، قلعه ی هندی ها، کنیسه ی یهودیان، قبرستان انگلیسی ها و عمارت حاج رییس را از دست ندهید.

where-to-go-travel-eid
سفر به اصفهان

سفر عید به اصفهان

اصفهان با معماری تحسین برانگیزش، بلوارهای زیبا، پل‌های سرپوشیده، کاخ ها، مساجد و منارهای منحصر به فردش شهرت دارد که این امر سبب شده در فرهنگ ایرانی، اصفهان نصف جهان لقب بگیرد.

این شهر، یک موزه‌ی زنده است و اگر پیاده آن را قدم بزنید، انگار در راهروهای یک موزه قدم می زنید و شانس دیدن کلی دیدنی همراهتان خواهدبود. اما این شهر در نوروز جز مناطق شلوغ برای سفر خواهد بود.

مهم ترین مکانی که هیچ موقع سال نمی توانید در اصفهان ببینید و تنها زمان نوروز است که درهای آن باز می شود، مدرسه‌ی چهار باغ است. مدرسه‌ای که نمونه‌ی عینی تحولات معماری صفوی است. در اصفهان می توان بناهای بسیاری را دید، اگر خودتان را به میدان امام اصفهان یا خیابان چهارباغ برسانید، دیگر برنامه ی گردش مهیاست؛ از همین جا می توانید بیشتر آثار تاریخی اصفهان همچون مسجدها، بازار و سراها و تیمچه ها، صنایع دستی، مدرسه ها، پل ها و عمارت ها را ببینید.

در این میان مسجد لطف اله را هیچ کجای دیگر نمی توان پیدا کرد. برای شما که معلم هستید، کاخ ها و عمارت ها هم از دیگر دیدنی های این شهر است. مثل عمارت عالی قاپو، عمارت توحیدخانه که بخشی از کاخ عالی قاپو است، عمارت چهلستون، عمارت هشت بهشت، عمارت رکیب خانه و دژ سارویه که همه ی این عمارت ها نزدیک هم بوده و شما می توانید به راحتی از این بناهای منحصر به فرد دیدار کنید و لذت ببرید.

عید سفر کجا بریم؟
سفر عید به شیراز

سفر عید به شیراز

شیراز را می‌توان شهر بهارنارنج و باغ های دلگشا نام برد. شهری که پر از مسجد و خانه‌های قدیمی است که نمی‌توان بدون دیدن‌ شان شیراز را ترک کرد. حافظیه و سعدیه و همه شهر به آلبوم عکسی دیدنی می‌ماند.

شکوه و زیبایی جاذبه‌های تاریخی و دیدنی شیراز  را می‌توان به آتشکده صمیکان، آرامگاه حافظ، آرامگاه خواجوی کرمانی، آرامگاه سعدی، ارگ کریم‌خان، باغ جهان‌نما، باغ ارم، باغ تخت، باغ چهل‌تن، باغ دلگشا، باغ عفیف‌آباد، باغ نارنجستان قوام، باغ هفت‌تن، خانه صالحی، چاه مرتاض علی، حمام باغ نشاط، عمارت باغ ایلخانی، عمارت باغ نشاط، عمارت دیوانخانه، عمارت کلاه‌فرنگی باغ نظر، مسجد نصیرالملک، قصر ابونصر، قلعه کک‌ها، مدرسه آقاباباخان، مدرسه خان، موزه پارس، موزه هفت‌تنان، نقش برجسته بهرام در برم دلک اشاره کرد. از جاذبه‌های طبیعی شهر شیراز می‌توان به آبشار کوهمره سرخی، برم‌دلک، پارک قلعه‌بندر، پارک ملی بمو، باغ پرندگان شیراز، پیربناب، چشمه جوشک، چشمه خارگان، چشمه ریچی، دریاچه دشت ارژن، دریاچه مهارلو، رکن‌آباد، رودخانهٔ قره‌آغاج، روستای قلات، کوه سبزپوشان، گردشگاه آتشکده، گردشگاه چاه‌مسکی، گردشگاه چشمه سلمانی و گردشگاه هفت‌برم نام برد.

آب و هوا شیراز : دما در تیرماه 30 درجه سانتی‌گراد، در دی‌ماه ، 5 درجه سانتی‌گراد، در فروردین‌ماه 17 درجه سانتی‌گراد و در مهرماه 20 درجه سانتی‌گراد می‌باشد و میانگین سالانه دما 18 درجهٔ سانتی‌گراد است.

where-to-go-travel-eid
سفر به یزد

سفر عید به یزد

یزد به دلیل معماری تاریخی ارزشمند و بافت سنتی دست نخورده‌اش در 18 تیرماه سال 1396 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید . یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی دنیا محسوب میشود

یزد به مفهوم پاک و مقدس است، سرزمین خدا و شهری که انسان به خدا نزدیک تر است. شهری که در آن همه چیز به قدمت خود تاریخ است، از کوچه پس کوچه های خشتی اش گرفته تا معابدی که نشان های اولیه ی پرستش خدا در روی زمین هستند، شاید به همین خاطر است که نگین کویر ایران را کلمه ای چون «یزد» و مفهومی چون «پاکی» و «تقدس» همسان کرده اند.

مناطق دیدنی یزد: مسجد جامع کبیر، مسجد امیر چخماق، خانه ی ملک التجار، مسجد ملااسماعیل، برج ساعت، باغ دولت آباد، بقعه ی دوازده امام، آب انبار شش بادگیر، بقعه ی زرندیان و… تنها بخشی از فهرست دیدنی های یزد هستند.

عید سفر کجا بریم؟
سفر به کرمان

سفر عید به کرمان

کرمان، شهر خشت، شعر و داستان است، «ارگ بم»، «احمدرضا احمدی» و «هوشنگ مرادی کرمانی».

ارگ بم، بزرگ ترین شهر خشتی جهان است و احمدرضا احمدی اش، شاعر افسرده ای که به ظرافت های کلامی و طبع شوخش شهره داشت داشت. قصه های مجید هم که سفره اش در دل هر ایرانی پهن است. پسته و خرما و زیره که خب بهترین هایش را در کرمان می توانید پیدا کنید.

اگر اهل تاریخ هستید، هویت واقعی تاریخ کرمان را در تمدن های «تل ابلیس»، «تپه یحیی» و «شهداد» جست و جو کنید، کشفیات گروه باستان شناسی پروفسور «کلدول» از تل ابلیس نشان می دهد که عمر ساختمان های اینجا به اواخر هزاره ی پنجم قبل از میلاد بر می گردد.

مسجد ملک یکی دیگر از بناهای مقدسی است که در برنامه ریزی سفرتان باید گنجانده شود. این مسجد از مهم ترین بناهای معماری کرمانی است که به روایتی قدمت آن به سال 478 قمری بر می گردد و به فرمان «تورانشاه سلجوقی» ساخته شده است. اما از مهم ترین و به یادگارماندنی ترین آثار هنر معماری در قرن هشتم مربوط به کرمان، مسجد جامعه مظفری و مسجد پامنار است.

where-to-go-travel-eid
سفر به مشهد

سفر عید به مشهد

بهترین مقصد سفر نوروزی میتوان انتخاب کرد وجود مبارک امام هشتم شیعیان در این شهر و آغاز سال نو در کنارم حرم امام رضا (ع) این نوید خواهد داد که سالی پر از برکت و سلامتی را پیش رو خواهید داشت. این ناگفته نماند که با وجود حرم رضوی این شهر در تمام طول سال میزبان مسافران و داخلی و خارجی مورد توجه ویژه قرار می گیرد . با تمام این وجود این شهر در نوروز جز مناطق شلوغ برای سفر خواهد بود.

با ورود به شهر مشهد اولین چیزی که شما را جذب خودش میکنه و روح روان تو صیغل میده و آرامش خاصی رو کنارش حس خواهید کرد حرم مطهر امام رضا (ع) خواهد بود. و در ادامه میتوان به مناطق تاریخی و تفریحی هم بهره ببرید که به برخی از آنها اشاره میکنیم. غار و سد کارده، روستای پاژ، lروستای تغندر، طرقبه، پارک جنگلی و باغ وحش وکیل آباد، موزه مردم شناسی و حمام مهدی قلی بیک، آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی، بقعه پیر پالاندوز، پارک کوه سنگی، سرزمین موج های آبی، پارک ملت، شاندیز و….

عید سفر کجا بریم؟
سفر به گیلان

سفر عید به گیلان

سفر به گیلان را زیباترین مقصد برای مسافرت در نوروز می‌توان یاد کرد. مگر می‌شود با فرا رسیدن بهار به سرسبزترین نقطه این نرفت. گیلان با آب وهوای معتدل، مردمی خون گرم و مهمان نواز مقصد و سفری خاطره انگیزه را برای شما ایجاد خواهد کرد. با سفر به گیلان می توان از طبیعت این استان بهره برد با وجود دریا جنگل که نوید آب و هوای پاک را برای شما خواهد. اما این شهر در نوروز جز مناطق شلوغ برای سفر خواهد بود.

با برخی از جاذبه های گردشگری گیلان آشنا می شویم: ماسوله، باغ محتشم و عمارت کلاه فرنگی رشت، سد و دریاچه سقالکسار، خانه میرزا کوچک خان جنگلی، موزه میراث روستایی، پارک جنگلی سراوان، بقعه دانای علی، تالاب انزلی، قلعه رودخان فومن، جنگل اسالم، شیطان کوه و بام سبز لاهیجان، آبشار لونک، منطقه آزاد انزلی، ساحل حاجی بکنده و…

where-to-go-travel-eid
سفر به مازندران

سفر عید به مازندران

مازندران هم با وجود طبیعت زیبایی که در دل خودش جای دارد مرکز سفر اکثر مردم ایران خواهد بود که در نوروز جز مناطق شلوغ برای سفر خواهد بود. البته سفر به این استان می توان از طبیعت بکر و رویایی سرسبز  بهره مند شوید. شهرهای شمالی کشور معمولا باید از قبل ویلا یا هتل رزرو کرد. قیمت ویلای شمال در نوروز 1402 احتمالا کمی گران تمام خواهد شد. بهتر است از قبل این برنامه‌ریزی را داشته باشید.

با برخی از جاذبه های گردشگری مازندران آشنا شوید: آبشار شاهان دشت آمل، تالاب فراخین نوشهر، جنگل دو هزار تنکابن، غار دانیال متل قو، چشمه های باداب سورت ساری، دشت دریاسر تنکابن، نمک آبرود چالوس، تالاب حمید آباد ساری، پارک جنگلی سی سنگان، پارک جنگلی نور و…

عید سفر کجا بریم؟
سفر به لرستان

سفر عید به لرستان

لرستان بخاطر آب و هوای معتدل، طبیعت زیبا و جنگل های بلوط فوق العاده دلنشینش در تعطیلات نوروز مسافرین زیادی به خودش جذب می کنه. لرستان قدمتی 4000 ساله داره و به همین علت هر سال گردشگران خارجی زیادی به خصوص باستان شناسان این منطقه رو برای سفر و اکتشاف انتخاب می کنند.

با برخی از جاذبه های گردشگری لرستان: قلعه فلک الافلاک، گرداب سنگی، دریاچه کیو، پل شاپوری، آبشار بیشه، گردشگاه چغاسرخه، بوستان فدک و باغ پرندگان، دریاچه گهر، غار کلماکره، مناره آجری

where-to-go-travel-eid
سفر به قشم

سفر عید به قشم

قشم جزیره زیبا در جنوب ایران که مقصد بی نظیر در بهار و با وجود آب و هوای معتدل مکانی فوق العاده خواهد بود. از جنگل دریایی حرا تا دره ستارگان که میتوانید آرامش را در این سفر و کلی مناطق دیدنی داشته باشید.

برخی جاذبه های گردشگری قشم: غار نمک , جنگل دریایی حرا, انجیر معابد ,غار خربز ,سد گوران , قلعه قشم, پارک کروکودیل , دره ستارگان و…

ماههای فوریه و مارس بهترین زمان برای سفر و بهره بردن از طبیعت زیبای بهاری خواهد بود، با ما همراه باشید تا برخی مکان دیدنی در فصل بهار در دیگر نقاط دنیا آشنا شوید.

عید سفر کجا بریم؟
سفر به استانبول

سفر عید به استانبول

در فصل بهار و ماه‌های مارس و آوریل که دمای هوا بین 16تا 25 درجه سانتی گراد است و هنوز هوا آنچنان رطوبتی ندارد می توان تور نورورزی استانبول را برای سفر انتخاب کرد چرا که بعد از آن کم کم رطوبت هوا بیشتر شده و به اصطلاح هوای استانبول شرجی و دم کرده می شود و گشت و گذار اصلا به مذاق تان خوش نمی آید.

where-to-go-travel-eid
سفر به آنتالیا

سفر عید به آنتالیا

آنتالیا جزء شهرهای مهم و مرکز گردشگری در ترکیه محسوب میشود که دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد. در این شهر درختان نخل و لنگرگاه‌ها خود نمائی می‌کند. در این شهر و در بخش قدیمی و تماشائی آن منطقه قلعه‌ایچی (درون قلعه) قرار دارد. بافت خاص منطقه که شامل خیابانهای کم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه‌های قدیمی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده، بسیار جلب توجه می‌کند.

آب و هوای آنتالیا خاص مدیترانه ای با تابستان های آفتابی و زمستانهای معتدل است. از اواسط ماه فروردین تا آبان ( آوریل، نوامبر ) برای شنا مناسب است. متوسط دمای هوای آنتالیا در تابستان 28 درجه سانتیگراد و دمای آب 27 درجه سانتیگراد است. بارش باران در آنتالیا بیشتر به فصلهای پاییز و زمستان اختصاص دارد.

عید سفر کجا بریم؟
آگرا هندوستان

سفر عید به آگرا هندوستان

بهترین زمان برای سفر به آگرا هندوستان، فصل بهار است چرا که قبل از آن سرمای زمستان طی شده و تا قبل از رسیدن فصل تابستان که بتدریج گرمای 45 درجه ای هوا خود را نشان میدهد،

where-to-go-travel-eid
سفر به دبی

سفر عید به دبی

دبی یکی از شهرهای بیابانی کشور امارات البته مدرن و دیدنی است که بیشتر ماههای سال گرمای هوای 40 درجه ای واقعا کلافه کننده است اما با رسیدن فصل بهار هوا خنک تر شده و علیرغم آفتابی بودن روزهایش گرمای هوا اصلا آزار دهنده نیست.

عید سفر کجا بریم؟
سفر به مالزی

سفر عید به مالزی

مالزی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور است. مالزی به خاطر سواحل متعدد و تنوع جاذبه‌های طبیعی، یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری دنیا، به خصوص برای ورزش‌هایی مانند غواصی است. علاوه بر جاذبه‌های طبیعی، از نظر جاذبه‌های شهری ، برج‌های بلند و رستوران‌های مشهور هم ، مالزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

در طول سال، دو فصل بارانی در مالزی وجود دارد. بخش شرقی، بیشترین میزان بارندگی را از اوایل نوامبر تا آخر مارس تجربه می‌کند که بر اثر بادهای موسمی شمال شرقی ایجاد می‌شود و با بارندگی شدید و رعد و برق همراه است. رشته‌کوهی که از مرکز کشور می‌گذرد، پناهگاهی در برابر بادهای موسمی شرقی است اما کوالالامپور و شهرهای دیگر در بخش غربی، در این مدت بارندگی زیاد و طوفان دارند. از ماه مه تا سپتامبر، باد موسمی دیگری از سمت غرب می‌وزد و شهرهایی چون کوالالامپور را درگیر می‌کند. بیشترین میزان بارندگی کوالالامپور در همین فصل است.

 

: برای دریافت مشاوره درباره عید سفر کجا بریم؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «عید سفر کجا بریم؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید