کد مطلب:  28471 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شهر زیباکنار شمال کجاست؟

شهر زیباکنار شمال کجاست؟

آیا می دانید شهر زیباکنار شمال کجاست؟ اگر می خواهید با شهر زیباکنار شمال بیشتر آشنا شوید این بخش آسمونی را...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شهر زیباکنار شمال کجاست؟
شهر زیباکنار شمال کجاست؟

آآیا می دانید شهر زیباکنار شمال کجاست؟ اگر می خواهید با شهر زیباکنار شمال بیشتر آشنا شوید این بخش آسمونی را حتما مطالعه نمایید چرا که به معرفی شهر زیباکنار گیلان می پردازیم.

معرفی شهر زیباکنار شمال

شهر زیباکنار شمال ناحیه ای ساحلی در استان گیلان و از توابع شهرستان رشت است . جمعیت کل زیباکنار و روستاهای آن در آخرین سرشماری حدود 6 هزار نفر اعلام گردیده است . و این جمعیت شامل روستاهای دوباج ،ملکده،نوده،جلیدان ، چالکش لات ، تازه اباد ، فخر آباد ، اژدها بلوچ ،خشک اسطلخ ،شهمیرسرا ،امیلدان و چونچنان می باشد.

موقعیت مکانی شهر زیباکنار شمال

فاصله زیباکنار تا تهران حدود 330 کیلومتر می باشد. این ناحیه از شمال به دریای خروشان کاسپین (خزر) و از جنوب به شهر لشت نشاء و کوچصفهان ، از شرق به کیاشهر و چمخاله و از غرب به شهر بندر انزلی متصل است . به دلیل نزدیکی به منطقه آزاد انزلی و تازه تاسیس کاسپین این منطقه نیز در سال 93 جزء محدوده منطقه آزاد کاسپین اعلام گردیده است.

آب و هوای شهر زیباکنار شمال

آب و هوای زیباکنار معتدل و مرطوب است و در تمام فصول سال از باران قابل توجهی بهره می گیرد و از این رو در طول تاریخ طبیعتی زیبا و مثال زدنی در آن ریشه دوانده و باعث شده که همواره چهره این منطقه سرسبز و زنده نشان داده شود .

بندر ساحلی شهر زیباکنار شمال

بندر ساحلی زیباکنار امروزه به دلیل ساخت وساز و ویلا سازی های بی رویه توسط بعضی از افراد بومی و غیر بومی و همچنین بوجود امدن پادگانهای اموزشی نظامی و هتل های متعدد مقداری از بافت محلی و سنتی خود را از دست داده است به گونه ای که مثال پدران ما این است که زیباکنار زیبایش رفته و کنارش مانده است .

بناهای مهم شهر زیباکنار شمال

از جمله بناهای مهم زیباکنار در زمان گذشته می توان به هتل زیباکنار که در اوایل حکومت پهلوی برای سکونت و پذیرایی از خانهای امینی و مهمانان سرشناس داخلی و خارجی ساخته شده بود و عظمتی بسیار داشت اشاره کرد .دیگر بنای معروف زیباکنار کاخ قطبی بود که با معماری مدرن و با گران قیمت ترین مصالح و سنگ های مرمر در زمان اواخر دوره پهلوی توسط شخصی بنام رضا قطبی دایی شهربانو فرح ساخته شده بود و برای تفریح شاهزاده ها و مهمانان بزرگ استفاده می شد . البته هیچکدام از بناهای نام برده شده دیگر وجود نداشته و بعد از انقلاب سال 57 جای هتل زیباکنار را مرکز اموزشی سیدالشهدا و کاخ قطبی هم به بخشی از مجتمع اموزشی رفاهی صداوسیما اضافه و تبدیل شده است.

جاذبه های طبیعی شهر زیباکنار شمال

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی زیباکنار رودخانه اوشمک می باشد که به طول 8 کیلومتر از دل زیباکنار گذشته و طبیعتی زیبا را در کنار خود بوجود اورده و مکانی مناسب برای ماهیگیری محسوب می شود . هر روزه مسافران و افراد زیادی از دیگر شهرها و روستاهای اطراف برای تفریح لذت بخش ماهیگیری به این منطقه می ایند.

پارک ملی بوجاق شهر زیباکنار شمال

پارک ملی بوجاق که لاگون زیباکنار را به عنوان تالاب بین المللی به مجامع جهانی معرفی نموده است و دلتای رودخانه سفیدرود را در خود جای داده است یکی از زیستگاههای مهم پرندگان و آبزیان می باشد . از گونه های مهم پرندگان پارک ملی بوجاق : غاز خاکستری ، عروس غاز ، فلامینگو ، پلیکان ، آوست چوب پا ، باکلان ، انواع حواصیل ، اکراس ، کله سبز ، خوتکا ، اردک ارده ای ، کفچه نوک ، آنقوت ، تنجه ، نوک پهن ، کشیم ، قو ، طاووسک ، بحری ، لیل ، سنقر تالابی ، خروس کولی ، چنگر ، آبچلیک ، گیلانشاه ، کاکایی ،اردک سرحنایی و گیلار . و گونه های گیاهی بسیاری هم در این پارک موجود می باشد.

مکانهای تفریحی شهر زیباکنار شمال

مکانهای تفریحی که از زیباکنار می توان دسترسی اسان به انجا داشت ؟

- ساحل زیبای حاجی بکنده زیباکنار

- ساحل مروارید زیباکنار

- منطقه تجاری و مراکز تفریحی کاسپین زیباکنار

- موزه و مردابهای زیبای انزلی زیباکنار

- پارک جنگلی کیاشهر زیباکنار

- پل چوبی کیاشهر زیباکنار

- ساحل چمخاله زیباکنار

- آستانه اشرفیه زیباکنار و ...

تفریحاتی که هر ساله توریست ها و گردشگران داخلی و خارجی را به زیباکنار می کشاند عبارت است از شنا ، قایق سواری ، جت اسکی ، اسکی روی اب ، ماهیگیری ، چهارچرخ سواری ، فوتبال و والیبال ساحلی و ...

: برای دریافت مشاوره درباره شهر زیباکنار شمال کجاست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شهر زیباکنار شمال کجاست؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید