کد مطلب: 722 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرز تهیه حلوای آرد گندم

طرز تهیه حلوای آرد گندم

حلوای آرد گندم برای سفره ماه رمضان شما : سفره رمضانتان را به حلوای آرد گندم مزین کنید. مواد لازم: آرد...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]
حلوای آرد گندم برای سفره ماه رمضان شما :

طرز تهیه حلوای آرد گندم
طرز تهیه حلوای آرد گندم


سفره رمضانتان را به حلوای آرد گندم مزین کنید.

مواد لازم:

  • آرد گندم: 500گرم
  • شکر: 380 گرم
  • زعفران ساییده شده: یک قاشق چای‌خوری
  • مارگارین: 500 گرم
  • آب:2 لیوان سر پر
  • گلاب: یک پیمانه

طرز تهیه حلوای آرد گندم :

. آب و شکر را با هم مخلوط می‌کنیم و روی حرارت قرار می‌دهیم. بعد از جوش آمدن و آب شدن شکر، زعفران را اضافه می‌کنیم و در آخر گلاب را می‌ریزیم و بعد از یکی دو جوش ظرف را از روی حرارت برمی‌داریم تا از داغی بیفتد (در حد ولرم کفایت می‌کند.)

. مارگارین را در قابلمه مناسبی می‌ریزیم و روی حرارت قرار می‌دهیم تا داغ شود و بعد آرد را که بهتر است اَلک شده باشد کم کم اضافه می‌کنیم. حرارت را کم می‌کنیم و آن را مرتب هم می‌زنیم تا رنگ آرد کاملا خرمایی شود و بوی عطر آن به مشام برسد ( اگر با حرارت بالا این عمل انجام شود، آرد می‌سوزد و حلوای تلخی به دست می آید). سپس ظرف را از روی حرارت برمی‌داریم. یک دقیقه صبر می‌کنیم تا از داغی بیافتد بعد شربت را داخل آن می‌ریزیم و مرتب هم می‌زنیم تا آرد و شربت با هم مخلوط شوند. اگر حلوا کمی شل بود می توانیم 1 تا 2 دقیقه دیگر ظرف را روی حرارت قرار دهیم.

. (بعد از اضافه کردن شربت نباید حلوا را روی حرارت قرار داد، زیرا باعث خشک شدن آن می‌شود). حلوا را در دیس می‌کشیم و با سر قاشق یا انواع قالب‌ها آن را تزیین می‌کنیم و در آخر قدری پودر پسته یا پودر نارگیل روی آن می‌پاشیم. خواص زعفران:

. طبق نتایج حاصله از تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می‌شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکینسون موثر می‌باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می‌باشد.

منبع : همشهری آنلاین

 

 
: برای دریافت مشاوره درباره طرز تهیه حلوای آرد گندم فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «طرز تهیه حلوای آرد گندم» در کادر زیر بنویسید :

4 + 8 = ?