کد مطلب:  57376 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
واتس‌اپ بروزرسانی جدید خود را به تاخیر انداخت

واتس‌اپ بروزرسانی جدید خود را به تاخیر انداخت

واتس ‌اپ پیش از این از کاربران خواسته بود تا هشتم فوریه با سیاست جدید موافقت کنند اما اکنون این مهلت را تا 15 ماه مه به تعویق انداخته است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اپلیکیشن پیام رسان واتس ‌اپ اجرای سیاست حریم خصوصی جدیدی که اوایل ماه میلادی جاری اعلام کرده بود را در پی سردرگمی و واکنش منفی کاربران، به تاخیر انداخت.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، شرکت واتس ‌اپ در یک پست وبلاگ اعلام کرد ما از افراد بسیاری درباره سردرگمی زیادی که در خصوص آپدیت سیاست حریم خصوصی واتس‌اپ وجود دارد، شنیدیم و اطلاعات نادرست زیادی منتشر شده که باعث نگرانی شده و مایل هستیم به همه کمک کنیم اصول این پیام رسان و حقایق را درک کنند.

واتس ‌اپ پیش از این از کاربران خواسته بود تا هشتم فوریه با سیاست جدید موافقت کنند اما اکنون این مهلت را تا 15 ماه مه به تعویق انداخته است و تلاش می کند این تغییرات را بیشتر توضیح دهد.

واتس‌اپ یک پیام رسان رمزگذاری شده سرتاسری است یعنی پیامها تنها توسط ارسال کننده و گیرنده می توانند خوانده شوند و این پیامها در سرورهای فیس بوک – شرکت مادر واتس‌اپ – ذخیره نمی شوند. اما واتس‌اپ با جدیت در حال توسعه پتانسیلهای تجاری است.

سیاست حریم خصوصی به روزرسانی شده در نظر داشت به کاربران اطلاع دهد برخی از کسب و کارها به زودی از سرورهای فیس بوک استفاده می کنند تا پیامهایشان با مصرف کنندگان را در این سرورها ذخیره کنند. فیس بوک اعلام کرده که به این پیامها برای هر نوع تبلیغات هدفمندی که باشند، دسترسی نخواهد داشت. زبان بکار گرفته شده در شرایط به روزشده استفاده از خدمات واتس‌اپ، باعث نگرانی افراد بسیاری درباره احتمال دسترسی فیس بوک به پیامهای خصوصی آنها شده است.

واتس‌اپ اعلام کرد این موضوع درست نیست و همه پیامهای شخصی مبادله شده میان دوستان و اعضای خانواده همچنان رمزنگاری شده می مانند.

این شرکت اعلام کرد اگرچه اکنون همه از طریق واتس‌اپ خرید نمی کنند اما تصور می کنیم که در آینده افراد بیشتری از این طریق خرید خواهند کرد و لازم است که از این خدمات مطلع باشند. این به روزرسانی سیاست حریم خصوصی، امکان اشتراک گذاری اطلاعات با فیس بوک را توسعه نمی دهد.

این سردرگمی اخیر چالش فیس بوک در متقاعد کردن کاربران به جدی گرفته شدن حریم خصوصی آنها توسط این شرکت را بارز کرد. زبان مورد استفاده در سیاست به روز شده مشابه مقرراتی است که در سال 2016 اعلام شدند اما فیس بوک از آن زمان با مسائل متعددی در زمینه حریم خصوصی روبرو شده است که شامل پرداخت پنج میلیارد دلار برای حل و فصل تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال آمریکا بوده است. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک پیام رسانی خصوصی را یک اولویت اصلی قرار داده که به معنای قرار گرفتن واتس‌اپ تحت کنترل بیشتر فیس بوک است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، واکنش منفی کاربران به تغییرات اخیر سیاست حریم خصوصی واتس‌اپ باعث رشد یکباره کاربران جدید اپلیکیشنهای رقیب نظیر سیگنال و تلگرام شده است.

نظر خود را درباره «واتس‌اپ بروزرسانی جدید خود را به تاخیر انداخت» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید