کد مطلب:  57434 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نخستین فرمان های اجرایی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا/لغو ممنوعیت صدور ویزا برای کشورهای مسلمان

نخستین فرمان های اجرایی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا/لغو ممنوعیت صدور ویزا برای کشورهای مسلمان

جو بایدن ممنوعیت صدور ویزای آمریکا برای شهروندان کشورهای عمدتا مسلمان را لغو کرد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در نخستین اقدام پس از ورود به کاخ سفید، برخی از دستورهای اجرایی دونالد ترامپ را لغو و فرمان های اجرایی خود را صادر کرد.

به گزارش آسمونی، جو بایدن مجموعه ‌ای از فرمان ‌های اجرایی، آیین‌نامه ‌ها و دستورها را در راستای لغو سیاست‌ های پیشین دونالد ترامپ، به‌ویژه برای مقابله با بحران ویروس کرونا به سازمان‌ ها و نهادهای مختلف کشورش ابلاغ کرد.

بایدن به خبرنگاران گفت:‌«برای شروع هیچ ‌روزی بهتر از امروز نیست.» و افزود: «کار را با وفا به وعده‌هایی که به مردم دادم شروع می‌کنم.»

جو بایدن ممنوعیت صدور ویزای آمریکا برای شهروندان کشورهای عمدتا مسلمان را لغو کرد.

ساخت دیوار در مرز مکزیک را متوقف کرد.

واشنگتن را به پیمان زیست‌ محیطی پاریس باز گرداند و آمریکا را با سازمان جهانی بهداشت آشتی داد. دکتر آنتونی فائوچی حالا بناست سرپرست هیئت ایالات متحده در سازمان جهانی بهداشت باشد.

جو بایدن از تمام هم‌میهنانش خواست یکصد روز ماسک بزنند و زدن ماسک را در ادارات دولتی الزامی کرد و نهادی را برای نظارت بر توزیع واکسن و دارو از سوی کاخ سفید کرد.

او بناست هر روز باقیمانده از ماه ژانویه را بر یک موضوع و مشکل خاص تمرکز کند،‌ پنج‌شنبه بر بحران کرونا و جمعه وقف طرح احیای اقتصاد خواهد شد.

شعار هفته آینده ریاست جمهوری «جنس آمریکایی بخرید» خواهد بود و فرمان اجرایی دولت از نهادها و سازمان‌های دولتی را ملزم به خرید کالا و کسب خدمات از شرکت‌های آمریکایی خواهد کرد.

همچنین مضمون محوری سه‌شنبه برابری، چهارشنبه تغییرات آب‌وهوایی، پنج‌شنبه بهداشت و سلامت، و جمعه مهاجرت خواهد بود، و جو بایدن بناست فرمان‌هایی را برای تسهیل امور در زمینه‌های فوق امضا کند.

و ماه فوریه در تقویم اعلام شده ریاست جمهوری تازه به «ترمیم جایگاه آمریکا در جهان» اختصاص دارد.

: برای دریافت مشاوره درباره نخستین فرمان های اجرایی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا/لغو ممنوعیت صدور ویزا برای کشورهای مسلمان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نخستین فرمان های اجرایی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا/لغو ممنوعیت صدور ویزا برای کشورهای مسلمان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید