کد مطلب:  56991 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ماجرای کتک خوردن سرباز بابلی چیست؟ آخرین وضعیت پرونده او

ماجرای کتک خوردن سرباز بابلی چیست؟ آخرین وضعیت پرونده او

امیر غلامرضا رحیمی پور رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: این موضوع در بعد دیگری که جنبه سازمانی است، همچنان در حال پیگیری است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در روز‌های اخیر موضوع کتک خوردن یک سرباز به دلیل درخواست کارت‎ شناسایی از یکی از مسئولان محل خدمتش، در فضای مجازی با واکنش‎های زیادی روبرو شده است. در ادامه ی این پست آسمونی، ماجرا را به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان و خبرگزاری ایسنا ببینید.

دستور رئیس کل دادگستری مازندران برای ماجرای بازپرس و سرباز

یک سرباز بابلی به دلیل درخواست کارت‎ شناسایی از یکی از مسئولان محل خدمتش، به شدت تنبیه بدنی شد.

با دستور رییس کل دادگستری مازندران کمیته ویژه هیات نظارت بر حقوق شهروندی استان مامور رسیدگی و بررسی موضوعات مطرح شده در مورد سرباز و بازپرس مازندرانی شد.

روابط عمومی دادگستری مازندران اعلام کرد: کمیته ویژه هیات نظارت بر حقوق شهروندی استان مامور رسیدگی و بررسی موضوعات مطرح شده در مورد سرباز و بازپرس مازندرانی با حضور رییس کل دادگستری و مسوول بازرسی نیروی انتظامی استان با تشکیل جلسه سه ساعته پس از استماع شکایت سرباز وظیفه که به اتفاق پدرش در جلسه حاضر شده بود و بررسی اوضاع و احوال به اظهارات مطلعین و استماع توضیحات قاضی با عذرخواهی بازپرس و دلجویی مقامات قضایی از سرباز وظیفه نهایتا نامبرده از شکایت خویش صرفنظر و اعلام گذشت کرده است.

مراتب از سوی هیات نظارت بر حقوق شهروندی و مقامات زیربط صورت جلسه شد.

رییس کل دادگستری مازندران در پایان جلسه حقوق شهروندی دادگستری بر لزوم اهتمام همه قضات و کارکنان دستگاه قضائی بر حفظ کرامت انسانی و شان افراد به خصوص جوانان زحمت کشی که در کسوت مقدس سربازی در حال خدمت بی چشم داشت به کشور و مردم هستند، تاکید کرد.

حجت الاسلام اکبری با بیان اینکه نکته مهم که حفظ کرامت قضات، کارکنان و همه مراجعه کنندگان و متهمان جزو وظایف دستگاه قضایی است که شامل قضات، کارکنان و مراجعه کنندگان می‌شود، افزود: کرامت در دادگستری باید نهادینه شود، این کرامت باید نسبت به وکیل، مراجعین، سربازان عزیز، متهمان، و خانواده‌های آن‌ها در همه سطوح رعایت شود. 

بدرفتاری با سرباز بابلی تأیید شد

امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: ستاد کل نیرو‌های مسلح بر اساس وظیفه ذاتی خود که همان صیانت و پاسداری از حقوق سربازان است این موضوع را به جد پیگیر شده است.

او بدرفتاری با سرباز بابلی را تأیید کرد و افزود: موضوع مذکور را با همکاری قوه قضاییه بررسی کردیم و بدرفتاری با سرباز بابلی تایید شده و صیانت از وی انجام شد.

رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: سرباز مذکور درسلامت است و اگرچه مورد بدرفتاری قرار گرفته، اما دچار مشکل فیزیکی نشده است.

مساله حل و فصل شد

محمدحسن - ک سرباز بابلی نیز با بیان اینکه مسئله حل و فصل شده است گفت: شامگاه دوشنبه به اتفاق پدرم به دفتر رئیس کل دادگستری استان مازندران رفتیم و در جلسه‌ای که مسئولان ارشد قضائی و انتظامی حضور داشتند مسئله پیگیری و حل شد و بازپرس شعبه نیز از من دلجویی کرد.

آخرین وضعیت پرونده حادثه "سرباز بابلی"

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، امیر غلامرضا رحیمی پور رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه این موضوع در بعد دیگری که جنبه سازمانی است، همچنان در حال پیگیری است، گفت: این سرباز به وظیفه خود عمل کرده و اتفاقا وظیفه‌اش را نیز به درستی انجام داده است. او در حین انجام وظیفه لباس نظامی و خدمت به تن داشته و به همین دلیل موضوع از جنبه و بعد سازمانی نیز درحال پیگیری است.

رحیمی پور با تاکید بر اینکه ستادکل نیروهای مسلح رسیدگی به این موضوع را در هر دو بعد وظیفه خود می‌داند، گفت: درهمین راستا موضوع به ریاست قوه قضاییه نیز منعکس شده و ما منتظر اعلام نتیجه از سوی ایشان هم هستیم.

 

نظر خود را درباره «ماجرای کتک خوردن سرباز بابلی چیست؟ آخرین وضعیت پرونده او» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید