کد مطلب:  57241 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
علت توقیف کشتی کره ای در آب های خلیج فارس چه بود؟

علت توقیف کشتی کره ای در آب های خلیج فارس چه بود؟

سخنگوی وزارت امور خارجه توقیف کشتی کره‌ای را فنی دانست.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

نیروی دریایی سپاه پاسداران روز دوشنبه 15 دی ماه یک کشتی متعلق به کره‌ جنوبی را در آب‌های خلیج فارس توقیف و به بنادر کشورمان منتقل کرد.

بر اساس اعلام نیروی دریایی سپاه، شناور کره جنوبی از مبداء بندر الجبیل عربستان عازم کره‌ بود که به دلیل نقض پیاپی قوانین زیست محیطی دریایی در خلیج فارس توقیف شد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه توقیف کشتی کره‌ای را فنی دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هم مانند سایر کشورها نسبت به تخلفات مشابه و به ویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد و در چارچوب قوانین با آن برخورد می‌کند.

«سعید خطیب‌زاده» در پاسخ به خبرنگاران در مورد خبر توقیف کشتی کره‌ای گفت: بر اساس اخبار اولیه دریافتی از مقامات محلی، موضوع کاملا فنی است.

وی با بیان اینکه کشتی به دلیل آلوده کردن دریا و با حکم قضایی، برای رسیدگی به تخلف به ساحل هدایت شده است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هم مانند سایر کشورها نسبت به تخلفات مشابه و به ویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد لذا در چارچوب قوانین با آن برخورد می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: این اتفاق مورد استثنایی نبوده و در موارد مشابه قبلی در ایران و آب‌های سایر کشورها رخ داده و امری عادی بوده است.

این نفتکش که نامش «هانکوک چمی» عنوان شده و خدمه‌ آنرا اتباع کره جنوبی، اندونزی، ویتنام و میانمار تشکیل می‌دهند پیش از توقیف 7 هزار و دویست تن اتانول را به سوی کره‌جنوبی حمل می‌کرد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره علت توقیف کشتی کره ای در آب های خلیج فارس چه بود؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علت توقیف کشتی کره ای در آب های خلیج فارس چه بود؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید