کد مطلب:  33473  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پروین: مصاحبه من و ملک‌مطیعی پخش می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟/ پیرمرد را ناراحت کردند

پروین: مصاحبه من و ملک‌مطیعی پخش می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟/ پیرمرد را ناراحت کردند

به گزارش آسمونی:سوپراستار سینمای قبل از انقلاب و مرد خوش‌مشرب و باادب عالم هنر و ورزش نقاب در خاک کشید در...
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پروین: مصاحبه من و ملک‌مطیعی پخش می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟/ پیرمرد را ناراحت کردند
پروین: مصاحبه من و ملک‌مطیعی پخش می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟/ پیرمرد را ناراحت کردند


به گزارش آسمونی:سوپراستار سینمای قبل از انقلاب و مرد خوش‌مشرب و باادب عالم هنر و ورزش نقاب در خاک کشید در حالی که همه ما خاطراتی نوستالژیک از او در ذهن داریم.

روزنامه خبرورزشی نوشت: نیمه شب جمعه گذشته خبری تلخ جامعه هنری و مردم را متأثر کرد؛ «ناصر ملک‌مطیعی درگذشت.»بیامرزد.

علی کریمی پست گذاشت که فرمون خان رفت و دیگر اهالی ورزش هم به نوبه خود این ضایعه را به جامعه هنر و خانواده زنده‌یاد ملک‌مطیعی تسلیت گفتند. یکی از کسانی که به شدت از این اتفاق متأثر شد، علی پروین اسطوره باشگاه پرسپولیس بود. پروین که این روزها به عنوان سرمربی تیم ملی پیشکسوتان انتخاب شده است، حرف‌های جالبی در خصوص فوت مرحوم ناصر ملک‌مطیعی دارد که در زیر می‌خوانید.

علی‌آقا می‌دانیم شما یکی از دوستان نزدیک زنده‌یاد ناصر ملک‌مطیعی بودید. تسلیت می گوییم. خدا این مرد بزرگ را بیامرزد. جدا از رفاقت دیرینه، باید بگویم خاطرات خیلی خوبی با فیلم‌های آن خدابیامرز دارم.

بیشتر کدام فیلم؟

قیصر را هرگز فراموش نمی‌کنم. نقش فرمون را عالی بازی کرده بود. ناصرخان سلطان بود.

شنیدیم آن مرحوم به شما می‌گفت سلطان.

بله (آهی می‌کشد) خدابیامرز ملک‌مطیعی به من می‌گفت سلطان و من هم به او می‌گفتم سلطان سینمای ایران که واقعاً این لقب برازنده‌اش بود.

در اغلب نقش‌هایش هم مردی و معرفت موج می‌زد. نظری ندارید؟

خدا رحمتش کند. او و مرحوم فردین نقش مردان جنوب‌ شهری را بازی می‌کردند. خود من هم چون بچه میدون خراسون و پایین شهر هستم، از دیدن فیلم‌های این عزیزان لذت می‌بردم. آخرین بار هیچ‌وقت یادم نمی‌رود خیلی ناراحت و دلخور شد.

چطور؟

با هم رفته بودیم یک برنامه تلویزیونی که به دلایلی پخش نشد. طفلکی خیلی به هم ریخت. نباید با یک پیرمرد آن برخورد می‌شد. اگر فیلم مصاحبه دو نفره من و ملک‌مطیعی پخش می‌شد، چه اتفاقی می‌افتاد؟ به همین خاطر خیلی ناراحتم. خدا رحمتش کند و به خانواده‌اش صبر بدهد.

خانواده شما هم سینمایی هستند. با شنیدن این خبر چه واکنشی نشان دادند؟

لادن دخترم خیلی سینما را دوست دارد و چند فیلم هم بازی کرده است. به هر حال همگی ناراحت شدیم. ناصر ملک‌مطیعی اسم بزرگی توی سینما بود. در دوران خودش خیلی طرفدار داشت و با معرفت و اخلاق خوب خود توانست این محبوبیت را حفظ کند.

بسیار خوب، راستی شنیدیم به عنوان سرمربی تیم ملی پیشکسوتان ایران برگزیده شدید.

(با بی‌تفاوتی) بی‌خیال بابا! سرمربی چیست؟ ما یک عده شاگردان قدیمی خودمان را دور هم جمع کردیم و فدراسیون هم لطف کرد پیشنهاد داد اسمش را تیم ملی پیشکسوتان بگذاریم. من یکی دنبال سرمربی و این چیزها نیستم.

پس هدف شما از تشکیل این تیم چیست؟

اول سلامتی بدن بچه‌های قدیمی و کسانی است که فوتبال را چند سالی کنار گذاشته‌اند. دوم هم یکسری برنامه‌های نیکوکارانه و خیرخواهانه داریم که در آینده به اطلاع شما خواهیم رساند.

این اواخر برای ملاقات مرحوم ملک‌مطیعی به بیمارستان رفتید؟

اتفاقاً قرار بود به اتفاق کامیار زروانی دوست صمیمی‌ام به بیمارستان برویم که متأسفانه نشد. ناصر ملک‌مطیعی خیلی مرد و دوست‌داشتنی بود. خدا رحمتش کند.

منبع: عصرایران
: برای دریافت مشاوره درباره پروین: مصاحبه من و ملک‌مطیعی پخش می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟/ پیرمرد را ناراحت کردند فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «پروین: مصاحبه من و ملک‌مطیعی پخش می‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟/ پیرمرد را ناراحت کردند» در کادر زیر بنویسید :

3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید