کد مطلب:  56557 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ازدواج چگونه باید باشد؟

ازدواج چگونه باید باشد؟

بعضی اوقات انسانها تحت شرایطی قرار میگیرند که احساسات وعواطف بیشتر دخیل هستند تا عقل و منطق و یا حتی برای فرار از موقعیت فعلی تن به ازدواج میدهند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم
بعضی اوقات انسانها تحت شرایطی قرار میگیرند که احساسات و عواطف بیشتر دخیل هستند تا عقل و منطق و یا حتی برای فرار از موقعیت فعلی تن به ازدواج میدهند.

فشارهای خانواده مثل خشونت ویا توقعات بیش ازحد والدین 
فشارهای اعضای خانواده مثل برادر و خواهر، مشکلات اقتصادی و عاطفی در خانواده و مسائلی از این قبیل
یا اینکه ترس و نگرانی برای از دست دادن فرصت ها واینکه شاید دیگر خواستگاری نداشته باشم ویا شرایطش پیش نیاد چرا که سنم بالا رفته است.

ترس و نگرانی از حرف مردم وعقب ماندن از دوستان واقوامی که ازدواج کرده اند.
هدف ازدواج فقط برای اینکه با ازدواج بچه بزرگتر خواهر کوچکترمیتواند ازدواج کند ودائما مورد سرزنش اعضای خانواده قرار گرفتن
گاهی اوقات خواستگاری می اید و شما بخاطر اینکه دلش نشکند ویا مورد نفرین وناله او قرار نگیرید خودتونو مجبور به ازدواج میکنید باید بدانید اگر شرایط خواستگاری به گونه ای باشد که خانواده ها درجریان امر باشند وبر چهار چوب واصول خواستگاری باشد درنتیجه هرکسی باید بداند در خواستگاری جواب منفی هم خواهد شنید پس خودتان را ملزم به این افکار نکنید.

بعضی اوقات رسیدن به موقعیت اجتماعی و ثروت و دارایی طرف مقابل شما را مجبور به ازدواج میکنداگر بخاطر کمبود توجه وعاطفه تن به ازدواج میدهید باید بدانید که با این تصمیم فقط به مشکلات خود می افزایید.

نوشته خانم سارا فلاحی کارشناس ارشد روانشناسی

: برای دریافت مشاوره درباره ازدواج چگونه باید باشد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ازدواج چگونه باید باشد؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید