ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  5317 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آپلود چیست؟

آپلود چیست؟

آپلود به معنای قرار دادن یا فرستادن فایلهایمان اعم از عکس ، موزیک ، فیلم و برنامه ها و ... از روی حافظه کامپیوتر به اینترنت است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آپلود (Upload) به معنای قرار دادن یا فرستادن فایلهایمان اعم از عکس ، موزیک ، فیلم و برنامه ها و ... از روی حافظه کامپیوتر به اینترنت است، که میتوانید به شکل Attachment کردن در ایمیل و یا بارگذاری در فضاهای شخصی یا رایگان باشد. با آسمونی همراه باشید.

آپلود فایل

آپلود فایل
آپلود فایل

گاهی اوقات دوست داریم عکسی را به دلخواه از روی هارد رایانه‌مان به سایت، وبلاگ یا صفحه شخصی خود انتقال دهیم که برای این کار لازم است فضایی را برای نگه‌داری عکس‌ها و فایل‌های مورد نظر داشته باشیم تا آن‌ها را از روی هارد رایانه به آن فضا انتقال داده و برروی اینترنت مورد استفاده قرار گیرد و به همین نقل و انتقال فایل از رایانه به اینترنت آپلود گفته می‌شود.

نکته: فضاهای (هاست) رایگان چون در قبال آپلود فایلهایتان از شما پولی دریافت نمی‌کنند، پس مسوولیت عکس‌ها و فایل‌های شما را نمی‌پذیرند و ممکن است مانند سایت free-host پس از مدتی بسته می‌شوند و کاربر مجددا باید در فکر جایی مناسب برای آپلود عکس‌هایش باشد و عکس‌هایی را هم که قبلا آپلود کرده بود از بین می رود اما با این توصیف باز هم اکثر وبلاگ‌نویسان از فضاهای رایگان استفاده می‌کنند.

تعریف دانلود و آپلود

ارسال داده یا فایل از سایت یا سرور به سیستم کاربر را دانلود میگویند، اما ارسال داده یا فایل از سیستم کاربر به سایت یا سرور را آپلود میگویند.

تفاوت های آپلود و دانلود

آپلود و دانلود
آپلود و دانلود

 

خطر ویروسی شدن سیستم در حین دانلود و آپلود
درصورت دانلود کردن فایل احتمال ویروسی شدن سیستم بسیار زیاد است، اما درصورت آپلود کردن فایل احتمال ویروسی شدن سیستم شخص آپلودکننده صفر است.

سرعت اینترنت در دانلود و آپلود
بیشتر کاربران جهت دانلود فایل به اینترنت با سرعت بالا نیاز خواهند داشت، اما در عمل آپلود سرعت اینترنت مهم نیست و اکثر کاربران به اینترنت با سرعت بالا نیاز نخواهند داشت.

نقش کلاینت / سرور در دانلود و آپلود
در دانلود ارسال فایل از سرور به کلاینت انجام میشود، اما در آپلود ارسال فایل از کلاینت به سرور انجام میپذیرد.

پروتکل های اینترنت در دانلود و آپلود
جهت دانلود پروتکل HTTP و جهت آپلود پروتکل FTP استفاده میشود.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره آپلود چیست؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آپلود چیست؟» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید