ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  8262 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کراتینه مو

کراتینه مو

کراتینه مو یکی از روش های درمانی جدید است که ممکن است هر روز در وقت شما صرفه‌جویی کنند.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

درمان موها با کراتین یا عبارت کراتینه برزیلی مو را بارها شنیده اید. البته آدم های کمی هستند که معنی این عبارات را کاملا دقیق می دانند. وقتی که موهای وز و فر بهم ریخته داشته باشید، حتما به دنبال کراتینه کردن مو برای رهایی از اینهمه بی نظمی و شلوغی می باشید، در ادامه با مقاله ای در مورد تمام چیزهایی که برای کراتینه کردن مو باید بدانید با شما هستیم، با آسمونی همراه باشید!

کراتینه مو چیست؟

هدف این درمان، بازیابی و بازسازی نواحی آسیب دیده ی مو با ماده ای که مو از آن ساخته شده است: کراتین (Keratin). کراتین پروتئینی قوی است که ماده ی اصلی برای محافظت و استحکام مو می باشد و با افزایش سن و استفاده از مواد شیمیایی درصد آن در مو کاهش پیدا می کند. کراتینه کردن مو به سادگی این پروتئین را به آن باز می گرداند. اضافه کردن یک لایه پروتئین به موها، به آن ها استحکام و آرامش می بخشد و از طرفی کار با موها را نیز راحت تر می کند.
کراتینه کردن مو فرایندی زمان بر بوده و مراحل متفاوتی دارد. سعی کنید بعد از کراتینه کردن برنامه ای نداشته باشید چون مطمئنا به آن ها نخواهید رسید و از طرفی با خود کتاب، مجله و یا موبایلتان را نبرید چون بیشتر مواقع باید چشمانتان بسته باشند تا کراتین به داخل آن ها نرود. (کراتین ماده ی بسیار قوی است). و اگر موهایتان خیلی ضخیم و فر است ممکن است به دولایه کراتین کردن نیاز داشته باشد.

  • کراتین چیست؟

یک پروتئین است که به طور طبیعی در موهای شما وجود دارد.

نحوه و مراحل کراتینه مو

مراحل کراتینه مو
مراحل کراتینه مو

ابتدا موها شسته می شوند و سرم کراتین به هر شاخه از دسته های باریک مو زده می شود. سپس گرما به پروسه اضافه می شود تا باعث فعال کردن مرحله ی درمانی شده و موها را صاف کند. موقعی که موها صاف، نرم و لغزان شدند، دوباره شسته می شود، خشک می شوند و صاف می شوند.
بنابراین آرایشگر محصول صاف‌ کننده کراتین مو را در موهای شما مورد استفاده قرار داده و سپس از گرمای یک اتوی مو برای مهر و موم شدن آن بر روی موهایتان استفاده می‌کند. این فرآیند بسته به بلندی موهای شما، در حدود 90 دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد.

فواید کراتینه مو

  • صرفه‌ جویی در زمان

اگر شما معمولاً موهای خود را صاف می‌کنید، این درمان صاف کردن مو با کراتین، زمان استفاده از سشوار را برای شما، %40 تا %60 کوتاه می‌کند.

  • وداع با فر و وز مو

بعد از درمان، شما می‌توانید موهای فرفری و مجعد را فراموش کنید. شما می‌توانید در باران نم‌نم و سبک قدم بزنید و موهای شما تغییر نخواهند کرد.

عوارض کراتینه مو

  1. بعضی از آرایشگران از یک اتو مویی استفاده می‌کنند که بیش از حد داغ بوده و باعث سوختگی سطحی موها شده و آن را می‌شکند.
  2. کراتین بیشتر یک درمان ترمیمی است. حتی اگر شما موهای خوبی دارید، آن باز هم بدنه موهای شما را تقویت کرده و موهایتان را انعطاف‌پذیرتر و ارتجاعی‌تر می‌کند.

اقدامات بعد از کراتینه مو 

نگهداری از موها بعد از کراتینه کردن موها
نگهداری از موها بعد از کراتینه کردن موها
  • قبل از شستن، صبر کنید

شما نباید موهایتان را برای 3 تا 4 روز پس از درمان، بشویید. به این دلیل که زمان می‌برد تا محلول عمل کند.

  • هزینه نگهداری موها بعد از کراتینه

بعد از اینکه شما یک درمان کراتینه مو را انجام دادید و بعد از دوره انتظار برای شستن مو، شما باید از شامپوی بدون سولفات سدیم، برای کمک به نگهداری و حفظ درمان استفاده کنید که قیمت بیشتری نسبت به شامپوهای معمولی دارد.

دوام کراتینه مو چقدر است؟

انتظار می‌رود که نتایج برای دو تا دو ماه و نیم دوام داشته باشد. درمان‌های کراتینه باعث شکستن موهای شما نخواهد شد، اما اتوی مو ممکن است این کار را بکند. به گفتۀ یکی از متخصصان امراض پوست “شکستگی مو هیچ ربطی به درمان‌ها نداشته، ولی به اتوی مو که برای خشک کردن و مهر‌ و‌ موم کردن مواد بر روی موها بعد از آن، استفاده می‌شود، ربط دارد.

آیا کراتینه کردن مو همان صاف کردن مو است؟

بزرگ ترین اشتباهی که در مورد کراتینه کردن مو وجود دارد این است که افراد تصور می کنند موهایشان برای همیشه صاف می شود و این صاف کردن مو است. اما کراتینه کردن مو در واقع ریلکس کردن موها است. از بین بردن وزی مو تا راحت تر صاف شود. یعنی هربار که موها را می شویید نباید انتظار داشته باشید که صاف باشد، نه موها با فر اصلی خود ظاهر می شوند اما به صورت معجزه اسایی خیلی نرم تر و لغزاننده تر خواهند بود و راحت تر می توانید با آن ها کنار بیایید. از طرفی اگر موها را صاف کنید و زیر باران بروید، موها فر نخواهند خورد.
درمان‌های جدید مبنی بر کراتین، ممکن است هر روز در وقت شما صرفه‌جویی کنند. اشتیاق برای داشتن موهای نرمتر و صافتر دارید؟ درمان صاف کردن مو با کراتین، یک گزینۀ محبوب و متداول در آرایشگاه‌ها می‌باشد.

کراتینه مو مردانه

کراتینه مو مردانه
کراتینه مو مردانه

کراتینه کردن موها هم برای خانم ها و هم برای آقایان کاربرد دارد و هیچ تفاوتی در نوع مواد یا مراحل کراتین مو ندارد. آقایان هم مانند خانم ها ممکن است دارای موهایی مجعد، فر، موج دار یا لخت باشند بنابراین امکان استفاده از کراتینه مو را دارند. نکته مثبت کراتینه مو برای مردان اینست که از آنجایی که معمولاً موهایی کوتاه تر از خانم ها دارند هزینه کمتری پرداخت می کنند.

نکات کراتینه کردن موها

  1. توصیه می‌شود که قبل از انجام یک درمان کراتینه، با یک متخصص امراض پوست دیدار کنید تا بررسی کنید که آیا شما آماس پوستی ناشی از شوره و یا پسوریازیس یکنوع بیماری جلدی مزمن که بر روی بدن فلس‌های قرمز پدیدار می‌گردد دارید یا خیر.
  2. فرمالدئید یک گاز بیرنگ تند در محلول می‌باشد که توسط متانول اکسیدکننده ساخته شده است. شما ممکن است در مورد فرمالدئید در محصولات کراتینۀ آرایشگاهی شنیده باشید. فرمالدئید به مشکلات سلامتی مربوط می‌شود، به ویژه برای افرادی که به طور مرتب و منظم با آن کار می‌کنند. اصلی‌ترین نگرانی سلامتی در مورد فرمالدئید در محصولات کراتینه، در مورد کارگران آرایشگاه می‌باشد، نه افرادی که درمان کراتین بر روی آن‌ها انجام می‌شود. چه مقدار فرمالدئید در این محصولات وجود دارد؟ متفاوت است. ادارۀ کل غذا و دارو و ادارۀ کل سلامتی و امنیت حرفه‌ای، میزان فرمالدئید در بعضی از این محصولات را بررسی می‌کنند. اکثر شرکت‌ها که محصولات درمانی کراتینه صادر می‌کنند، از سطوح امن استفاده می‌کنند. اما بخش گیج‌کننده و جایی که این درمان‌ها تأثیر بد می‌‌گذارند این است که در آرایشگاه‌ها، آن‌ها را با محصولات خود برای جا دادن فرمالدئید بیشتر، مخلوط می‌کنند.
  3. قیمت کراتینه مو برحسب بسیاری از عوامل بسیار متفاوت و متغیر می باشد. قبل از انجام کراتینه کردن موها از چندی آرایشگاه و سالن قیمت بگیرید.
نظر خود را درباره «کراتینه مو» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره کراتینه مو فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید