ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  54234 
درج نظر
یارانه دستمزد چیست + تشریح جزئیات

یارانه دستمزد چیست + تشریح جزئیات

مطابق آمارها برای طرح یارانه دستمزد حدود 8 هزار و 286 داوطلب ثبت نام کرده است و همچنین 1هزار و 497 نفر از کارفرمایان هم برای این طرح ثبت نام کرده که تعداد جذب
زمان مطالعه: 1 دقیقه
یارانه دستمزد چیست - What is a wage subsidy
یارانه دستمزد چیست - What is a wage subsidy

یارانه دستمزد چیست - What is a wage subsidy

به گزارش آسمونی : وزارت کار طرحی را دنبال می‌کند که به موجب آن به کارآفرینان و کارفرمایانی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای خود استفاده کنند 30درصد یارانه دستمزد تعلق می‌گیرد تا هزینه‌های اشتغال آنها کاهش یابد.

طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال در شرایط بحران اقتصادی است که هم اکنون در 9 استان کشور به اجرا درآمده است. در راستای حمایت از مناطق غیر برخوردار از اشتغال شیوه نامه پرداخت یارانه دستمزد با اولویت مناطق کم برخوردار و مناطق غیر برخوردار از اشتغال ابلاغ شده است.

یارانه دستمزد، وجهی است که توسط دولت به موجب این شیوه‌نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر 35 سال به کارفرما پرداخت و منابع این طرح از محل منابع پیش‌بینی شده اشتغال در قانون بودجه سنواتی، کمکهای مردمی و منابع ناشی از اجرای هدفمندی یارانه‌ها تامین می‌شود.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به قوانین موجود، سرمایه‌گذاری دولتی جهت ایجاد اشتغال ممنوع بوده و بر این اساس سیاستهای اشتغالی که وزارت کار به منظور گشایش اشتغال دنبال می‌کند در جهت ارائه مشوق‌ها و تسهیل فرایندها برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در کشور است.

اکنون این طرح در استان های بوشهربا 10.2درصد بیکاری، خراسان جنوبی با 6درصد بیکاری، سیستان و بلوچستان با 11.3درصد بیکاری، کرمانشاه با 17.9درصد بیکاری،کردستان با 20درصد بیکاری،کهکیلویه و بویراحمد با 10درصد بیکاری،لرستان با 16.8درصد بیکاری، ایلام با 7.0 درصد بیکاری و چهارمحال بختیاری با 14.5 درصد بیکاری اجرا میشود و مطابق آمارها برای طرح یارانه دستمزد حدود 8 هزار و 286 داوطلب ثبت نام کرده است و همچنین 1هزار و 497 نفر از کارفرمایان هم برای این طرح ثبت نام کرده اند که تعداد جذب شدگان شغل اولی مطابق آمار وزارت کار اززمان آغاز این طرح حدود 7هزار و 3 نفر است.

یارانه دستمزد چیست + تشریح جزئیات
یارانه دستمزد چیست + تشریح جزئیات
what-is-a-wage-subsidy
what-is-a-wage-subsidy
نظر خود را درباره «یارانه دستمزد چیست + تشریح جزئیات» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره یارانه دستمزد چیست + تشریح جزئیات فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید