کد مطلب:  48966 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وام 2.5 میلیون تومانی دوگانه‌سوز کردن خودرو چه شد ؟

وام 2.5 میلیون تومانی دوگانه‌سوز کردن خودرو چه شد ؟

اردیبهشت ماه بود که مسوولان از تخصیص وام 2.5 میلیون تومانی برای دوگانه‌سوز کردن خودروها خبر دادند که ظاهرا چندان مورد استقبال قرار نگرفت؛ اما اکنون باتوجه به اصلاح قیمت بنزین و رشد تقاضا برای این فرآورده نفتی، به‌نظر می‌رسد که این وام خواهان زیادی داشته باشد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
وام 2.5 میلیون تومانی دوگانه‌سوز کردن خودرو چه شد - What happened to a 2.5 million tomans dual-use car loan
وام 2.5 میلیون تومانی دوگانه‌سوز کردن خودرو چه شد - What happened to a 2.5 million tomans dual-use car loan
وام 2.5 میلیون تومانی دوگانه‌سوز کردن خودرو چه شد - What happened to a 2.5 million tomans dual-use car loan

به‌گزارش آسمونی : در حالی که ایران بزرگ‌ترین ذخایر گاز جهان را به‌خود اختصاص داده اما سهم گاز در سبد انرژی آن تنها 13 درصد است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار بود در برنامه اولیه این سهم 76 درصد باشد که تاکنون محقق نشده است. آخرین طرح دولت برای توسعه جایگاه گاز در سبد انرژی تخصیص وام 2.5 میلیون تومانی به افراد متقاضی برای دوگانه‌سوز کردن خودروها بود که در آن زمان زیاد مورد توجه قرار نگرفت. اما باتوجه به‌ این‌که از 24 آبان ماه تاکنون که خبر سهمیه‌بندی بنزین منتشر شد، 30 هزار تقاضا برای دوگانه‌سوز کردن خودروها ثبت شده، به نظر می‌رسد که باید چراغ سبز برای این طرح روشن شود.

در آن زمان اعلام شد که یک میلیون و 150 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌ و قرار بود که به سه میلیون نفر وام تعلق گیرد و اولویت نیز با پرمصرف‌ها یعنی خودرو وانت و بعد از آن خودروهای فعال در اسنپ و تپسی بود. اما اکنون که تقاضا برای دوگانه‌سوز کردن خودروها افزایش یافته، این سوال وجود دارد که بازهم برنامه برای اختصاص این وام وجود خواهد داشت؟

حمید قاسمی ده‌چشمه - معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی - در این‌باره گفت: برای اجرای این طرح در حال مذاکره با پست‌بانک، بانک‌ ملت و بانک تجارت هستیم.

وی با بیان این‌که 2 میلیون نفری که در گذشته ثبت‌نام کرده‌بودند و متقاضی وام بودند، برای طی کردن مراحل حضور پیدا نکردند، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم این طرح را مجددا اجرایی کنیم.

در حال حاضر در کشور 2400 جایگاه سی ان جی وجود دارد که در این جایگاه‌ها بیش از 2478 کمپرسور نصب شده و در 91  جایگاه نیز در سطح کشور کمپرسور در حال اقدام است. همچنین میانگین مصرف سی‌ ان‌ جی پس سهمیه‌بندی بنزین نزدیک به 22 میلیون متر مکعب در روز تخمین زده می‌شود که نسبت به گذشته دو میلیون متر مکعب افزایش داشته است.

متقاضیان برای گازسوز کردن خودروها می‌توانند به سامانه جامع اطلاعات خودروهای دوگانه‌سوز https://www.irngv.ir/ مراجعه کنند و از طریق زبانه تبدیل خودروها، برای ثبت‌نام تبدیل خودروی خود اقدام کنند. در مدت یک هفته از طرف این اتحادیه پیامکی برای متقاضیان ارسال می‌شود و این افراد می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه، نزدیک‌ترین مرکز مجاز به محل سکونت خود را برای تبدیل انتخاب و مراجعه کنند.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، از بامداد جمعه گذشته (24 آبان) بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه‌بندی شده است. بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر 1500 تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر 3000 تومان عرضه می شود، همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر 3500 تومان است.

: برای دریافت مشاوره درباره وام 2.5 میلیون تومانی دوگانه‌سوز کردن خودرو چه شد ؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «وام 2.5 میلیون تومانی دوگانه‌سوز کردن خودرو چه شد ؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید